Duyuru 24 Mayis 2014 Sinav Sorularinin Incelenmesi Ve Hatali Sorularin Mahkeme Yoluyla Iptal Edilmesi Çaliş

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

24 MAYIS 2014 sınav SORULARININ İNCELENMESİ VE HATALI SORULARIN MAHKEME YOLUYLA İPTAL EDİLMESİ ÇALIŞMASI
    24 Mayıs 2014 A,B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavından sonra yaşanan mağduriyetlerin önüne geçebilmek için yasal haklarımızı kullanmak adına sınav sorularının incelenmesi için hatalı olduğunu düşündüğümüz soruların iptali için örnek mahkeme dilekçesi hazırlamış bulunuyoruz.İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği www.facebook.com/groups/leventkavlak facebook sayfamızda yayınladığımız örnek dilekçelerimizle sizlerin yanınızda olmaya çalışıyoruz.Yaklaşık 4 yıldır düzenlenen sınavların tamamında sorulan soruların hatalı olanlarını tesbit ederek itirazlar yoluyla yada mahkeme süreciyle iptaline katkı vermiş bulunuyoruz.En derin saygılarımla
    Levent KAVLAK
    İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
    Yönetim Kurulu Başkanı
    www.isag.org.tr
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.twitter.com/leventkavlak1
    http://www.linkedin.com/pub/levent-kavlak/77/9a7/193
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm: 532 232 91 05

Last edited: 10 Haziran 2014
    furkan68, ilkan Dike, Özer Günay ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Bülent BAYRAKTAROĞLU

Bülent BAYRAKTAROĞLU TÜİSAG Üyesi

61,66 aldım ve kaldım. 3 sorunun iptal olması ile puanımda herhangi bir değişiklik olmadı. İptal edilen 3 soruyu da yanlış yapmıştım. Aynı şekilde 65 alan bir arkadaşımın da puanında değişiklik olmamış. (A Sınıfı için); ben dilekçe ile cevap anahtarımın tekrar okunması için ÖSYM'ye itirazda bulundum. Aynı şekilde arkadaşım da bulunacak, en azından onun geçme ihtimali var. Bu konuda bilgilendirdiği için Levent Bey'e teşekkür ediyorum. Hakkımızı aramaya devam.

mehmet kadir şanlı bu yazıya teşekkür etti.
  3. FİLİZ EROĞLU

FİLİZ EROĞLU TÜİSAG Üyesi

BÜLENT BEY
    ÖSYM den ne zaman cevap gelecek biliyor musunuz?

4. Ahmet YAŞAR

Ahmet YAŞAR TÜİSAG Üyesi

Sayın Levent Kavlak Bey. 24 Myıs sınavı ile ilgili dava edilebilecek soruların toparlanabilmesi için başlatmış olduğunuz çalışmalar teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili gelişmeleri burada yayınlarsanız memnun olurum. Tüm arkadaşların dava konusu edilebilecek soruları buraya bildirmelerini isterim.Çalışmalarınızda başarılar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Hüseyin Kadri KIRAÇ TÜİSAG Üyesi

FORUMDAKİ TÜM ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!!!
    Sevgili arkadalar, ÖSYM tarafından herhangi bir açıklama yapılmayıp yapılan aramalarda biz zaten sizin puanlarınızı hesaplarken iptal soruları dikkate aldık cevabı bizlere bir yeniden puan hesaplaması yapılmayacağını işaret ediyor diye düşünmekteyim.

Ben sınav sonucumun tekrar incelenmesi için ÖSYM Genel Amaçlı Dilekçesini kullanarak ve 5 TL ilgili hesaba ödeme yaparak dekontuyla birlikte Başvuru yaptım ancak bu başvurumdanda olumlu bir sonuç çıkacağına inancım zayıf. Bulunduğum yer Ankara'ya uzak olduğu için sınav sorularını ve cevap anahtarımı inceleme isteğinde bulunmadım/bulunamadım.

Sınav soruları ve cevap anahtarlarını inceleme isteğinde bulunan arkadaşlar var ise mutlak surette iptal davası açılması esnasında soru metinlerini eksiksiz yazarak Bölge İdare mahkemesinin yapılan dava başvurusunu eksik, hatalı ve/veya dayanaksız soru metni ifadesi vardır diyerek kabul etmemesi/reddetmesi yada davayı kabul etse bile sonucu çok geç alınacak olmasının önüne geçmek için özellikle iptali mahkeme yoluyla istenecek soru metinlerini cevapları ile eksiksiz not almaları, not alamıyorlarsa ezberlemeleri ve hemen yazıya dökerek yazılı etin haline getirmeleri bizler için büyük önem arz etmektedir.

Yuvarlak Uçlu Bıçak sorusu ve Ormanda Dozer çalıştırma soruları için yasal dayanak ve destekleyici belgeler ile gerekçe oluşturulabileceğinden özellikle bu iki sorunun cevap şıkları ile birlikte hatasız yazılı hale getirilmesi için sınav soruları ve cevap anahtarlarını inceleme isteğinde bulunan arkadaşlarca bu yönde gayret gösterilmesi gerekmekte diye düşünüyor bu arkadaşlardan yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum.

TÜM FORUMDA BULUNAN ARKADAŞLAR, KENDİLERİ OLMASA İLE BAŞVURU YAPAN TANIDIK/ARKADAŞ VE/VEYA SINAV MAĞDURLARINDAN YARDIM İSTEMELERİNİ ORGANİZE OLUNMASINI ÖNEMLE SAYGI VE SELAMLARIMLA RİCA EDİYORUM.

Ayrıca;
    Yukarda belirttiğim 2 soruya ilave olarak ÖSYM tarafında % 10 luk Temel Soru Kitapçığı ile yayınlanan vagon-Kalas sorusunun da Mahkeme yoluyla İptal edilmesini, Toplamda 3 Soru için dava yoluna başvuracağımı bildiriyorum. Benimle birlikte hareket etmek isteyen arkadaşlar var ise ********KESİLDİ********* mail adresime iletişim bilgilerini yazarak irtibata geçebilirler. Saygılarımla,...

Last edited by a moderator: 11 Haziran 2014
    mehmet kadir şanlı bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bülent BAYRAKTAROĞLU

Filiz Hanım;

Hüseyin Bey'in yaptığı gibi (ümidim olmasa da) bende tekrar hesaplanması için müracaatta bulundum. Bana verdikleri yanıt, 15 gün içerisinde yanıt gelecekmiş.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. FİLİZ EROĞLU

ben kendi cevap kağıdımı incelemek için dilekçe yazacağım.ösymye kesinlikle güvenmiyorum.hüseyin beyin söyledikleri çok doğru.yapmayı veya yaptığımız şeyleri paylaşmalıyızki bu haksızlığı durduralım
    ben çocuklarımın zamanından çalarak bu sınava çalıştım.
    peşini bırakmaya hiç niyetim yok

gulcin demirtas ve Hüseyin Kadri KIRAÇ bu yazıya teşekkür etti.
  8. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Filiz hanım,
    Sitedeki diğer forum sayfalarından gördüğüme göre Acil Kaçış Yolları ile ilgili Raylı Kapı-Çatı Merdiveni sorusu vardı o soruya ÖSYM cevap olarak çatı merdiveni demiş anladığım kadarıyla. Şayet sorularınıza itiraz ederek bakacak olursanız o sorunun tam metni ve cevap şıklarını eksiksiz yazabilirsek mahkeme yoluyla istenecek bir soru daha olur. Zira raylı kapılar kesinlikle acil çıkış kapısı olarak kullanılamaz diyor mevzuat ve buna göre de bir soruda iki doğru cevap olamaz iptal gerekir diye düşünüyorum. Siz ve diğer sorularına bakacak olan arkadaşların itiraz edilebilecek tüm soruları yazılı hale getirmesi durumunda güçlü gerekçelerimizle ben kesin inanıyorum ki Mahkemeden soru iptalleri kararı çıkacaktır. Biraz zaman alacak olsa da bu sağlanacaktır.

9. FİLİZ EROĞLU

söz ettiğiniz sorular benimde aklımda
    sizinde paylaşmanız çok iyi oldu
    ama bu soruları nasıl yazacağız onu düşünüyorum
    acaba resim çekmemize yada yazmamıza izin verirlermi

10. hasanebinc

hasanebinc TÜİSAG Üyesi

ben de bu sınavda 1 soru ile başarısız olanlardanım. O nedenle mahkeme için soruları hazırlayıp toplu halde dava için üzerime düşeni yapacağım.

Hüseyin Kadri KIRAÇ bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Filiz hanım,
    Bence soruları yazmanıza yada resim çekmenize isin vermezler en doğru yol orada olup soru ve cevapları görecek diğer arkadaşlarla beraber hareket edip paylaşarak soruları ve cevap şıklarını ezberlemek ,Kolaylıklar diliyorum.

12. FİLİZ EROĞLU

levent beyle görüştüm herkesin toplu olarak değilde kendi başına mahkemeye vermesi gerektiğini söyledi.
    başvurdukları 2 soru iptali daha varmış
    levent beyin facebook adresinden dilekçe örneklerini alıp
    mahkemeye vermek gerekiyor.
    herkes bunu yaparsa ÖSYM böyle davranamaz.daha kaçkere bu sınava girip bu muameleleri yaşayacağız

13. baki karaman

baki karaman TÜİSAG Üyesi

soru numarası falan aklında kalır belki.foğraf ,kalem kağıt kullandırmazlar.vakit tamam derler hemen.maalesef..

14. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Filiz Hanım,
    Herkes bireyselde başvuru yapsa başvurunun yapılacağı yetkili mahkeme aynı yer olacak. Yapılacak Başvurularda hem soru-cevapların net verilmesi ve gerekçelerin isabetli olarak oluşturulması sunulması dikkate alınacaktır, hem de aynı konuda birden çok bireysel başvuru olması ve çokluğu değişik kişilerce değişik gerekçeler sunulsa da mahkemenin vereceği karar üzerinde olumlu etki yapacaktır. Şekil ve Usül yönünden mahkemenin davayı kabul etmemesi gibi bir durum oluşmaması açısından soruların-cevapların net yazılması yerinde olacaktır. Ayrıca Levent Bey, her zaman olduğu gibi bugünde en büyük yardımcımız olduğu için teşekkürlerimiz sunuyoruz kendisine .Saygılarımla..

15. Ahmet YAŞAR

Ahmet YAŞAR TÜİSAG Üyesi

Kadri Bey. Dava edeceğimiz soruları bu formda listeleyelim.

16. Bülent BAYRAKTAROĞLU

Size de başarılar Filiz Hanım..Hepimizin isteklerine kavuşması dileğiyle... ÖSYM yıllardır çok hak yemiş demek ki.... İnanmıyorum ben, iptal sorularını artı puan olarak eklediklerine.

17. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Selamlar ve Günaydın Ahmet Bey,
    İptali istenecek soruları forum sayfasına yayınlamak ÖSYM tarafından suç olarak nitelendirileceği ve başımızı ağrıtacak bir yöntem olacağı düşünüldüğünde en akıllı yolun bu forumdaki değerli arkadaşların mail yoluyla yada başka yöntemlerle (suç olarak nitelenmeyecek) iletişim kurarak ellerindeki tüm bilgi ve belgeleri paylaşması gerekmekte diye düşünüyorum. İptal edilecek sorular için mahkemeye başvuruda bulunmak için 60 günlük yasal süremiz var acele etmeden ama yasal süreyi de geçirmeden derli toplu,süzgeçten geçirilmiş bulgu,bilgi ve belgeler ile dava başvurusu yapılmasında hepimiz için büyük fayda var diyorum. Bana ulaşmak ve iletişim bilgilerinizi vermek isterseniz mail adresim ****kesildi******. Saygılarımla, Kolaylıklar diliyorum.

18. Hüseyin Kadri KIRAÇ

Soruların hangi sorular olduğu/olacağı kısa ve tüm arkadaşlarca anlaşılır cümlelerle yazılabilir ama tüm soru metni ve cevap şıklarının birebir yayınlanması suç olarak nitelendirilir demek istiyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen..

19. baki karaman

baki karaman TÜİSAG Üyesi

soru numarası falan aklında kalır belki.foğraf ,kalem kağıt kullandırmazlar.vakit tamam derler hemen.maalesef..

20. rapunzel

rapunzel TÜİSAG Üyesi

Bizim için çabalarınızdan dolayı teşekkür ederiz Levent KAVLAK, bey.. Ama organize olamıyoruz. herkes buradan düşüncelerini paylaşıyor ama kimse icraata geçmiyor. C Grubu arkadaşları tebrik ediyorum. En azından ortak bir çaba için birleşiyorlar. Bizde henüz ses yok.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica