24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumları da hikaye...öğrettikleri çoğu şey yanlış...

2. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurulları biraz vicdan sahibi olsa ve bu işi para için yapmadıklarını ispat etmek isteselerdi 24 aralık sınavından sonra veya sınav itirazlarının açıklandığı günlerde eğitimlerini grev amaçlı durdurup ğrencilerinden özürdilerdi. Ama nerdeee. Adamlar sanki herşey yolunda imiş gibi yok sınav kampı yapıyorlar yok yeni eğitim için öğrenci topluyorlar. Tamamda sen bu insanlara bu saatten sonra ne öğreteceksin. Millete öğrettiğin herşey yalan çıktı.

3. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

ne güzel senin adına sevindim..özellikle yarılarak gülmene sevindim..anlayana...

4. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Nassil bir ülkede yaşıyoruz.nasıl bir sistemin içerisindeyiz.anlayamadım ben.lanet olsun.istemiyorum isg felan.basıp gidecem,mülteciler gibi başka ulkeye.orda muhendis olarak copculuk yapacam.ve diyecem ben turkiyeden geliyorum orda muhendistim diyecem.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Ole bir ülkede yaşıyorum ki ben yerin 300 metre altından muhendis arkadasimin cenazesini cikardigimda.patronların ne kadar ceza alırız diye dusunuyor.iki kuruş paraya mühendis calistiriyorlar.ben ülkemin hastasıyım.yok bole bir ülke dunyada.ama sayın hocam.ben 29 yaşında yoruldum.ama yilmamak icin cirmaliyorum.ama hep hüsran,husran.

6. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Kaan bey su puan hesaplamasiyla ilgili sağlıklı bilgi alabildinizmi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

size bir kısa dönemken askerde ,bir özel polis arkadaşımın anlattığını anlatayım,,
    bill gates türkiyeye gelmişti bir ara,bir tatil köyünde kalmıştı ve bu arkadaşımız özel türk polisi olarak koruma vermişler,adam gezintiye çıkarken çocuklara para(dolar)dağıtıyomuş.orada bi kaç çocuğa 1000 dolar gelmiş ,arkasındaki bizim türk korumalarda bitanesi o çocuğu tutup getirmiş,efendim demiş (ingilizce olarak) siz heralde istemeden bu çocuğa 1000 dolar verdiniz,bill gates de demişki ben geride bıraktıklarıma bu kadar takılsaydım bu kadar ileri gidemezdim,şimdi mühendisiz ve düştüğümüz duruma bakın -2 +3 ün hesabını yapıyoruz.bizi hep geride bıraktıranlara bu sitemim

8. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

Kaan bey bende aynı şeyi merak ediyorum..puanlamayla ilgili saglıklı bir bilgi var mı elinizde...iptallerden öncede 67 netim vardı.şimdi 4 soruda iptalden geldi... fakat 2 soru cevap seçenegi değişen sorulardan dolayı yalnış oldu ve sonuç 69 a döndü..ne olacak tam sınırda kalıyorum herhalde:(
    l

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

değişmicek

(doğru sayısı/100)x 100
    iptal olanlar doğru sayılacak

zaten o puanlar çevre uzmanlığı puanları imiş

10. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

peki nasıl bir adalet bu kiminin doğrusuna kiminin yalnışına denk geldi.sınavın 93 soru üzerinden değerlendirilmesi daha adil ve mantıklı olur...ancak ben bile bu söylediğime kendim gülüyorum...çünkü 24 aralık tarihinden beri herşey çok saçma ve komik zaten...

11. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar çalışmam lazım. istanbulda iş güvenliği konusunda iş konusunda yardımcı olucak birisi var mı? bu sertifikaya güvenmekle hata mı ettim acaba? tam istediğim branş diye girdim ama sonunda o da patladı :( sınavıma girer adam gibi sertifikayı alır sorada çalışırım dedim ama sağolsun devlet çok yardımcı oldu. şimdi bide ayda 70 tl ssk primi ödceksin diyo neyle ödicem sana o parayı. içerimi girsem diyorum orası dışarıdan daha güvenli şu anda paşalarla birlikte yatarım içeride :) Teknin öğretmenim öğretmen olmak için çalıştım KPSS'ye, girdiğim sınav iptal oldu ne güzelde iyi puan almıştım öğretmen olucaktım. sonra bu sınava girdim bu sınavda da başımıza gelenler malum ne yapıcağımı şaşırdım artık. offffffffffffff offfffffffffffff

12. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bakanlığın niyeti çan yaparak daha çok kişiyi geçirmek değil . amaç öyle olsaydı bu şekilde saçma sorular sorulmazdı. ki bakanlık kimsenin geçmesini istemiyor. bunun nedeni de devletin iş güvenliğine insani ve vicdani sorumluluk olarak değilde , maddi olarak bakması. bu kadar kurs var ÇASGEM var, eski ve yeni iş müfettişleri var. anlayacağınız piyasadaki pasta büyük . çanı falan unutun derim
    iptal edilenler doğru sayılır 100 sorudan 70 alan da geçer o kadar .
    yanlız size tavsiyem 3 aldım 2 verdim hesabı yerine daha uzun vadeli düşünmeniz. bu devlete güven olmaz. sertifikayı aldın işe başladın , yarın devlet tüm sertifikaları iptal ederse ne olacak buna benzer bir olay yaşandı.
    yada yeni iş kanunundan bahsediliyor . oda civciv çıkacak kuş çıkacak olayına döndü. haberiniz olsun. yeni iş kanununda bizi haklarımızın korunacağını nerden biliyorsunuz bizi bırak işçilerin haklarının korunacağını? ya bu kanun sermayenin istediği gibi çıkarsa? şöyle söyleyim uzman çalıştırmayan işyerlerinin ödeyeceği cezaya bakın bazı firmalar ben uzman çalıştırmam cezasını veririm uzman bana ayak bağı diyorlar :s anlayana
    3 aldım 2 verdim hesabı küçük hesaplar. aramızda bu sertifikayı iş olarak görenler var . büyük saygı duyuyorum bende onlardan biriyim. ama bunlar kısa vadeli hesaplar . o nedenle davamızdan vazgeçmeyelim . geçtim kaldım hesabı gerine birdaha bu olayların yaşanmaması için mücadele edelim

13. telahdab

telahdab TÜİSAG Üyesi

Herkese Günaydın, Cumhur başkanı sitesinden soru yöneltelim. Metne burada hep birlikte karar verelim.....sonra herkes bu oylamaya katılsın...oylar arttıkça...sorunun önemi artıyor...ve geri dönüş ihtimali de artıyor..bu bir öneri...birlikte hareket edersek...belki bir şeyler olur.... ne derseniz?

http://cbsorun.tccb.gov.tr/sorular

14. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

ben çok faydalı olacağını sanmıyorum. düşününce kimi kime şikayet ediyoruz ?

15. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

şunu da unutmayın arkadaşlar isg uzmanı olarak çalışmak istiyorsanız , işiniz diğer meslekler gibi patrona değil , devlete ve bakanlığın alacağı kararlara bağlı. bu nedenle bu bakanla bu bakanlıkla devletin bu zihniyeti ile bu işe girmek L tipi matrise göre 5*5 25 lik risktir :) bu sınavda daha iyi öğrendik bunlara güven olmayacağını :)

16. OZEROZER06

OZEROZER06 TÜİSAG Üyesi

ArkadaŞlar bu 65 notu nasi olacak tam anlayamadim.İptal edİlen sorular eklendİkten sonrami 65 olmasi lazim yoksa İptal edİlen sorular eklenmeden mİ 65 olmasi lazim...????????????????????

17. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Günaydın arkadaşlar,
    Bu sabah Yılmaz Özdil'in yazsısında ünlü kişilerin söylediği sözler vardı. Aşağıda yazdığım söz içinde bulunduğumuz durumda vazgeçmememizi çok güzel özetliyor.
    "Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir,fakat,itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı."Elie Wiesel

18. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

bu olay birazcık adeletsiz değilmi ?
    iptal olan sorular çıkmadan önce 70 alacak bir kişi o soruların hepsini doğru yapmışsa normalde sertifikasını alacak iken o soruları çıkartınca 63 ile kalıyor.

19. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Merhaba,

Böyle bir anket zaten Anketler Bölümümüzde açılmış durumda. Aşağıdaki linkten oylayabilirsiniz.
    http://www.isgfrm.com/anketler-bolu...nligi-egitim-merkezi-bilgisel-yeterlilik.html

İyi çalışmalar,

20. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bence yanlış hesaplıyosunuz,

(doğru sayısı/93)x100 diye bişey yok

(70/93)x100=75,26 eder 65 değil

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica