Duyuru 24 Mayıs 2014 Sınıf Yükseltme Sınavına Girecekler Için Meb Duyurusu

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

uturan bu yazıya teşekkür etti.
  2. Kaan Kaan

Kaan Kaan Guest

Ben bu duyurudan hiç bir şey anlamadım. Sorularıma lütfen biri cevap verebilir mi?
    1. Ben şubat 2014 dahil 1512 gün prime sahip olacağım. Ama 1512 prim sayısı sistemde mart ayının ortalarında görünür. Muhtemelen 13 martta itiraz süresi başlayacağı için isg-katip benim primimin şubat ayını hesaba katmadan 1482 gösterebilir. Bu sebeple sınava girebilir miyim acaba?
    2. sınav ücreti vs. den hiç bahsedilmemiş. Belge ücretinden bahsedilmiş sürekli. Ben sınava girmeden belge ücreti mi yatıracağım.
    3. Duyuruya göre 3. ve 4. sütundakilerden hangisi benle alakalı yada hiç değil.

Bu nasıl bir duyuru ilginç.

SELAMLAR

3. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Levent Bey başvuru ile sınav arasında 74 gün var. Biraz saçma bir tarih olmamış mı?
    10 mart değil de 10 mayıs olursa ne olur çok merak ettim?
    Şubat sınavı ile başvuru arasında 12 gün vardı, bu sınavın son başvurusu 10 mayıs olursa 14 gün olacak ve gayet makul bir süre.

4. Kaan Kaan

Kaan Kaan Guest

Şimdi ALO 170 i aradım. O bahsi geçen duyuruların tamamı. Önceden prim gün sayısına göre sınava girmiş ve sınavı kazanmış adaylar yine yükseltme yapabilmeleri için kazandıkları sınavdaki belgenin parasını önce bi versinler sonra 24 mayıs sınavına girsinler diyormuş İSGGM. Bizim durumun açıklaması şu: ilerleyen günlerde sınav ücreti yatırılması hakkında duyuru yayınlanacak. İSG KATİP te gireceğimiz sınav bilgileri felan yer alacak. Yani belge parası bizde söz konusu değil. bir sınav ücreti yatıracağız. bu duyuru ilerleyen günlerde yapılacak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Murat Taştan

Murat Taştan TÜİSAG Üyesi

ÖSYM sınav Takvimi

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (Mayıs Dönemi)
    sınav Tarihi: 24.05.2014
    Başvuru Tarihleri: 03.04.2014 - 11.04.2014

İLKERTOPAL ve Öznur TİFTİK bu yazıya teşekkür etti.
  6. Kaan Kaan

Kaan Kaan Guest

Neden oraya bakma zahmetinde bulunmadım bende bilmiyorum. Teşekkürler Murat Bey.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nur

nur TÜİSAG Üyesi

ben ilk defa yükseltme sınavına gireceğim belgemi 2012 de aldım.24 mayıs sınavı için son başvuru tarihi ne??benim prim günüm 22 martta doluyor.sınava girebilir miyim sizce??

8. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

başvuru tarihi 10 mart değil mi?

9. nur

nur TÜİSAG Üyesi

isg katip te 10 mart ta işlem yapmış olmamız gerekiyor heralde.galiba ben giremeyeceğim sınava

10. asmbirol

asmbirol TÜİSAG Üyesi

ya bunda anlaşılamayacak hiç bi şey yok ama

11. Kaan Kaan

Kaan Kaan Guest

Girebilirsin. LEVENT bey in paylaştığı sınav başvuru takvimine göre başvuru yapacaksın. Yükseltme üstüne yükseltme yapacaklar için bu duyuru. Neden? Çünkü adam bir kere yükseltmiş ama belge almamış ve belge parası yatırmamış. 2. kez yükseltme yapacaksanız eğer ilk yükselttiğiniz belgeniz parasını ödeyin diyorlar. Zaten sınav ücretinden felan bahsetmemiş. Biz 3 nisan dan sonra başvuracağız. O süre içinde şubat SSK primleri görünmüş olur zaten

12. nur

nur TÜİSAG Üyesi

isg katip te 10 mart ta işlem yapmış olmamız gerekiyor heralde.galiba ben giremeyeceğim sınava

13. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Evet Kenan Bey 10 mart tarihinde ne olacak? 3 nisan tarihinde ne olacak?
    çalışma bakanlığını herşeyi birbirine karıştırma konusunda çok başarılı buluyorum...

14. yurda

yurda TÜİSAG Üyesi

Ben 23 Şubatta ilk defa yükseltme sınavına giricem. Bakanlığın yayınladığı takvime göre 12 martta sonuçlarımız açıklanacak. Peki geçemediysem tekrar 24 Mayıs sınavına 13-20 Mart 2014 tarihlerinde mi başvurabiliyorum.

15. Kaan Kaan

Kaan Kaan Guest

Benim anladığım kadarıyla 10 mart a kadar belge paralarını yatırması gerekenler para yatıracak. Bunlar kim mi: sınava girmiş belgesini almayan, belge yükseltmiş belgesini almayan vb. Yani bakanlık bu durumda olanlara şunu diyor: hakettiğiniz belgelerin parasını 10 mart a kadar yatırın yoksa mayıs sınavına giremezsiniz diyor. Bunun bizimle alakası yok. ÖSYM nin sınav takvimine göre 24 mayıs sınavına başvurular
    Sınav Tarihi: 24.05.2014
    Başvuru Tarihleri: 03.04.2014 - 11.04.2014

Yularıdaki takvime göre biz 3 nisandan itibaren direk sınav parası yatıracağız ve başvuru yapacağız. Ha son olarak bakanlığa karşı yaptığın eleştiriyi kesinlikle haklı buluyorum. Duyurular biraz yetersiz ve açık değil.

16. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

2 defa yükseltme ne demek.bir kere yükseltme sınavına girenler 2. kez belge yükseltmeye giremezler diye biliyorum.

17. ESRA ERGİN

ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

o zaman neden 1 nisanda listeler ösym'ye verilecek diyor.demek yine aynı şeyler olacak bunlar bakmaya çalışcaklar yine prim günlerine ona göre liste verecekler ösym'ye.

18. ALİ ARSLAN

ALİ ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Daha önce yükseltme sınavına girmedim. Mart 31 itibariyle 3000 günü dolduruyorum. Başvuru tarihi Ösym'ye göre mi bakanlığın açıkladığı tarihe göre mi olacak.

19. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Ali Bey o soruya cevap bulmaya çalışıyoruz.
    Bence sınava girecekler boşuna girmesin, Çalışma Bakanlığı bir duyuru yapsın ve bizler de yapılan duyuruyu çözmeye çalışalım. Çözebilen belgeyi alsın....

Last edited by a moderator: 18 Şubat 2014
  20. ALİ ARSLAN

ALİ ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Evet bir karmaşa var ve bunu da düzeltecek Bakanlık. Durumu fark etmeleri gerekiyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica