24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Bazı adamda var eşşek gibi çalışmış ama adil olmayan bir sınava girmiş ve 60 almış bu da sınav iptal olsun diyor...
    Tamam arkadaşım sen içine siniyorsa ve vicdanın rahat edecekse aldığın o 70 puanla anlış sistemdeki bu yoluna devam et.
    Ama unutmaki adaletsizlik senide bir gün bulacak. Hep öyle olur!!! UNUTMA

2. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu sıkıntılı süreçte sizleri motive edecek bir söz okudum. Paylaşmak istedim.

Davası olanın uykusu kaçsada yüreği güçlenir !

3. riday

riday TÜİSAG Üyesi

Bir eğitim kurumundan gelen mail;

"Konuya iliĢkin Bakanlık resmi açıklaması aşağıdadır.
    Açıklama ve sınav değerlendirme prosedürü kapsamında güncel puanlarınızın hesaplanması şöyle olacaktır;
    Geçer Not = 70x93/100 = 65 Puan
    Yani sınavda 65 ve üzeri doğru sorusu olan arkadaşlarımız BAŞARILI sayılacaklardır.
    Ancak 65 ve üzeri doğru soruyu irdelerken Ģıkları düzeltilmiĢ 2 soruyu önemle DİKKATE almanız gerekir.
    Bu hatalı soruların, değiştirilen DOĞRU şıklarını işaretleyenler toplam başarı notunu 2 puan daha yükseltmiĢ olacak veya YANLIŞ Şıklarda işaretleme yapanlar ise 2 puan kaybetmiş olacaklardır.
    O nedenle öncelikle bu 2 hatalı sorunun irdelemesini yaptıktan sonra toplam doğru soru hesabınızı yapınız ve her durumda 65 ve üzeri DOĞRU SORU ya ulaşıp ulaĢmadığınızı kontrol ediniz."

4. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

pekİ bu 65 doĞrunun İÇİnde İptal edİlen 7 soruyu ekleyİncemİ eklemeyİncemİ 65 ve ÜstÜ olan geÇecek. Mesela benİm 7 soru harİÇ 61 doĞrum var 2 Şikki deĞİŞen soru -2 getİrİyor ve 59 doĞru oluyor. 59+7=66 oluyor geÇİyormuyum yanİ...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

İptal edilen sorulardaki doğrularımız hesaba katılıyor mu? (bu formül uygulanacaksa pek sanmıyorum gerçi)

6. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

kalıyorsun arkadaşım malesef..ya sölemek sitedikleri 7 soruyu hiç karıştırmayın...şıkları değişen sorulara bakın..kaç getiriyosa yanlışsa düşün doğruysa ekleyin..en sonunda 65 ve üstü doğrunuz varsa geçiyosunuz..bu adkar basit..anlamıyorum..iptal olan soruları karıştırmayın diyorlar hala 7 ekleyeyim mi diyosunuz..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan COŞKUN

katılmıyor..sadece şıkları değişen sorular hesaba katılıyor..

8. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

 Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.
     Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
     Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
     Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.
     Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
     Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

(70/93)x100=75,26 eder,
    65 değil

matematikte önce parantez işlemi yapılır,şimdiburada matematik dersi verdirmeyin bana,bakanlığın formülüde yukarda açık
    hala bu konuyu yazmayın lütfen

9. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

riday'ın mesajındaki formül zaten senin yazdığınla aynı değil. biri 70/93 diğeri 70*93.

Ayrıca çarpma bölme işlemlerinden ibaret olan denklemde parantezin önceliği önemsizdir. toplama çıkarma olsa parantez önceliklidir.
    Kimse kimseye matematik öğretecek üstünlükte değil burada, empati ve dikkat öğretilebilir ama

10. Hakan COŞKUN

70*93 diyor arkadaşım bölü değil..doğruluğu var mı yok mu bilmiyorum..bu formüle bel de bağlamıyorum ama..her defasında iptalleri karıştırmayın diyip 7 soruyuda eklicez mi diye yorumlar görünce dayanamadım..açıklama ihtiyacı hissettim o kadar..

11. replican

replican TÜİSAG Üyesi

7 tane iptal edilen soru katılmazsa olmaz adamın 7 soru hariç 63 doğrusu varsa kalacak daha fazla kişi kalır kafadan herkese eklenen +7 gitmiş oluyor +7 eklenirken baraj 63 ken şimdi 65 oluyor 68-69 doğruları olanlar hani şu 7 iptal işlerine yaramıyanlar doğru sayıp işine yaramıyanları çıksın 65 in altına inersiniz doğrularınızı düzgün hesaplayın +7 siz 65 kimsenin işine yaramaz

12. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

515.jpg

puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağına dair muhabbet her açıldığında aklıma bu karikatür geliyor nedense.
    koca koca mühendisler oturduk çarpma ve bölme işlemi üzerine her türlü kombinasyonu dener olduk allah sonumuzu hayır etsin...

nestai bu yazıya teşekkür etti.
  13. dolunay

dolunay TÜİSAG Üyesi

Şimdi lütfen su sorumu cidden biri cevaplarsa sevinirim Benim 67netim vardi 7 soru iptalinin Bende. 4 ü doğruydu. 3 Ü Yanlıştı. Cevap sikki değişenlerden 0. Faydam oldu. Şimdi benim alacAgİm puan nedir

14. replican

replican TÜİSAG Üyesi

dolunay normalde 70 alıyosun ve belgeyi alabiliyosun ama şu +7 siz 65 doğruda 63 doğrun oluyor ve belgeyi alamıyosun

15. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

67 almış olduğundan.65 i geçmiş oluyorsun geçiyorsun.

16. dolunay

dolunay TÜİSAG Üyesi

tamam anladımda hangisi işlem görecek dandik sınavın dandik sonu olmaz böyle şey mahkemelerde sürünecez bu gidişle

17. replican

replican TÜİSAG Üyesi

monster58 o 67 nin içinde 4 tane iptal edilen soru var çık onları öyle hesapla

18. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soru sayısı 7 değil mi ? neden 4 tanesini çıkartıyoruz ?

ayrıca her şey iyi güzel hoş ama aşşağıda ki madde hesaplamaya hiç bir şekilde uymuyor

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

19. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Ben artik bu konu hakkında yorum yapmayacam.her yoruma açık bu.ikincisi kaan bey bir açıklama yapmadiki o yayinlayip sonradan sildiği msjla ilgili.ne olacağı belli deil.20 sini bekleyin.

20. replican

replican TÜİSAG Üyesi

67 netim var diyor 7 tane iptal edilen soruda 4 ü doğruydu diyor madem 7 iptal soru hesaplanmıyor yani 67 nin içindeki iptal edilen sorulardaki 4 doğrusunu çık o sorular hesaplanmıyor 63 oluyor o zaman doğrusu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica