Form 24 Mayis Sinavinda Başarisizlik Kaderimiz Degildi Kasit Vardi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Mesut Taskiran tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

SİZCE BU SORULARLA GERÇEK İSG UZMANI DEGERLENDİRMESİ YAPILDIMI

1. EVET

12,5%
  2. HAYIR

87,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Mesut Taskiran

Mesut Taskiran TÜİSAG Üyesi

Kazanan arkadaşları tebrik ederim. Yanlız sizlerinde dikkatini çekmiştir . Aday sıralamaları ve dogru yanlış sayılarına bakınca a sınıfı yükselme sınavında 50 tane dogru yakalayan kişinin 10450 kişi arasında 50. Sırada haydi diyelim bunun gibi 50 soru bilen bir kaç kişi daha olsun. Diğer taraftan 41 soru bilen sıralaması 2500-3500 sıralamasında oldugunu ve sınavı kaybettigini varsayarsak bu durumda : bu sınava girenlerin ancak % 0,5 kadarı 50 soruyu yakalamış % 18 geçmiş kişilerin cogunlugu 42-44 soru ile sınavı kazandıgını % 28 kişinin 40-41 soru ile sınırı geçemediği . Kalan arkadaşların yine çogunlugunun sınavda 5-6 soruyla kaldıgını düşündüren sınav sonuc belgelerini yayınlayan arkadaşlarım ve genel oluşan kanaatten sonuca varmadan edemedim. Farzedelimki bu bir varsayım bu sınavı yapanlar neden başarı oranını yüzde dilimlerini analizleri degerlendirmelerini yaynlamıyor. Veya sınav cevap anahtarını gün yüzüne çıkartmıyorlar. Arkadaşlar bizler iyi egitim almış bu seviyeye kadar binlerce insanla yarışa yarışa geldik biryerlere. Bizleri bukadar zorlayan tek şey bilgi eksikliği falan değil sınavlardaki konuların çok detaylı ve çok farklı konuların birbirine geçmiş tabloların hiç bir insanın hepsini hafızasına alamayacağı kadar cok derin mevzuatların bileşkesiyle ugraşmak zorunda kalmamızdır. İdda ediyorum elimde imkan olsa şu sınavı hazırlayanları biz sınava tabi tutsak iyi niyetleri bir kenara bıraksak inanın öyle sorular sorarızkı içlerinden teki bile sınavı geçemez ...asıl meseleye geliyorum: bu sınav yukardaki bahsettiğim gibi sıralama ve dogru sayısına bakılırsa bizler 60 sorudan sınav olmadık. Sadece 50 sorudan sınav olduk cunku % 99,5 kişi 10 soruyu yapamamıştır. Diger sonuç sınava girenlerin çoğu 1-2 soruyla uzmanlık sınavını kazanamamıştır. Sizce binlerce metinden 1-2 soru bilemedi diye bir insan başarısız sayılır veya digerlerinin bu işleri daha fazla bildigi iddia edilebilirmi. Ben 16 yıllık cok tehlikeli işlerden inşaatlarda çalıstım acaba sınavı kazanan kaç kişi benim gördügüm risklerle karşı karşıya kalmış ve tedbirler almıştır. Dolayısıyla bu sınavda yapılması gereken tek şey branş uzmanlık sınavıdır. Hiç kimse gocunmasın iş güvenligi uzmanlığı belgesini alıp duvara asmakla iş güvenliği yapılmaz sadece ehliyeti alırsınız. Ancak tarafiğe çıkınca yanlız başınasınız. Allah kazadan beladan korusun hepimizi.

2. Beyza Öztürk

Beyza Öztürk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhabalar sınavda iptal edilmesi gereken sorular var bende az bir farkla kazanamadım sınavı.birlikte hareket edelim ösym yi aradım oradaki yetkililerin bizlere faydası olmayacak bunu anladım.hep beraber haber sitelerine girelim(atv,fox,show tv,star tv vs..)E-mail çekelim ve arayıp ihbar yoluna gidelim sesimizi duyurmaya çalışalım en azından . Emeğimiz boşuna gitmesin diye çabalıyalım yapıcağımızın en üstünü yapalım yani kısacası biz elimizden gelini yapalım lütfen.yada başka birşeyler....susmamalıyız önümüzü kapattılar susmayalım.

sinem güneş ve Poyraz karadag bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica