Duyuru 24 Mayis 2014 Tarihinde Yapilan Isg Sinav Sorularinin Iptali Için Dava Açanlarin Dikkatine

Konu, 'Sınavlar İle İlgili Duyurular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

24 MAYIS 2014 TARİHİNDE YAPILAN İSG sınav SORULARININ İPTALİ İÇİN DAVA AÇANLARIN DİKKATİNE

Değerli Meslektaşlarım,

24 Mayıs 2014 Tarihinde yapılan İSG sınavında sorulan hatalı soruların iptali için hazırladığımız örnek dilekçe ve sorulardan yararlanarak dava açan meslektaşlarımızın dava dosya numarasını leventkavlak@hotmail.com elektronik posta adresine göndermenizi rica ediyoruzAçılan davaların farklı hakimler tarafından değerlendirilerek ayrı ayrı masraf edilmemesi ve sonuca daha hızlı ulaşılabilmesi için birleştirilmesi yönünde bir çalışma başlatıyoruz.Unutmayalım ki büyük zaferler büyük mücadelelerden sonra kazanılır.sınav sonrası başlattığımız mücadelenin yakın zamanda sonuçlanmadı için yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçlanması için mücadeleye devam ediyoruz. Saygılarımla
    Levent KAVLAK
    İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
    Yönetim Kurulu Başkanı
    www.isag.org.tr
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.twitter.com/leventkavlak1
    http://www.linkedin.com/pub/levent-kavlak/77/9a7/193
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm: 532 232 91 05

isgilo ve Agacsakal bu yazıya teşekkür etti.
  2. nilgan

nilgan TÜİSAG Üyesi

23 şubat 2014 sınavı için açılan davalar ne olacak acaba?

3. Bilal Güler

Bilal Güler TÜİSAG Üyesi

Levent bey,
    Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Ancak şuan zaten dosyaların birleştirilmesi aşamasına gelindi. Yani sizin yapacağınız birşey yok. Ben dava açtım. Açtığım davada diğer dosyalarla birleştirme aşamasına gelindi. Zaten tek tek davaların sonuçlanması söz konusu olamaz. Yani çok uzun sürer. Hayırlısı neyse o olsun. Sonunda adalet yerini bulacaktır.

Saygılar,
    Bilal GÜLER

Agacsakal bu yazıya teşekkür etti.
  4. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Meslektaşlarım,
    Davaların birleştirilmesi yönündeki talep bizden değil mahkeme heyetinden geldi.24 Mayıs Sınavına giren mağdur olan bir kardeşimizi daha önce görevlendirerek dava sürecini takip ediyoruz.Unutmayın ki bu dava ile dilekçeleri hazırlayan ve tüzük sorının iptali yönünde yönlendirmeler yaparak binlerce mağduru biraraya getirmek suretiyle topluluğumuzun emeklerimi inkar ederek anlayamadığımız bir amaç yönünde kullanmaya çalışan kişiler bu emellerine ulaşamayacaklardır.Hukuk nezdinde davalar ayrı ayrı olamaz.Düşün ki aynı soruyu bir hakim doğru başka bir hakim yanlış kabul edemez.Hukuk tektir ve kişiye göre çalışmaz.Hakimlere göre de işlemez.Bölge idare mahkemesi davalar birleşmeden asla karar bağlamaz.Bu da zaman kaybı anlamına gelmektedir.TÜRK ADALETİNE güvenmiyorsanız neden dava açıyorsunuz.Bu sizce mantıklı mıdır acaba?
    Değerli meslektaşlarım üyelerimizden gelen bir talep üzerine böyle bir çalışma başlattık.Bu talebimize kulak vermek istemeyen olursa dava dosya numarasını göndermez.O kişinin davası ayrıca görülür.Unutmayın ki sonuçlar değişmeyecektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bilsoy

bilsoy TÜİSAG Üyesi

İnşallah hayırlı olur .Emeğinize sağlık

6. ibrahim akalin

ibrahim akalin TÜİSAG Üyesi

Dava açmayanlar da verilecek sonuca göre hak sahibi olabilecek mi ? Ben de A grubuna yükselme sınavında sadece 1 soruyla kazanamayanlardanım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ahmet ÖZKUL

Ahmet ÖZKUL TÜİSAG Üyesi

Levent Başkan Teşekkürler..................

8. neslihan erdem

neslihan erdem TÜİSAG Üyesi

Mrba arkadaşlar bende mayıs B sınıfında 2 soruyla kaldım ancak şu zamana kadar bır netlık yok ya da B sınıfından da dava açan oldumu bilgi verirsenız sevınırız Ayrıca Levent Beye'de teşekkurlerımızı sunarız çalışmalarından dolayı böyle konular zaten derneksel faaliyetlerle olur

9. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

24 Mayıs 2014 A sınıfı Belge Yükseltme sınavında itiraza konu aşağıdaki soruyu bilgilerinize sunar yanıtlamanızı rica ederim. Saygılarımla

Bir iş yerinde, 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında olan ve A sendikasına üye 1200, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında olan ve B sendikasına üye 800 çalışan bulunmaktadır.

Buna göre, A ve B sendikası için seçilmesi gereken çalışan temsilci sayısı aşağıdakilerden hangisinde birlikte verilmiştir?

A Sendikası B Sendikası

A) 2 1

B) 3 2

C) 3 3

D) 4 1

10. AYŞEN ÖZTÜRK

AYŞEN ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Levent bey,
    acep bir gelişme var mı bilgi alabilir miyiz? 24 mayıs 2014 A grubu yükselme sınavına girmiştim.mahkeme süreci ne alemde acep?
    1 soru ile eşim de ben de kaybetmiştik.
    Lütfeder cevap yazarsanız memnun oluruz

11. AYŞEN ÖZTÜRK

AYŞEN ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Tabi bu arada teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun.

12. Kemal Erdal Çelen

Ayşen hanım Levent bey yerine ben yanıtlıyorum. Davalar Ankara 9. İdare Mahkemesinde toplanma aşamasında. Ayrıca bilirkişi ücretleri de yatırılmaya başlandı. Bu konuda itirazlar bağlamında bilirkişilere kaynak olunması amacıyla tarafımca ön rapor hazırlanmaktadır. Bilgilerinize sunulur. Kalın sağlıcakla

baki karaman bu yazıya teşekkür etti.
  13. neslihan erdem

Mrba Kemal Bey bende 24 Mayısta B sınıfı sınavına gırdım ve 2 soruyla kaldım acaba mahkemeye başvuru yapıldımı hiç bilgimiz yok. tşkkurle şimdiden ıyı çalışmalar

14. Kemal Erdal Çelen

Ben A sınıfı 2014 Şubat ve Mayıs sınavları dava sürecine ilişkin bilgi sahibiyim. Sorunuza yanıtlayamadiğim için Üzgünüm kalın sağlıkcakla

metin537 bu yazıya teşekkür etti.
  15. neslihan erdem

arkadaşlar ben de Ankara 9. Bölge İdare Mahkemeseni aradım. Mayıs 2014 B sınıfı sınavıyla alakalı iptal sorular varmı diye telefonla sordum ancak bilgi verilmedi bu konuda bilgisi olan ya da avukat tanıdığı olan varmı acaba

16. metin537

metin537 TÜİSAG Üyesi

Kemal Bey bilgilendirme ve emekleriniz için teşekkür ediyorum. Mayıs 2014 ile ilgili davalar bilirkişi aşamasında, Şubat 2014 sınavının bilirkişi dönüşleri oldu mu acaba?

17. Kemal Erdal Çelen

Henüz bu noktaya gelinmedi diye biliyorum. Kulağıma gelen son yoruma göre Mayıs mağdurları bilirkişi ücretlerini yatırma aşamasına geldiler. Malumunuz hukuk sitemimiz sürprizlerle dolu hayırlısı. Bu konuda Murat Özkan işin peşinde! yeni haberler gelince paylaşırım.

metin537 bu yazıya teşekkür etti.
  18. baki karaman

baki karaman TÜİSAG Üyesi

a) İki ile elli arasında çalışanı bulunan işyerlerinde bir.
    b) Elli bir ile yüz arasında çalışanı bulunan işyerlerinde iki.
    c) Yüz bir ile beş yüz arasında çalışanı bulunan işyerlerinde üç.
    ç) Beş yüz bir ile bin arasında çalışanı bulunan işyerlerinde dört.
    d) Bin bir ile iki bin arasında çalışanı bulunan işyerlerinde beş.
    e) İki bin bir ve üzeri çalışanı bulunan işyerlerinde altı.
    yönetmeliğe göre; 1200/3000*5=2.40 dan 3, 800/3000*5=1,67 dan 2 Sonuç; 3 2 gibi ??

Örnek 1:
    Toplam çalışan sayısı: 2000
    22/5/2003tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer (iş akdi/hizmet akdi/iş sözleşmesi v.b.) çalışanların sayısı: 1100
    Diğer (statü hukukuna bağlı) çalışanların sayısı: 900
    Görevlendirilecek çalışan temsilcisi sayısı: 5
    Yetkili sendika sayısı: 2
    Formül:
    Çalışan temsilcisi sayısı = (22/5/2003tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer (iş akdi/hizmet akdi/iş sözleşmesi v.b.) çalışanların sayısı veya Diğer (statü hukukuna bağlı) çalışanların sayısı/Toplam çalışan sayısı) * Görevlendirilecek çalışan temsilcisi sayısı
    Hesaplama:
    A Sendikası (6356 sayılı Kanuna göre yetkili) çalışan temsilci sayısı için;
    (1100/2000) * 5= 2,75 ≈ 3 Çalışan Temsilcisi
    B Sendikası (4688 sayılı Kanuna göre yetkili) çalışan temsilci sayısı için;
    (900/2000) * 5 = 2,25 ≈ 2 Çalışan Temsilcisi

19. baki karaman

yönetmeliğe göre; 1200/3000*5=2.40 dan 3, 800/3000*5=1,67 dan 2 Sonuç; 3 2 gibi ??

Örnek 1:
    22/5/2003tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer (iş akdi/hizmet akdi/iş sözleşmesi v.b.) çalışanların sayısı: 1100
    Formül:
    Çalışan temsilcisi sayısı = (22/5/2003tarihli ve 4857 sayılı İş Kanunu ve diğer (iş akdi/hizmet akdi/iş sözleşmesi v.b.) çalışanların sayısı veya Diğer (statü hukukuna bağlı) çalışanların sayısı/Toplam çalışan sayısı) * Görevlendirilecek çalışan temsilcisi sayısı
    Hesaplama:

20. baki karaman

Örnek 1:
    Formül:
    Hesaplama:
    Metin Hocam artık kullanacağımızdan değil de şu haksızlığa uğramışlığımızı kanıtlamak için uğraş veriyoruz çoğu arkadaşım gibi.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. 2014 mayıs isg sınavı duyurusu

Yandex.Metrica