24 Aralık 2011 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavından Geçtiniz Mi / Kaldınız Mı ?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24 Aralık 2011 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavından Geçtiniz mi / Kaldınız mı ?

Anketin kapanma tarihi 4 Mayıs 2012.
  1. Kaldım.

58,1%
  2. Geçtim.

41,9%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

sınavı başarıyla tamamlayan arkadaşları tebrik ediyorum!!!
    Geçemeyen arkadaşlara üzülmesin, her işte bir hayır vardır. Bidahaki sınavı rahat geçerler diye umuyorum!!!
    İyi çalışmalar kolay gelsin...

2. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

71

3. hüseyinserdarözcan

hüseyinserdarözcan TÜİSAG Üyesi

4. sanctuary35

sanctuary35 TÜİSAG Üyesi

73

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, 24 Aralık 2012 tarihli İSG Uzmanlık sınavının değerlendirilmesine ilişkin bakanlıktan bir yetkiliden alınan bilgi üzerine sınav değerlendirme şeklinin çan eğrisi metoduna %90 ihtimalle dönüşeceğini bunun için gelen taleplerin değerlendirildiği ve sürekli yapılan toplantılarla hummalı bir çalışma olduğu yönünde... Bizlerde İSGGM Sayın Kasım ÖZER'e haksızlık karşısında yaşadığımız mağduriyeti bir mail olarak bildirip bu amaç için bir hareket tertiplemiş olalım..
    Arkadaşlar sınavı geçme oranı %20lerde.. Ben 66 ile kaldım Hadi Sn Kasım ÖZER'e meramımızı anlatalım. Lütfen sizde kozer@csgb.gov.tr adresine mühendis kimliğinize yakışır üslubla mail atın. çan eğrisi için düşünülen yöntem artık kabul edilsin...

6. turgaytulu

turgaytulu TÜİSAG Üyesi

sevgili arkadaşım ben 86 aldım baya paya yedirdim istersen hesap numaranı ver sanada eft yapayım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Elif DALKILIÇ bu yazıya teşekkür etti.
  7. antistanbul

antistanbul TÜİSAG Üyesi

şuna bak bi de dalga geçiyor insanlarla...86 almışsın otur oturduğun yerde...

8. antistanbul

antistanbul TÜİSAG Üyesi

kırma kolu.....

9. tolga

tolga TÜİSAG Üyesi

başarı oranının %20 lerde olduğu resmi bir istatistikmi? bu bilgiye nereden ulaşabiliriz? siz nereden ulaştınız?

10. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

bu bilgilerin kayağı nedir. ben çan eğrisi olacağını sanmıyorum. geçme oranı %20lerde diyorsunuz da 1-bu doğru mu nerden bilelim. 2- doğru ise zaten bakanlık amacına ulaşmış olumuyor mu neden çan yapsın ki?. 3- bunların bakanlığın bizi dava açmayalım diye oyalama taktiği olmadığını nerden bilelim? 4- kaldı ki çan fikrinin bakanlıktan birinin söylediği konuşulduğu ne malum

11. err

err TÜİSAG Üyesi

69 aldım sıfırdan hiçbir farkı yok sonuç= başarısız kahretsin

epeydir girmiyodum forma

12. isg_expert

isg_expert TÜİSAG Üyesi

72 aldım zorlu bi süreçti....

13. ebru_yurt

ebru_yurt TÜİSAG Üyesi

Belge Ücretlerinin İptali

Danıştay, belge ücreti olan 330,40 tl nin alımını iptal etmiş. Parayı yatırdık biz tabi.Ama nasıl geri alırız?İSGGM' ye dilekçe verin diyorlar.Peki sonrası nasıl olur?Parayı nereden alırız, ne zaman alırız?

14. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

2 sorunun cevap şıkkı değişti.. Nasıl geçiyordun açıklar mısın?

15. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Eğitim firmasına vermemişmiydiniz parayı.

Benim eğitim firmam mesaj atmış harç bedelleri kaldırılmıştır. Bu bedeli ödeyenlerin makbuzla beraber gelerek harç iadelerini almalarını rica ederiz. demişler.

16. ebru_yurt

ebru_yurt TÜİSAG Üyesi

Bizim kurs mail attı bize. Kendimiz İSGGM döner sermaye hesabına yatırdık. Kurstan bugün arayıp iptal edildiğini söylediler. İSGGM yi aradım ama herkes başka yere pasladı. Sonra birisi dilekçe yazın dedi.Kurstakiler de İSGGM yi arayın dediler. Komediye döndü iş

17. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

sınavı geçemezsen bir dert geçsen ayrı bir dert bu iş a dan z ye tam bir rezillik oldu

18. münza

münza TÜİSAG Üyesi

Herkse merhaba arkadaşlar. Ben 69 da kaldım. İplat edilen sorularla 70 olmuştu, bir sorunun şıkkı değişince 69 düştüm :(
    Hepimize geçmiş olsun.

19. isg_expert

isg_expert TÜİSAG Üyesi

İSGGM' ye durumunuzu belirten bir dilekçe yazıp hesap numaranızı da eklerseniz paranız yaklaşık 2 hafta içinde iade edilir. Benzer durumla daha önce bende karşılaştım dilekçe yazmadan geri iade yapmıyorlar...

20. teo0038

teo0038 TÜİSAG Üyesi

24 ARALIK 2011 TARİHLİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINA İTİRAZ HAKKINDA
    24 Aralık 2011 cumartesi gün yapılmış olan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında bilindiği üzere hatalı olan veya sorularda anlatım bozukluğu olan sorular çıkmıştır. Bu soruların yaklaşık 25 sorusu yanlış olup konuyla alakalı olarak itirazlar yapılmıştır. İtirazlara karşın 7 soru iptal edilmiş olup 2 sorununda şıkkında değişiklik yapılmıştır.
    Sınavda on (10) soru ve üzerinde sorunun iptali sınavın iptalini getireceğinden 9 soruda kalınmıştır. Yapılan bu sınavda başarı oranı düşük seviyededir.
    Yasal olarak sınav sorularına itirazların yapılabilmesi için yapılacak ve izlenecek yol aşağıda yer almaktadır.
    1. İdari Mahkemeye Başvuru:
    2. Danıştay ‘a Başvuru:
    İtirazlar neticesinde yaşanacak olaylarda bilinmesi gereken önemli bir noktadır. Danıştay!a açılacak dava yaklaşık iki(2)yıl sürecektir.Dava açılmasını müteakip mahkemem mağduriyet tespit etmesi durumunda kazanılmaktadır.Kaybedilmesi durumunda ise kişi başı 1500 TL para cezası ödenmektedir.
    İdari mahkemelerde ise dava yaklaşık olarak üç(3)yıl sürmektedir.
    Dava açacak arkadaşlarımızın olay hakkında bilgi sahibi olması amacı ile bilgilendirilmek üzere bu yazı yazılmıştır.
    Bizlerim dava açmamızdaki amaç sınavın iptali değil ,sınavda çıkmış olan hatalı soruların düzeltilmesi içindir.Bireysel olarak bu dava sonunda kazanımınız yapılan değerlendirme yanlışlığını ortaya koyacaksınız. Dernek olarak bu haksızlığa karşı tavrını ortaya koymak isteyen arkadaşlarımıza avukat desteği verilecektir.

Sevim MACİT
    İSGDER İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica