24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

o zaman diyorsun ki; iptal edilen sorular hariç 93 üzerinden 58 doğrusu olan geçecek.böyle bir şey ummak pek mantıklı gelmedi bana.

2. engineer1981

engineer1981 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bazı arkadaşlarımız daha önceki sınavlarda küsüratlı puanlar varmış gibi şeyler yazmışlar böylr bişey yok. Benim 5 arkadaşım 2 temmuz sınavına girdi iptal edilen sorularla hepsi 2 puan fazla almışlar .

3. engineer1981

engineer1981 TÜİSAG Üyesi

komik olmaz olması gereken bu ben bunu kurs hocası ilede görüştüm. oda aynısını söylüyor.

4. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

iptal edilenler onların yanlış yaptıklarıysa dogrudur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence bundan sonra mahkemeye başvuracak mıyız onun tartışmasını yapalım. Nasıl bir yol izleyeceğiz onu konuşalım.

6. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Benim için geçme şartını oluşturan tek koşul bu. çünkü 66 da kalıyorum =)

Merak ediyorum Mayıs ayında tekrar edecek mi aynı rezillik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum arkadaşım.. kesinlikle bundan sonrasını netleştirmeliyiz.

Yasal süreç olarak bakanlığın itirazlarımıza göndereceği resmi cevabın bize ulaşmasını beklemek durumundayız. O cevap ile iptallerin yetersiz kaldığına dair idari mahkemelere başvurulabilir.

8. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

" Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak baĢarı puanı hesaplanacaktır.
     Sınavda yer alan her soru eĢit puan ağırlığına sahip olacaktır.
     Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday baĢarılı sayılacaktır.
     Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru Ģık/Ģıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
     Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların Ģıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir."

Bakanlığın 24 Aralık sınavı için olan duyurusu bu şekilde arkadaşlar..
    Kaan Bey de bir an için yanlış yorumladı ve tartışma buralara kadar geldi. Değerlendirme sırasında hatalı bulunan sorular doğru kabul edilecek diyor bu açıklamada.. Hem soruları doğru kabul ederek doğru sayısına eklemek hem de aynı soruları iptal edilmiş gibi düşünerek toplam soru sayısından çıkarmak çok iyimser bir yaklaşım. Kendimiz kandırmaya gerek yok, açıkça yazılanı farklı yorumlamaya çalışmayalım. İptal edilen sorular haricinde geriye kalan 93 soruda 63 doğrunuz ve üzeri var ise geçersiniz, yoksa kalırsınız.

9. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstad,
    iptal edilenler doğru sayılacağı için 63 doğrusu olana +7 de iptallerden dolayı doğru sayılacak olanı eklersek 70 yapar. böylece iptaller hariç 63 yapan geçer. Ben iptal edilen 4 soruya bakanlığın cevap şıkkındaki yanıtları verdim. İptal edilenlerin hepsine doğru cevap vermiş olsan da yanlış cevap vermiş olsan da onlar topluca doğru sayılacak. 70 geçer not olan sınavda İPTALLER HARİÇ 63 alan geçecek.
    Bu konuyla ilgili bir daha cevap yazmayacağım diye kendime söz vermiştim ama duramadım. Bu saatten sonra sözümü tutacağım.
    N"olur artık kaldık-geçtiği bırakarak neler yapabilirizi konuşalım.
    Şimdiden teşekkürler.

10. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Birkaç arkadaş ısrarla geçtik mi kaldık mı diye sorup duruyor.
    net cevap şu arkadaşlar :
    iptal edilen 7 soru var onlar doğru kabul edilir ve sınav 100 üzerinden değerlendirilir. 70 alan geçer 63/93*100 gibi formüller yok.
    başka hiçbir formül de yok zaten
    sadece 7 soruyu doğru kabul et toplamda 70 al geç. bu arada bende 69 ile kaldım.
    lütfen formül hesabına girmeyin durum bundan ibaret. bakanlık başka açıklama yaparsa hepimizin haberi olur zaten
    yani burda formül hesabına girildikçe konu farklılaşıyor .bende üzülüyorum tüm arkadaşlar için ama lütfen yapmayın.
    konuyu dağıtmanın faydası yok sanki herkes kendi derdine düştü sertifikayı alan çekilcek bir köşeye. sesini çıkarmayacak . arkadaşlar asıl işiniz bu sertifikayı alınca başlayacak tekrar söylüyorum.

11. TERMINATOR

TERMINATOR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Ben sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum.
    Bazı arkadaşlarımız 65 alan geçer diyor.İnşallah öyle olur ama tahmin etmiyorum.
    Kısacası ben 68 ile kaldım.Yalnız kafama takılan şu, diyelim ben 68 aldım fakat iptal edilen 7 soruyu doğru yapmışım ve doğal olarak puanımda bir değişme yok.Öte yandan 63 alan bir arkadaşım bu iptal edilen soruları cevaplamamış olsa dahi 70 alarak sertifika almaya hak kazanacak.Burada sizlere soruyorum. Peki benim yaptığım doğrular nerede ? ayrıca 7 soru için harcamış olduğum minimum 7 dakika nerede ? adalet bunun neresinde ? bu sistem bana tamamen saçma geliyor......

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Dünden beri bu forumdan soğudum.bu soruları hatalı hazırlayıp iptal etmeyenler şimdi neyin derdine düştüğünüzü de görüyor.
    Terminatör arkadaşımızın da dediği gibi bir soruyu 5 dk okudum.hatalı yazımlardan anlatım bozukluklarından dolayı.bu süreleri konuşalım.
    notlarınızı meb hesaplar size bırakmaz merak etmeyin

13. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Size katılıyorum... Bende bu konuyu daha önce dile getirdim esas adaletsizlik bu söylediğiniz konuda..

14. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle size katılıyorum...

Yeni formüller üretip buna kendimizi inandırmayalım. Formül belli hesap belli...

Gönül isterdi ki böyle saçmalıklarla uğraşmayalım hakkımızı alalım ama şu aşamada yapacağımız itiraz sonuçlarına cevap beklemek ve ona göre yol haritamızı çizmek.

15. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Bu konuda çok haklısınız. Bu sınavda değişiklik olacağını sanmıyorum ama diğer sınavlarda bu haksızlığın düzeltilmesi için dava konusunda ilgili yönetmeliğin değiştilmesi konusundanda bahsedilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu gerçekten haksızlık çünkü.

16. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Formül: Soru sayısı: 93
    Geçer not: 63
    Başarı 63 / 93'tür. (7 soru her halükarda +7 olarak hesaplanır)
    İptal edilmeyen 93 sorudan 63 doğru yapanlar sınavı geçecekler. Yani değerlendirme 93 üzerinden yapılıp 63 doğru da geçer not olarak kabul edilecek. İptal edilen 7 soru da doğru olarak düşünüldüğünden 70 almış olacaklar.
    Geçme notu: 63

17. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

Eğer 20 soru iptal edilseydi de aynı soru sorulabilirdi o zaman. 20 soruyu doğru yapan için adalet mi olacaktı? Konuyu saptırdınız iyice. Doğruca idare mahkemesine gidilseydi o zaman..
    İlk sayfalarda yazılan şuydu; bu soruları ancak metafizik yöntemlere başvurarak doğru yapabilirsin, yani sallayarak.. Ben de diyorum ki iptal edilen 7 soruyu da doğru yapmışsan bilgilerinde kesinlikle yanlışlık var, sallamışsın yani.. Bilgilerinde yanlışlık olan birinin geçmesi mi haktır?
    Bu sınavdır, geçeni yanında kalan da olacaktır. Puan hesabı içinde debelenip olmayınca, sonra haksızlıktan bahsetmek yanlış.. Kişiye göre haksızlıktan değil sınava girenlere yönelik haksızlıktan bahsetmeyen biri benimle aynı şekilde düşünmüyor.

18. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Ya inanamıyorum gelen cevaba. Şaka gibi :) Kendisi ilgili yere forward etseymiş ya :)

19. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar.kargosu gelen varmi?

nestai bu yazıya teşekkür etti.
  20. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

ben forumdan degil isg uzmanı olmaktan sogudum.. delinin biri kuyuya bir taş attı 4000 kişi çıkaramıyor..hepsi bir avuç dolar için..hak yok adalet yok..çok mu şey istiyoruz anlamıyorum hak eden kazansın demek dogru degil mi?

soru sormak da kişinin bilgisini ölçer..bu soruları hazırlayanlara degil onlara bu yetkiyi verenleri sorgulamak lazım aslında..

kaan bey bu konuda çok hassas o yuzden bagimsiz yazamıyorum..yoksa cooook agir cümleller kuracam..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica