24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim anladığım kadarı ile iptal olan sorular ile şıkları değişen sorular büyük bir çoğunluğumuzun işine yaramamış. Bir bölümümüze +1 puan getirmiş bir bölümümüze ise -1 puan getirmiş yani değişen birşey olmadı. Ama hepimiz yaklaşık 10 sorusu eksik (aslında mevcutta daha fazla) 90 soruluk bir sınava girdik. Bu yanlış olan 10 soruya sınav esnasında kafa yorduk ve vakit kaybettik. Aslında dolaylı yoldan bu soruların iptal edilmesi kimsenin işine yaramadı. Böyle bir adaletsizliği ancak çan yaparak az da olsa düzeltebilirler.

2. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Dünyanın neresinde böyle bir sınav mantığı var. 100 soru soracaksın 10 tanesi yanlış olacak sonra kalkıp soruları iptal edeceksin sonrasında ise sınav mağdurları hesap yapmaya başlayacak. +3 geldi -2 gitti, kuş uçtu ceylan sıçradı... vs... Ya böyle birşey ancak şaka olur gerçek olmasını sadece bu ülkede biz kabullenmişiz.

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

koyun can dersinde kasap et derdinde.DÜn öğlen nasıldı şimdi nasıl.bugün bakıyorum hesaplama sistemine girmiş herkes.64 mü 65 mi axb/100 mü.65 ten 70 verdim git al sertifikanı.adamlar 18 20 sorudan 7 sini iptal etmiş.saçma sapan iptal edilecek soruyu etmemiş.şimdi herkes setifika hayali kuruyor.
    kabullendiniz mi o iptal edilen soruları yoksa size teğet mi geçti?bu adamların koltuğunda oturtmakla küçük şeylerin peşinde koşmakla yarın bunu senin çocuğunada yapacaklar.
    çan mış bataj 65 miş te miş.dün savunulanı çıkın bugünde savunun bugünde neden iptal etmedin diye sorun.

çünkü yarın anlatılacak bir hikayeniz olsun.hakkımı söke söke aldım o sınavda soruları iptal ettirenlerden biriydim.o sınavı tekrarlattıranlardan biriydim diye.10 kişilik kurul binlerce kişiyi sirk cambazı gibi oynatıyor.
    sınavı iptal etmezler di çünkü altından kalkamazlardı.15 20 soruyuda iptal etmezlerdi.cesaretleri yoktu.koltuklarına yapışmışlardı.bunu siz yapın diyede alenen koz verdiler.

YA VARSIN YA YOKSUN.VARSAN DİĞERLERİNDEN 1 ADIM ÖNDESİN.EĞER YOKSANDA BİZ BİR EKSİĞİZ AMA BUGÜN İÇİN YARIN SENİN ÇOCUKLARIN BU TİP KİŞİLERE KARŞI ÇIKACAK.

4. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Katılyorum arkadaşım...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

+1

6. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Kardeşim katılıyorum.belki gececem.belki kalacam.aama tek bildiğim davamdan vazgecmeyecem.20 sinden sonra mahkemeye veriyorum ben sahsen.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mahkemeye sonuçlardan sonra değil(20 ocak)değil.iptaller açıklandıktan sonra 7 gün içerisinde itiraz etmemiz gerekmezmi.20 ocak geç olabir.

8. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Gercektenmi.bu konuda bilgisi olan hemen yazsın.ona göre verelim hemen.

9. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Herkes ayın 20'sini bekliyor. Açıklandığında geçenlerin büyük bir bölümü olayı unutacaklar. Madem 20 sorunun iptal edilmesi gerekecek neden ayın 20'sini bekliyoruz ki

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

tamamda daha elimize tebligat geçmedi.neden iptal olmadığını belirten yazının gelmesi gerekir.geldikten sonra idare mahkemesine bildiğim kadarıyla 60 gün içersinde itiraz etmek gerekir.3 günde sorulara itiraz et 7 günde adliyeye şikayet et kendileri 13 günde saçma sapan sonuçlar açıklasın.hep onlara mı var.

11. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

ayın 20 sinde sana verilen nota itirz edebilirsin,sınav kağıdımı tekrar gözden geçirin dersin,20 ocak onun için.

12. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Eeeeeeeee sonuccc neeeee.ne zaman ediyoruz.

13. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

itiraz ettiğimiz dilekçelerin cevapları gelsin,sonra ederiz diyeceğim ama ,postayla geleceği için geç olabilir.ama ankaradaki arkadaşlara daha erken ulaşacaktır.burda paylaşırlarsa itirazımızı ona göre yaparız.

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Bana gelir gelmez paylasirim.oki.

15. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

:)

Yahu yemek sonrası döndüm şantiyede odama açtım baktım halimiz nic'olmuş diye yarıldım gülmekten....

16. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

tamam 20 ocak tan sonra meb e sınav kağıdımı tekrar kontrol et diye itiraz edersin.o ayrı.kişi 80 bekliyor 50 almış itirazını eder gerekirse adli yoldan kağıdını incelettirir.

Bizim sorulara itiraz etmemiz için önce itiraz dilekçemize bakanlıktan gelen yanıta bakmamız lazım.verilen yanıt tatmin etmez ve senin elinde delillerin varsa bu sana ulaşan posta geliş tarihinden itibaren yanılmıyorsam (vergi mahkemesine 30 gün idare mahkemesine 60 gün) içersinde itiraz etmek gerekir.Dava açma süresiMadde 7
    1. Dava açma süresi, özel kanunlarında ayrı süre gösterilmeyen hallerde Danıştayda ve idare mahkemelerinde altmış ve vergi mahkemelerinde otuz gündür.
    2. Bu süreler;
    a) İdari uyuşmazlıklarda; yazılı bildirimin yapıldığı,
    b) Vergi, resim ve harçlar ile benzeri mali yükümler ve bunların zam ve cezalarından doğan uyuşmazlıklarda: Tahakkuku tahsile bağlı olan vergilerde tahsilatın; tebliğ yapılan hallerde veya tebliğ yerine geçen işlemlerde tebliğin; tevkif yoluyla alınan vergilerde istihkak sahiplerine ödemenin; tescile bağlı vergilerde tescilin yapıldığı ve idarenin dava açması gereken konularda ise ilgili merci veya komisyon kararının idareye geldiği;
    Tarihi izleyen günden başlar.
    3. Adresleri belli olmayanlara özel kanunlarındaki hükümlere göre ilan yoluyla bildirim yapılan hallerde, özel kanununda aksine bir hüküm bulunmadıkça süre, son ilan tarihini izleyen günden itibaren onbeş gün sonra işlemeye başlar.
    4. İlanı gereken düzenleyici işlemlerde dava süresi, ilan tarihini izleyen günden itibaren başlar. Ancak bu işlemlerin uygulanması üzerine ilgililer, düzenleyici işlem veya uygulanan işlem yahut her ikisi aleyhine birden dava açabilirler. Düzenleyici işlemin iptal edilmemiş olması bu düzenlemeye dayalı işlemin iptaline engel olmaz.

http://www.danistay.gov.tr/idari_yargilama.htm

17. NERIMAN

NERIMAN TÜİSAG Üyesi

bende cok bunaldım..ama bu yorum beni çok güldürdü..sağolsun

18. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR;

BİR ŞEY TAKILDI AKLIMA AMA LÜTFEN DOĞRULAYIN BENİ.

C SINIFI 10. SORU İLE A SINIFI 5.SORU AYNI
    FAKAT CEVAP ANAHTARLARINDA A SINIFINDA CEVAP TÜMÜ FAKAT C SINIFINDA CEVAP YARISI İDİ.HATTA İSGDER DE BUNUN İPTALİNİ İSTEMİŞTİ İTİRAZ DİLEKÇESİNDE.

ŞİMDİ SORUYA BAKIYORUM CEVAP ANAHTARI DEĞİŞMİŞ İKİSİNDE DE YARISI DOĞRU.bAKANLIK BUNU DEĞİŞTİRDİĞİNİ BEYAN ETTİMİ YOKSA SİTEDE KAFASINA GÖRE Mİ DÜZELTTİ.İLK YAYINLANDIĞINDA ELİNDE ORJİNAL C VE A KİTAPÇIĞI OLANDA BAKABİLİR.

19. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

bu sınavdan sonra bütün bildiklerimi de unuttum...doğru bildiklerim yanlışmış...yanlış bildiklerim doğruymuş...herşey birbirine girdi...

20. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

heyecanla yanlış bakmışlar, şıkların yeri değişik. açıklandığı gün indirmiştim ben. ikisindede yarısı doğru geçiyor.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica