24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

nikor gönderelim ama eğitek le yaptığım telefon görüşmesi neticesinde sınav başvuru kılavuzunda yer olan itiraz şekli ile başvurmamız gerektiğini öğrendim. bu sebeple başvuru kılavuzunda yazıldığı gibi 27 aralık (yarın) sınav soru cevapları açıklandıktan sonra egitek hesabına 15 tl yatırıp. 3 gün içinde itiraz başvuruzu yapmamız gerekiyor. izlememiz gereken yol budur.

yoksa havada asılı kalır itirazlar...

2. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

ben yatırıp başvurmayı düşünüyorum ama benim gibi kaç kişi başvurur bilmiyorum..sayı az olursa da asla sesimiz çıkmaz ..o zaman yapıcak bişey yok ..herkes kaderine mahkum kalıcak..şansı iyi olan arkadaşlar sınavı kazanırken gecesini gündüzüne katan arkadaşlar da bir dahaki sınava hazırlanacak..bütün hesapları planları ertelenerek..

3. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

bence sorularıda tartışmalıyız. eğer soruların bazılarının hatalı olduğunu duşunuyorsak ..sınava gırenlere ıtiraz hakkının doğduğunu unutmamak gerekır.

4. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Kaan bey. iyi çalışmalar dilerim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakan COŞKUN

bencede haklısınız kaan bey.herkes kendi kurumuyla iletişime geçsin ve bir an önce hızlı olmalıyız..

6. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

bir dahaki sınav kolay olur bence...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. NERIMAN

NERIMAN TÜİSAG Üyesi

çok kötü tökezledim..çok zordu..ne olduğunu anlamadığım acayip sorular..herseye yeniden başlamak çok zor

8. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumları da bişey öğretmiyo...aldığı paraya bakıyo...

9. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

işçilerin kanuni haklarıyla alakalı çok şeyler öğrendik keşke sınava giren uzman adayları hakkında öğrenseydik belki şimdi işimize yarardı..

10. korhan

korhan TÜİSAG Üyesi

Herkese merhaba,
    Öncelikle böyle bir platformda olmak sevindirici özellikle yorumları okudukca yalnız degilmişim demek güzel :)
    Umarım verdigimiz emeklere deger ve amacımıza ulaşırız.Kaan Bey konu ile ilgili bakanlıga mail atmanız son derece önemli fakat bizlerde bu düsüncelerimizi bakanlıga iletmeliyiz ki kaç kişinin mağdur oldugu daha iyi anlaşılsın.Nasılsa birileri durumu aktarıyor diyip bırakmamalıyız.Teşekkürler.

11. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

drkafein kesinlikle dediklerinize katılıyorum. bende helal etmiyorum. Benim eğitim kurumumdan bugün (BAŞAK=) 2 tane e-mail gelmişti. Heyecanla açtım sınav soruları yada itirazlarla ilgili bir konu olduğunu düşünerek. Şaka gibi yeni dönem eğitim programını yollamışlardı. O an içimden geçen şey şu oldu. Kalmamız onların işine gelecektir. Ne güzel bi 2500 TL'lik müşteri daha. Eğitim kurumlarının hepsi bir ticarethane. Mutlaka layığı ile yapanlarda vardır ama en azından benimki öyle. Belkide bilerek yapıyorlardır. Hatta soruların zorlaştırılması için katkıda bile bulunuyor olabilirler. Burası Türkiye.

Sizlerede geçmiş olsun. Umarım sizin sınav da bizimki gibi ters köşe değildir.

12. Abdullah Tüfekçi

Abdullah Tüfekçi TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar en cok bildirilen meslek hastaligi olarak ben isitme kaybini isaretledim. Notlardan birinde okuyup hatirladigim bu. Çünkü bel agrisi gibi ufak tefek rahatsizliklar nasil olsa gecer denilerek umursanmiyor veya basit bir doktora gidilerek gecistiriliyor,yani kayit altina alinarak istatistiklere gecmiyor.İkincisi ise bel agrisi bir hastalik degil.Tabi tum bunlar benim gorusum...

13. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Sorular özellikle zorlaştırılmış bu çok aşikar .Bu soruları hazırlayanlar hangi kurumlarda çalışıyorlar acaba? ÇSGB mi MEB mi yoksa üniversitede çalışan ve hayatında üretim nedri bilmeyen cyber alemin kahramanları akademisyenlermi? sınav tam bir hüsrandı sebebi bilgisiz olduğum yada yetersiz hazırladığım değildi.Sebep böyle olmasını isteyenlerdi.Herkese selamlar

14. Hakan COŞKUN

herkese günaydın arkadaşlar..ilgili yerleri mail ve telefon yagmuruna tutmalıyız..sesimiz ççıkmassa kimse bizi dinlemez.

15. TERMINATOR

TERMINATOR TÜİSAG Üyesi

Bütün emeklerimiz boşa gitti !

Arkadaşlar,

biliyorum sizlerde benim gibi üzgün ve mağdur durumdasınız.
    çok yazık. Ben yaklaşık 2 aydır düzenli bir biçimde ders çalıştım.
    Yaklaşık 10.000 soru çözdüm, mevzuatların ve yönetmeliklerin tamamına yakını ezberledim.kendi kendime yaptığım deneme sınavlarını yaklaşık 55 dk da bitiriyordum.
    Ayrıca 15 senelik mühendisim ve 5 yıldır şirketimizin isg kurulunda görev yapıyorum.
    Fakat bu kadarı olmaz arkadaşlar. sınav günü soruları görünce şok oldum.
    Uzun ve anlam karmaşası olan bir sayfaya yakın metinler, petrol kuyusu yangınları, elektrik ile ilgili enteresan beyaz eşya soruları.....vs.
    şimdi düşünüyoru. Benim gibi biri bu sınavdan başarısız oluyorsa bu işte bir gariplik var. Sınavı 1 saat 40 dakikada bitirdim. Ben bile şaşırdım.
    Inşallah itirazlarımız adil bir biçimde değerlendirilir ve bakanlık tarafından sağduyulu bir biçimde incelenir.

16. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Sorular yayınlanmış arkadaşlar. herkesin haberi olsun

17. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

nerede bulamadım ben?

18. Hakan COŞKUN

yayınlanmamış...

19. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

meb isgum casgem hepsine baktım yok..nerde yayınlanmış?

20. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Ben de bulamadım.

Şuanda hiç bir işe konsantre olamıyorum.

Mideme ağrılar girdi artık...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica