24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. engineer1981

engineer1981 TÜİSAG Üyesi

evet aynen hem iptaller doğru olacak hemde dediğin formül kullanılacak.

2. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Başarı oranı ancak dediğin şekilde hesaplanırsa yükselir. Keşke öyle hesaplasalar.

3. engineer1981

zaten formül bunu söylüyo 65/93*100 buda 69 küsr yapar.dogrusayısı/soru sayısı*100

4. engineer1981

diğer türlü olsa bişey ifade etmez 20 soruda iptal olsa sonuçta ben 20 sini doğru yapsam 70 üstü bi not gelse ve 20 soruda iptal olsa nolcak kalacam o zaman niye itiraz edeyim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. engineer1981

iptaller daima + getirri ha değişen sorularda iş farklı

6. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Aynen kardes bencede.onemli olan o formulu uygulayarak. 65 ve ustu gececek diyebilmek.bakacaz.onu kesin uygulayacaklarmi? Onemli olan buu.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Sınavın 100 üzerinden değerlendiriceleği şeklindeki açıklamayla çelişiyor bu bilgi.bekleyip göreceğiz.

Veya biz yanlış yorumluyoruz [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülünü

yine de umudum var 65 üzeri geçeceğine dair =)

8. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Aynen.celisiyor bencede.ama adaletli olan bu.bekleyeceğiz gorecez.

9. engineer1981

doğrudur arkaşım ama şu var iptal olan soru 100 den düşecek yani soru sayısı=93 formüle göre. diğer türlü iptalin anlamı yok. bide temmuz sınavında 2 soru iptaldi ve herkese +2 puan eklendi 3 ardaşı sınava girdi sınavdan son ra hepsi 2 puan eklendiğini söyledi şuan değil daha sınava girmemiktik konuştuğumuzda.

10. engineer1981

iptal bana hiç bişry katmıyorsa hatta götürüyor sa bu kadar arkadaş niye iptal dilekçesi verdi o zman soruların şııkkı değişmeliydi işte o zamna soru sayısı 100 diye hesap edilirdi.

11. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Onemli olan sınavda ben kendmden örnek vereyim.sınav sonrası 64 dogrum vardı.iptaller ve siklari değişen sorulardan sonra 69 oldu.simdi iptal edilen sorulardan benim sınavda doğru yaptigim 4 soru vardı. 93 soru hesabı olursa ben o yaptığın 4 soruyu doğru mu sayacam,yanlismi sayacammm.

12. engineer1981

yok arkadaşım iptallaer herkese + puan yanlışta yapsan doğruda yapsan yani eğer iptallerden yanlış varsa onlarda doğru olcak yani 64 üzerine eklicen.

13. engineer1981

kısacası sen ve senin gibiler geçecek sınavı 69/93*100=74 yani 70 üstü olarak 74 gelecek puanın.

14. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

:D

İş kanununa giren işlerden bahseden sadece sen varsın.. Soruda iş kanununa göre diyor.. İş kanunu 18.maddede tanım var.. İş kanununa göre de iş güvencesi tanımlanıyor; ona giren, buna giren diye birşey eklemenin mantığı yok..

15. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Oki.kardes.benim iptal edilenler,şıkkı degisenler 69 oluyor.bu formüle göre 74 oluyor anladığım kadarıyla.

16. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

değişen sorularla iptal edilenlerle 70 alan sınavı geçer daha ne?çarpma bölme ile uğraşmayın.bunun resmi açıklaması var.(70/100)*100 ne demek?soruların yüzde 70 ini yapan geçer.formul bu.(a/100)*b
    A=net sayısını
    B=sınav toplam sorusunu ifade eder.

iptal edilen sorular herkese yanlış yapmışsa + puan getirir.eğer herkese + puan getirmeseydi.değerlendirme dışı tutulsaydı eğer o zaman hesaplama

(a/100)*93=70 a=75,62 olacaktı baraj
    (a/100)*93=63 olacaktı. buradanda A =67,741 olacaktır.

fakat bu kimseye fayda sağlamadığı için düz mantık.her zaman için.(a/100)*100=70 ten A 70 olacak tabiki 7 soru doğru yapsada yapmasada herkese doğru sayılacak.toplam soru sayısıda 100 alınacak.

bunun aksin asıl oluyor.ayrıca bırakalım bunu.meb i arayıp sorun.veya bekleyin 20 sini.o zaman hesaplarsınız.iptal edilen ve şıkkı değişen sorularla 70 aldın mı geçersin almadın mı kalırsın.laması cimisi yok.69 la kalırsın.konuları başka yerlere çekmeyelim.

17. engineer1981

evet öyle 7 soru iptal değilde şııkı değişseydi işte o zaman 93 e değilde 100 bölecektin ve geçme notu 70 olcaktı ama şimdi 65

18. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Niye cevap yazmadınız.yanlış olanı söyleyinde düzelteyim.dalga geçer gibi simge koymanın anlamı var mı?doğruyu söyleyin ki bizde bilelim ona göre dilekçemden de çıkartayım. bunda gülünecek ne var?burada tartışıyoruz o yüzden ben paylaşım yapıyorum.

19. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

sınavdan sonra 64 dogrun var---36 yanlısın var demek bu..
    7 iptal oldu...
    diyelim ki bu iptaller hepsi senin dogru yaptıgın sorular..dogru sayın yine 64...
    diyelim ki 4 tanesi dogru yaptigin 3 tanesi yanlis yaptıklarından..o zaman netin +3 olacak yani 67 olacak..

şık degisikligini zaten biliyorsun..

kısacası dogru sayısı*100/93 formülü olacagini sanmıyorum...inşallah olur o zaman bende kazanırım ama hic sanmıyorum

20. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

Yazıyoruz, dinlemiyorsun Serkan kardeşim.. Kendi bildiğine gidiyorsun. Bu şekilde çıkarımlar yapmaya devam edersen bunun ucu bucağı olmaz. Adamın biri çıkar der: Hangi 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu olduğunu yazmamışlar, ben 4857 ye değil de 1475 sayılı kanunda böyle okudum der..

İstediğin gibi yapayım o zaman; iş güvencesi ile ilgili her iki soruda da mantık veya itiraz edilmesi gereken hata yoktur, dilekçenden çıkarmalısın NOKTA

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica