Soru : 24 Mayıs'tan Sonra 2 Ağustos'a Kadar Tekrar Bir Yükseltme Sınavı Açılır Mı?

Eray Yurtseven

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
arkadaşlar bu yükseltme sınavı için bakanlığa bakı kurmamız şart oldu. Bu nedenle mail ve telefonlarla bakanlığı uyaralım.

piri ulutan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kesinlikle ne yapıp ne edip bir sınav hakkı daha almamız lazım.

kerim tekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim tüm yukarıda yazılanlardan anladığım kısaca şöyle;
1. Prim gününü tamamlayarak C sınıfı belgeye sahip olanların A veya B sınıfı yükseltme sınavına girebilecekleri son tarih olan 02 Ağustos 2014'ün uzatılabilmesi için yeni yasa çıkması gerekiyor.
2. Yeni yasanın çıkması için TBMM'nin toplanarak yasayı kabul etmesi sonrasında da Cumhurbaşkanının onaylaması gerekiyor.
3. Bakanlık isterse 24 Mayıs 2014 sınavından sonra 02 Ağustos 2014 tarihine kadar yeni yükseltme sınavı yapabilir ama henüz böyle bir şey gündemde yok.
Doğru mu arkadaşlar?
çok doğru özetlemişsin.
yasa değişikliği çok zor bir ihtimal.
işin en oluru ağustostan önce yeni bir sınav yapılması için bakanlığın işe el atması.
bakanlık yanaşır mı yeni bir sınava.
bana göre zor bir ihtimal.
fakat şöyle bir durum var. aralık sınavında mahkeme kararıyla 69 olanların bir kısmı 70 puanla C oldu.
dolayısıyla yükseltme sınavına giremediler. haklarının iadesi için dilekçe verdiler. belki onlar için yeni bir sınav açabilirler.
ağustosa kadar bekleyeceğiz.

can mert

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bence sınav acılır cünkü aralık sınavındakiler yükseltme sınavına girmek isteyecekler, onlara sınav açılacak ancak sayılarının az olduğunu düşünüyorum onlara açılan sınava muhtamelen mayıs sınavına katılıp başarılı olan arkadaşlarda dahil edilecektir ayrıca a ınıfına ihtiyaç var ve bir cok a sınıfıda igu lığı yapmıyorlar riskli gördükjlerinden dolayı bu sebeplerden dolayı bence sınav açılır aralıkta

erdinç parlak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bunu ben de duydum. Aralık sınavında mahkeme sonucu C olanların bir daha mahkemeye baş vurmalarını engellemek için Ağustosa kadar bir sınav daha açılabilir. Bekleyip göreceğiz.

mahir anlak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bence sınav acılır cünkü aralık sınavındakiler yükseltme sınavına girmek isteyecekler, onlara sınav açılacak ancak sayılarının az olduğunu düşünüyorum onlara açılan sınava muhtamelen mayıs sınavına katılıp başarılı olan arkadaşlarda dahil edilecektir ayrıca a ınıfına ihtiyaç var ve bir cok a sınıfıda igu lığı yapmıyorlar riskli gördükjlerinden dolayı bu sebeplerden dolayı bence sınav açılır aralıkta
inşallah can bey
aralık 2013 sınavında 69 alıp mahkeme kararı ile 70 olanlardanım

AYSUN KAYAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,
24 Mayıs 2014 sınavı sonucu C sınıfı Uzman olanlar ve Aralık ayında mahkeme kararı ile 70 puan alanlar BİMER'e başvuru yapsın lütfen. İnternet üzerinden başvuru yapılabiliyor yada Valilik binasında BİMER başvuru merkezine dilekçe verilebiliyor. Birçok kişi gibi biz de geçici maddeden yararlanmak istiyoruz. Sesimizi çıkaralım, talep sayısı çok olursa kurum kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum.
Hem A ve B sınıfı eksik İş Güvenliği Uzmanı ihtiyacını karşılamak, hem de kanunun haklarından faydalanmak üzere, 2 Ağustos 2014 tarihinden önce bir İş Güvenliği Uzmanı sınıf yükseltme sınavının açılmasının sağlanmasını, ya da kanunun geçici maddesinin süresinin 1 Ocak 2015 tarihine kadar uzatılmasının sağlanmasını isteyelim.
Kolay gelsin

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Benim tüm yukarıda yazılanlardan anladığım kısaca şöyle;
1. Prim gününü tamamlayarak C sınıfı belgeye sahip olanların A veya B sınıfı yükseltme sınavına girebilecekleri son tarih olan 02 Ağustos 2014'ün uzatılabilmesi için yeni yasa çıkması gerekiyor.
2. Yeni yasanın çıkması için TBMM'nin toplanarak yasayı kabul etmesi sonrasında da Cumhurbaşkanının onaylaması gerekiyor.
3. Bakanlık isterse 24 Mayıs 2014 sınavından sonra 02 Ağustos 2014 tarihine kadar yeni yükseltme sınavı yapabilir ama henüz böyle bir şey gündemde yok.
Doğru mu arkadaşlar?

2 ağustos 2014 tarihine kadar bakanlık isterse yeniden yükseltme sınavı yapabilir, bunun için tekrar yasal düzenleme yapmaya gerek yok, eğer yapılırsa bu sınava önceden yapılan 3 yükseltme sınavından 2'sine girenler zaten katılamazlar.

Emrah Çelebi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Vedat Aktaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
selam arkadaşlar,
alo170 ile görüştüm net bilgi vermiyorlar/veremiyorlar ağustosa kadar sınav zor görünüyor çünkü artık sınavları osym ile yapacaklar osym ise sınav takvimlerini yıllık olarak ilan ediyor zannetmiyorum ki araya ekstra bir sınav yapsınlar ama aralık 2014 için yükseltme sınav hakkı tanırlar umarım

AYSUN KAYAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
BİMER'e 2 Ağustos'a kadar sınav açılması talebinde bulundum, cevap olumsuz geldi. Geçen hafta ise kanunun geçici maddesinin süresinin 1 Ocak 2015 tarihine kadar uzatılmasının sağlanmasını istedim, İŞ Güvenliği Daire Başkanlığı'na aktarılmış konu, cevap bekliyorum. Sizlerden cevap alan oldu mu ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.