TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Duyuru 24 Mayıs 2014 Sınav Takvimi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında arwen tarafından paylaşıldı.

1. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

rim Ödeme Gün Sayısına Göre 24 Mayıs 2014 sınavına Girecek Adaylar İçin sınav Takvimi
    23 Şubat 2014 sınav sonucunun MEB tarafından açıklanması

12 Mart 2014
    Prim ödeme gün sayısına göre 24 Mayıs 2014 sınavına başvuru yapacak adaylar için belge bedelinin yatırılması gereken son tarih

10 Mart 2014
    Yönetmelik hükümleri gereği sınava katılmaksızın doğrudan belge almaya hak kazanan adaylardan, 24 Mayıs 2014 te yapılacak sınava prim ödeme gününe göre belge sınıfını yükseltmek amacıyla katılacak adaylar için belge bedelinin yatırılması gereken son tarih

10 Mart 2014
    Prim ödeme gün sayısına göre 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava belge sınıfını yükseltmek amacıyla başvuracak adaylardan, İSG-KATİP sisteminde yaptığı sorgulama sonucunda gireceği sınav türü hatalı olanlar için itiraz süresi

13-20 Mart 2014
    İtirazların incelenerek nihai sınav listesinin tamamlanması

28 Mart 2014
    24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava ait nihai sınav listesinin ÖSYM ‘ye bildirilmesi
    01 Nisan 2014

2. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Duyuru yayınlanmış, sağolsunlar yine her zamanki gibi sorunlu en azından benim için.Bakanlık 23 şubat sınavı için belge sınıfı sorgulama işlemlerini 20 ocak a kadar yaptırırken,24 mayıs için 20 mart a kadar (şubat sınavında olduğu gibi 1 ay değil 2 ay önce) yaptırıyor.Bu durumda ben tam tamına 19 gün için yükseltme sınavına giremiyorum.eminim benim durumumda olan arkadaşlar da vardır,önerisi olan?

3. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

benimde ocak ayıyla birlikte 1515 prim günüm olmasına rağmen 23 şubat sınavına giremedim.. 4-5 kere dilekçe gönderdim ama nafile.

4. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende işyerinden yazı almayı düşündüm 19 mart itibariyle 1500 gün oluyor çünkü,onu göndermeyi düşünmüştüm bakanlığa.ama dikkate almıyorlarsa uğraştığımızla kalcaz herhalde.neyse gene de bi şansımızı deneyelim.

5. Murat Taştan

Murat Taştan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    açıklama adresini paylaşır mısınız.

6. waztez

waztez TÜİSAG Üyesi

ben de aynı durumdayım 1522 olmasına rağmen sınava giremiyorum. bakanlıktan mantıklı cevap beklemiyorum tabii ki ama cevap bile vermiyorlar. 2 mail adresi paylaşılmış isgbs@csgb.gov.tr; isgkatip@csgb.gov.tr ikisinden de dönüş yok.

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. merteryalvac

merteryalvac TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

bende sizinle aynı durumdayım 1 mayıs itibariyle 1509 gün primim olmasına rağmen sınava giremeyeceğim bu konu hakkında daha detaylı bilgi verecek birileri varsa açıklamalarını bekliyoruz.

9. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  10. ALİ ARSLAN

ALİ ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    31 mart itibariyle bende 3000 günü tamamlıyorum. Ama bu sınav takvimine göre A Sınıfı sınavına giremeyeceğim. Bu soruna bakanlığın çözüm yolu bulması gerekiyor. Bunu sürekli gündeme getirmeliyiz.

11. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende aynı durumdayım.nihai sınav listelerinin hazırlanmasından 1 gün önce benimde günüm doluyor.acaba ankaraya gitsemmi itiraz tarihinde diye düşünüyorum.

Eral YILDIRIM bu yazıya teşekkür etti.
  12. arwen

arwen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    konuyla ilgili herhangi bir aksiyon alan var mı arakadaşlar?bakanlığa gitmek, işyerinden yazı almak gibi.tandığınız bildiğiniz örnek var mı geçen sınavlardan,ben işyerinden yazı almayı düşünüyorum,19 marta kadar işyerimizde çalışmakta ve çalışmaya devam etmektedir gibi 19 mart günü de yazıyı kargoya vermeyi düşünüyorum.20 si sabahı ellerinde olur,ondan sonrası insaflarına kaldı gibi birşey

13. İLKERTOPAL

İLKERTOPAL TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    isg-katip sisteminde acaba girebileceğimiz sınav türünü öğrenebiliyormuyuz şuan. ben açtığımda "size özel mesaj bulunamamıştır" yazıyor sadece. bendeki mi hatalı yoksa herkeste aynı yazımı yazıyor?

14. akın kurt

akın kurt TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    [13 martta öğreneceğiz..

15. Murat Taştan

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    ÖSYM sınav başvuru tarihleri 3-11 nisan. Dolayısıyla bu tarihler arasındaki primlerin kabul edilmesi uygundur diye düşünüyorum ama bakanlık 13-20 mart sorgulamasını kabul edileceğini söylüyor. Talepte bulunmazsak hiçbir şey değişmez ve son fırsat kaçmış olur. Dilekçe yazarak, arayarak ya da giderek talebimizi gündeme getirebiliriz.

16. pınar karahasan

pınar karahasan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    24 mayıs sınavı için izleyeceğimiz yol nerde yazıyor link gönderir misiniz

17. pınar karahasan

pınar karahasan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  18. Murat Taştan

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  19. selahattin ağırman

selahattin ağırman TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    evet bu gün 13 mart ama halen girebileceğimiz sınav türü mesajı yayınlanmamış zaten itiraz süresi az

20. selahattin ağırman

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    mesajı gören var mı

21. selahattin ağırman

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    mesajı gören var mı

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isgforum 24 mayıs sınavı