24 Aralık 2011 Tarihli Iş Yeri Hekimliği Ve Iş Güvenliği Uzmanlığı Sonuçları ( Mahkeme Kararı )

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Ferat TEKTAŞ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ferat TEKTAŞ

Ferat TEKTAŞ TÜİSAG Üyesi

Sayın Aday,

24 Aralık 2011 Tarihinde Yapılan İşyeri Hekimliği Ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavında Mahkeme sonucu Başarılı Olan Adayların Dikkatine

(1)İlan edilen sonuçlara göre eğitim kurumlarından eğitim alarak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir.

Genel Müdürlüğümüze Eğitim Kurumları tarafından gönderilecek belgeler;

a) Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe İndirmek için tıklayınız
    b) Eğitim katılım belgesinin aslı
    c) Nüfus cüzdanı fotokopisi
    d) Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği
    e) Belge ücretine ilişkin dekont*

NOT-1: Düzenlenen sertifikalar kişilerin eğitim kurumlarına gönderilecektir, prosedür gereği elden teslim edilemeyecektir.

NOT-2: Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.

(2) İlan edilen sonuçlara göre bireysel olarak sınava giriş başvurusu yaparak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını posta, kargo yoluyla veya elden teslim ederek.

Genel Müdürlüğümüze adaylar tarafından gönderilecek belgeler;

a) Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe İndirmek için tıklayınız
    b) Eğitim katılım belgesinin aslı
    c) Nüfus cüzdanı fotokopisi
    d) Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti veya mezun olduğu üniversite tarafından veya eğitim aldığı eğitim kurum tarafından onaylı örneği
    e) Belge ücretine ilişkin dekont*
    NOT-1: Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamladığınıza dair mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.

sametti bu yazıya teşekkür etti.
  2. sametti

sametti TÜİSAG Üyesi

kardes sen bu yazıyı yasal sitedenmi aldın

3. Ferat TEKTAŞ

Ferat TEKTAŞ TÜİSAG Üyesi

sametti bu yazıya teşekkür etti.
  4. sametti

sametti TÜİSAG Üyesi

tesekkurler kardes

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Berkay Hasan Yalçın

Berkay Hasan Yalçın TÜİSAG Üyesi

Birileri, bu karar önemli değil, itiraz edilecek şeklinde iddia ediyordu.
    Herneyse,
    Özellikle sınavı 2 kez kazananlar için 354 TL belge ücretini ödeyin demek müthiş fikirmiş. Kutluyorum. Komedi kısmı ise 30 Haziran 2012'den önce başvuru yapanlardan ücret alınmıyordu. Hem sınavı yanlış değerlendiriyorlar, hem geçmiş sınavın başvurusundan da belge ücreti diye 354 TL para alıyorlar.
    Git hatalı sınav yap, sonra 6 ay belgesiz kalmasını sağla insanların, bir de bu insanlara kayıp zamanlarını ödeyeceğin yerde 350 TL iste. Durmak yok, yolmaya devam diyorsun yani..

Mete Aktaş bu yazıya teşekkür etti.
  6. muhterem

muhterem TÜİSAG Üyesi

13 mayıs 2012 deki sınavı mahkemeye veren oldumu. bilginiz varmı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. adisg

adisg TÜİSAG Üyesi

Benim anlamadığım temmuz sınavı mahkeme kararıyla yeni kazananlar oldu ve bu 350 tl yi yatırdı arkadaşlar. Sonra danıştay temyize gitti bu kazananların belgesi durduruldu ve mahkeme hala devam ediyor. 2-3 senede sürme ihtimali var. Bizdende aynı şekilde 350 tl alıp sonra temyize giderse biz yine bekliyecez. Gidecekse temyize şimdi gitsede boşuna paramızı bekletmesek 2-3 yıl. Koca bakanlık bir işi düzene otutturamadı, şaşıyorum.

8. halilgndz

halilgndz TÜİSAG Üyesi

68 almıştım şimdi 69 almışım yine başarısız yazıyor bedevi gibi hissettim kendimi

9. fatma turhan

fatma turhan TÜİSAG Üyesi

Daha önce 2 temmuz sınavı için para yatır onun sürecini bekle şimdi 24 aralık için 354 Tl istesinler 2 sınavdada aslında başarılı ol ama elinde belge olamasın bunca geçen sürenin hakkını nasıl vermeyi düşünüyorlar. Asıl şu temyiz süreçleri btisin bu kadar insanı mağdur etmenin ne demek olduğunu mahkeme süreci ile sorulmalı diye düşünüyorum.
    Biz şimdi bir dahamı para yatıracağız ve sonra temyiz süreci diyecekler ne olacak şimdi

Mete Aktaş bu yazıya teşekkür etti.
  10. isgilo

isgilo TÜİSAG Üyesi

Merhaba sevgili üye size bu paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim

11. YalnızcaMete

YalnızcaMete TÜİSAG Üyesi

2 KEZ KAZANDIM BELGE EVDE DURUYOR İSTEYEN VARSA VEREBİLİRİM BİR İŞE YARAMADI BİR SÜRÜ PARAM GİTTİ ONA YANIYORUM

12. aylntrsk

aylntrsk TÜİSAG Üyesi

24 aralık sınavı için yeniden değerlendirme linki verebilir misiniz acaba? isgyh.com açılmıyor

13. akarsu5

akarsu5 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 24 aralıktaki sınavda mahkeme kararı ile sınavı geçen arkadaşlar geçen kayıp zamanla ilgili herhangi bir talepte bulundumu. bulun duysa nasıl bir yol izlendi,

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica