Tartışma 24 Mayıs Sınavları Zorluk Dereceleri Ve Başarı Oranları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 24 mayıs yükseltme sınavları zorluk dereceleri hakkında giren arkadaşlar yorum yapabilirler mi?
    saygılarımla

2. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

yorum yok mu arkadaşlar sınavlar zormuydu. kolaymıydı?????

3. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

4. Yeliz Başaran

Yeliz Başaran TÜİSAG Üyesi

Sınavda sorular basit görünümlü fakat direk düz mantıkla çözmesinler bilgisi de olmalı diyerek de şaşırtmalı idi. Başarı oranı ilk sınavdan çıktıktan sonra edinilen izlenime göre düşük olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. duncan34

duncan34 TÜİSAG Üyesi

sorular zor değildi ancak maksimum 18 yanlış hakkı olan bir sınavda tüzükten soru çıkmayacağını düşünerek çalışmak ve 8-9 sorunun direkt tüzükten çıkması biraz ters köşe oldu.tabi ki a sınıfı uzmanlık sorularının kolay olması beklenemez ancak daha önceki sınavlarda sorunun başında iş sağlığı ve işçi güvenliği tüzüğü ifadesi varsa sorular tüzüğün yürürlükten kaldırılması sebebiyle iptal oldu.bunu ösym ye söylemediler de hata mı yapıldı yoksa ösym bir ters köşe yapayım da onlar düşünsün mü dedi onu anlayamıyorum.

abdulvahap gülezgin bu yazıya teşekkür etti.
  6. abdulvahap gülezgin

abdulvahap gülezgin TÜİSAG Üyesi

meb ösym için kurumlar birbirini ağırlar al birini vur ötekine ha çsgb nı unutmadım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

Bence kolaydı. Ama genel anlamda "ehliyet sınavı gibi olur herhalde" diyerek sınava girince böyle oldu. Bir de cevapların açıklanmamış olmadı herkeste " benim mantığım da böyle işliyor, benim ki de doğru" düşüncesinin oluşmasına ve sınava " zor" etiketinin yapılmasına sebep oldu diye düşünüyorum

Bu arada ömrü hayatımda girdiğim en saçma ve iğrenç sınav olma özelliğini de taşıyor bu sınav. Çünkü kazananın " uzman" etiketini alacağı, ama yanlışların doğruyu götürmediği bi sınav. Çünkü meb yaparken 4 şık ta ösym yaparken neden 5 şık. Çünkü meb yaparken 30 tl de ösym yaparken neden 120 tl . Anlayabilmiş değilim

Şu da vaaar. 21 Aralık'ta 69 neyle kaybeden adam 1 sorunun iptali ile kazanmış duruma geçti. Peki bu adamın Şubat'ta ve Mayıs'ta yükseltme sınava girememesini kim nasıl anlatacak. Gerçi yükseltme denilen şeyin çirkinliği de tartışılmalı. Çünkü adamın sigortalı olduğu süre zarfında mesleğini icra etmesi veya simit satmış olmadı çok önem arzetmiyor bu " piyasaya isg uzmanı salma" telaşında olanlar için

Last edited by a moderator: 29 Mayıs 2014
    murat82yilmaz bu yazıya teşekkür etti.
  8. yenisu44

yenisu44 TÜİSAG Üyesi

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

peki sınava katılım ne kadar bilen var mı? sayıda önemli..
    meb yaparken 1000-1500 kişi giriyordu 2012 aralık ayında.. 2013 şubatta 30 bine ulaştı sayı. 2013 aralık da 105.000 dediler.. meb kaldıramadı bu sayıyı.. maliyet arttı diye düşünüp ösym ye verdiler muhtemelen..
    o nu bun ugeçtim ama tüzük sorulması tam bir bomba.. derhal iptal talebi yapılmalı..

prim güne göre yükselmeden ziyada kimse kızmasın ama biyolog olupta igu olanlarda pek mantıklı değil..
    zira ben hiç simit satan mühendis görmedim.. :şaşırma:8-)

10. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

Ösym ye verdiler çünkü piyasayı zaten sözüm ona uzmana az çok doyurdular. Artık bu sınavı yılda bire dahi indirirler, hatta branşlarıma da yakındır

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica