24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

şahsen iptal edilmesini değilde diğer yanlış soruların iptal edilmesi taraftarıyım. yoksa tekrar aynı sıkıntıyı yaşamak için ankaraya gitmek çok zor. keşke yanlış soruların hepsi iptal olsa.

2. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu konu öyle yordu ki beni. Sinirlerimi had safhada bozuyor yapılan haksızlık. İptal edilen sorular ise sanki sınava giren kimsenin işine yaramaması için özenle seçilmiş :( Ben bakanlığın yerinde olsam. Soru - Cevap ve dayanak şeklinde her çıkan soruyu açıklayıp yayınlardım. bu mevzu bitmez ki diğer türlü.

Bence ne bakanlığa yapılan itirazlar nede yazılan dilekçeler bir yere varmamızı sağlamıyor. Yargı yada en güzeli arkadaşımızın dediği gibi Basın. Basında duyurabilme şansımız olsa çok şey değişir.

3. tolga

tolga TÜİSAG Üyesi

bende çan eğrisi ve olmadı yargı yoluyla soru iptalinden yanayım,( olmadı iptalde edilebilirki benim şu anda 72-75 arası doğrum var) ne olursa olsun en azından www.csgm.gov.tr den bakana mesaj at ' dan basın kanalları sanal medya vb herşeyi denemekte fayda var.Sizce o kadar çok itiraz, o kadar çok mail vs vs olmasaydı 7 iptal 2 değişiklik olurmuydu! olmazdı bu kadar duyarlılığa rağmen 9 soruda etkin olabildik onlarcası varken, şimdi aynı şekilde devam etmeliyiz. Ben twitter kullanıcısı yaa facebook kullanıcısı siyasilerede iletiler atılması taraftarıyım, emin olun üst düzey bir bürokrat yada siyasinin bir müdüre bu ne müdürüm diye soru sorması bile bu konuda karar vericilerin etkilenmesini sağlar diye düşünüyorum.

4. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Bu sınav için yargıdan başka çözüm yok...

Basın için o kadar uğraşıldı da ne oldu. Aranılmayan tv kanalı kalmadı ne dediler konuyu araştıralım ona göre hareket edilir denildi ; Sonuç Sıfır

Arkadaşların yazdığı örnek davalar gerçekten umudumu arttırdı. Bu işin üzerine gerçek anlamda gitmemiz gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gulnikan

gulnikan TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum yorumunuza .Sınavın iptalinden söz edenler var
    Bizi devlet gönderdi,onlarca kişinin harcırahını verdi,
    Özelde yüzlerce arkadaşım dünya kadar masraf yaptı.Kaç bin gün iş kaybı oldu.
    Hem ne biliyorsunuz diğer sınavın daha beter olmayacağını,güveniniz var mı hala daha iyi olacağına,
    Ank ya gitmek,küçücük çocuğumu bırakmak benim için ne çok zordu.
    Kusura bakmayın arkadaşlar,açın davanızı yanınızdayız,sınav gerçekten kaostu kabul
    fazladan ve daha mantıklı soru iptali için tabi ki de mahkeme itirazı safhası olmalı
    ama tamamen iptal çok saçma.
    Geçtiysem günahım ne ? diyenleri de madur etmeyin.

6. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

bir süre girmeyelim dedik forumun haline bak... oku oku bitmedi mesajlar. arkadaslar valla helal olsun bu ne azim. az kalsın birbirimizi yiyecekmişiz haberimiz yok.
    cevaplar gelene kadar yapılabiliecek tek şey mahkeme sürecini nasıl değerlendireceğimizi tartışmak olabilir. ama onun da aceleye gelmemesi gerekir. Cevaplar elimize ulaştıktan sonra 60 gün süremiz var bol bol tartısır karara bağlarız.

şimdi herkesin akıl ve ruh sağlığı için iyi bir hafta sonu geçirmesini rica ediyorum. yoksa birbirimize yarardan çok zararımız olacak.

şimdiden herkese iyi haftasonları iki gün foruma girmeyin (kusura bakmayın kaan bey) ya da forumda farklı konularda tartışalım...
    şimdiden iyi dinlenmeler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

o değil olayları bilmeyenler de bana soruyor sınavı ne yaptın geçer misin diye. şimdi anlatsam ne anlatacam 69 la kaldım desem veya sınav rezaletti desem iptal ayrı rezalet. anlatamıyorum kimseye derdimi. bana aptalım gibi bakıyorlar o kadar çalıştın sınava , ortalıkta isg uzmanıyım diye geçiniyorsun bi sınavını geçemedin der gibi. şimdi ben kime ne anlatayım. gülüyorum sadece sisteme :)

8. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Aynı mantıkla itiraz edilipte şıkkı değiştiren sorular da var. Doğru yaptıysam "günahım ne? diyenleri de mağdur etmeyelim". Soru iptalini de istemeyelim. Benim sınav iptali demedeki sebep bu sınavın iş güvenliği uzmanlarının bilmesi gereken mevzuata ait sorular olmayışı.

9. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

bugün idare mahkemesine gittim.dava ücretini sordum.90 posta masrafı 80 yargılama masrafı dedi.toplamda 170 tl.hadi olsun o bu şu 200 tl.bir arada toplanıp hangi soruya nasıl ne tarzda itiraz edeceğimizi kararlaştırıp toplu şekilde itiraz edersek daha iyi daha isabetli olur.
    birlik olalım.iptal edilmesi istenen soruları çıkartıp sağlam bir şekilde iptalimizi gerçekleştirelim.iptal edilmesini düşündüğümüz soruları dayanaklarla birlikte bir arada toplayalım.

gerekirse sınavı iptal ettirelim.hak neyse hukuk neyse .inanın kimse mağdur olmaz.herkes hakkı ile hukuku ile geçer.sadece sorulara iptal başvurusu veya sadece sınava iptal başvurusu olmaz.hak neyse o.hem sorulara iptal istemi.gerekirse hakimin taktirine sıınavın iptali.

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bence bişey elde edilemez,5 ayda bir sınav var zaten,kazanamayanlar zaten mayıs taki sınava girecek,belki o zaman kazanacaklar,verilen mahkemenin takipçisi ve sahibi kimse olmucak,ben mesela mahkemeye versem,mahkeme sonuçlanana kadar 5sınav geçer,5 sınavdan birinde de kazanırım heralde, bu onlara ders oldu bidaha düzgün sorarlar.

11. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

mahkeme o kadar uzun sürmez, unutmayın bu sınavı geçemezsek bir tane sınav hakkımız kalıyor, ondada aynı rezillik olursa yeniden kursa gitmek gerekecek. o yüzden gecikmeden mahkemeye başvurmalıyız. İdari davalar duruşmasız oluyor bildiğim kadarıyla. Yani başvuru yapıp bekleyeceğiz, o kadar. başvurmazsak sonra çok ağlarız.

12. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

mağdur arkadaşım 72 alıyosun,sınaviptal edilmesin diyemi son yorumu yapıyosun.insanların umudunu kırıyosun

13. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

buyorumdan bahsediyorum

14. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Sen geçersin.Birde senin torunların bizim sayemizde geçer.Mağdurum böyle yorum yakıştıramadım sana.forumda ilk defa beni üzdün.İki gün önce başın ağrıyordu.Uyudun.Şimdi sağlamsın ama bu yorum sana uymadı.

Hak aramak bir bireyin en doğal hakkıdır.onlara kalırsak 5 değil çark böyle döner.Başvuruyu yapalım.adaleti zaten mahkeme sağlar.evet yada hayırla.haklısın veya haksızsınla.ama bırakta bunu bakanlık sağlamasın.onlar zaten yedi hakkımızı.Onların nasıl akıl tutulmasında olduklarını mahkemebin göstereceğine inanıyorum.

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ben bu sınavın iptal olmayacağından adam gibi eminim,geçmesemde geçsemde 2.sınava girecem,ondan da geçmesen yenileme eğitimine gireceğim..bu ülkede hukuk yavaş,yakında buradaiçinizden biri diğer sınavvda kazansa mahkemeye gitmeyi bırakacaksınız,sonra takipsizlik kararı çıkacak dava düşecek,bana burada haksızsın diyemezsiniz.ben buraya kadar yazdıklarımın arkasındayım..mahkemeye verdikten sonra mayıstaki sınava girmeyecek delikanlı tanımıyorum ben

16. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kardeş sen mahkemeye ver,mayıstaki sınava dagirme,hakkını ara,ben bu sınavda kalırsam mayıstaki sınava da katılacam,yenileme eğitimine de gidecem.

17. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Mağdurum;
    Dava uzun sürmüyor bu iş mahkemesi değil.bu ayrı bir dava.ve istediğin tek taraflı.ve karşındaki batmış firma değil.ve birçok kişiyi ilgilendiren bir konu bu.bu alacak davası değil.ayrıca takipçisi olunacak bir mahkeme değil.kağıtlar konuşur burada.sağlam delilin varsa gerisini bırak.ayrıca dava 2 ay 5 ay 1 sene ne kadar sürerse sürsün.
    SEN ADALETTEN YANA MISIN YOKSA BAŞKA ŞEYDEN Mİ?İŞİN UCUNDA ADALET HAKKANİYET HAK ARAMA VARSA MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

BANA ADALETSSİZLİĞİ HİÇBİR ZAMAN HİÇBİR ŞEKİLDE SAVUNMA.UNUTMAKİ 1 SN SONRA NE OLACAĞIMZIN GARANTİSİ YOK

BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA.BERABER ISLANDIK YAĞAN YAĞMURDA...

18. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

yok yani benim başıdan bir sürü dava geçti,kuruma açılan davaların hepsi takipsizlikten düştü,,sen birtek burdasın bir kaç arkardaş var,ama 80 alan yok burda yazmıyor.ben burda çok şey paylaştım yardımcı oldum.ve siz kazandıktan sonrabu siteyi terkedersiniz ama ben terk etmicem mayısa ait soruları paylaşacam,

19. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

nedediğinden inan anlamıyorum.kimse mayıstaki sınava girmiycem demiyor.mahkemeye verelim,iptal ettirelim bazı soruları yada sınavı,mayısa kadar sonuçlanmazsa zaten herkez mecbur girecek.ama hakkımızıda aranaktan vaz geçmiyelim.sen mahkemeye vermek istemeye bilirsin,keyfin bilir.ama vermeyelim,versek neolacak uzun sürer,onlar bidaha böyle sormazlar deyip insanların umutlarınıda kırma diyorum.

20. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

umut mu insanların umudunu kırmak mı,bu sınav iptal olsun diyenler kazananların umudunu napıyor peki,
    sizce insanların umudunu kıran benmiyim bu soruları hazırlayanlar mı,peki bu devlet kimden yana senden mi bu soruları hazırlayanlardan mı,
    bu ülkede sınav sorular gözönünde çalındı,iptal mı oldu,o sınava milyon girdi,bizim sınava sadece 4000 kişi,

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica