27 Aralık 2014 C Sinifi Itiraz Edilebilir Sorulari Paylaşalim

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında muh_06 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. muh_06

muh_06 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar hızlı hareket edelim ve tecrübeli arkadaşların yardımıyla birlik olalım

2. taner buldun

taner buldun TÜİSAG Üyesi

Benzen ve benzipiren sorusu ?
    Sondurme sorusu (kesin hatali)

3. Aslıhan derin

Aslıhan derin TÜİSAG Üyesi

Asfalt sorusuna itiraz edilebilir. Muallak bir soru çünkü.

Fatma ÇİLOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  4. taner buldun

taner buldun TÜİSAG Üyesi

Sondurme sorusundada 2 yanlis cevap var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Tayfur Yüksel

Tayfur Yüksel TÜİSAG Üyesi

d sınıfındaki Kuru metal toz'u KKT olarak yazmışlardı yanlış hatırlamıyorsam. ÖSYM Kuru metal toz'u kuru kimyasal toz olarak kabul etme ihtimali olabilir taner bey. kuru metal toz kkt olarak geçer mi bir araştırayım ben

6. Tayfur Yüksel

Su arıtma ve taş kömürü muammasında diğer grupta bilgili arkadaşlar vardı. O soru için ne düşünüyorsunuz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fatma ÇİLOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
  7. Aslıhan derin

Aslıhan derin TÜİSAG Üyesi

Operator sorusu da yanlış herkesten işaret alınca kaotik bir durum olmaz mı?

8. HASAN TAŞTEKNE

HASAN TAŞTEKNE TÜİSAG Üyesi

alçak gerilimde fazlar arası gerilimin etkin değeri....sorusunda herkes 1000 volt diyor ama alçak gerilimde fazlar arası etkin değer 380 volt ta olabilir....bu soru çift cevaplı gibi düşünüyorum...

9. Tayfur Yüksel

bu sorunun cevabı tam metin olarak yönetmelikte yazıyor hasan bey. Bizzat kendim buldum en yüksek etkin değer farzlar arası 1000 dir diye.

10. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

- Kaldrıma cihazlarıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi dogrudur?
    I- Herkesten işaret alır.
    II- Operatör birden çok kişiden komut alır.
    III- Operatöre sadece işaretci dur komutu verebilir.
    MUALLAK VAR !
    - Hangisinin bilinmesi meslek hastalığının tanımlanmasında ilk önce gelir?
    Meslek Öyküsü diye söyleniyor ama CEVAPLAR DEĞİŞKEN OLABİLİR!

Hangisi çok tehlikeli gruba girer?
    I) orman ve tarım alanlarında yapılan .... hastalık
    II)Haşhaş işleri
    III)tarım ilaçları
    IV) arıcılık ve bal peteği...

Değerlendirmeyi nasıl yapmalıyız. Cevaplar I ve III gibi gözükse de, ARICILIK Çok Tehlikeli guruba girer öyle değil mi? ARI SOKMASINDAN İNSAN ÖLEBİLİR.

Monitörlü araçlarda isg'de hangisi yoktur?
    Fare(Mause
    Masa düz satıh gibi bir şeydi. FARE EKLEM RAHATSIZLIKLARINA SEBEP VERİR. CEVAP MUALLAKTA

Asfalt hangi kansorejen madde içeririr?
    Benzepiren Mİ BENZEN Mİ OLMALI !

Yangın gurupları ve söndürme madde eşleştirmelerinden yanlış olan soruluyordu.
    çoğu kişi köpük kullanılmaz demiş fakat , YÖNETMELİKLERDE SIVI LARDA KÖPÜK KULLANILIR DİYOR.

Çalisan temsilcisi ile ilgili soru? BEN BİLİYORUM BİZDE İLKOKUL MEZUNU İŞÇİ ÇALIŞAN TEMSİLCİ. BUNA NE DEİYEBİLİRİZ. HANGİSİ CEVAP. YÖNETMELİK TAM NE DİYOR BİLMİYORUM.

LÜTFEN UZMANLARIMIZ TARAFINDAN ARAŞTIRILSIN VE HEMEN İTİRAZ EDELİM. İTİRAZ EDİLDİĞİNE DAİR NASIL VE KİMDEN BİLGİ ALABİLİRİZ. BU SAYFADAN BİLGİ VERİLMESİ RİCASIYLA ..

11. Tayfur Yüksel

Yonetmelikte ortaokul mezunu olmali diyor net bir sekilde . Bende yanlis yaptim o soruyu
    c sinifi sivi yangin degil zaten o yuzdem c sinifi nda kopuk lullanilmaz
    arilicik tehlikeli fakat cok tehlikeli degil yonetmelikte var
    ekranli araclar dediin gibi sacma olsa da mouse yok sandalye var.
    maalesef boyle :/

12. ÖZLEM DEMİRÖZ

ÖZLEM DEMİRÖZ TÜİSAG Üyesi

Soruları ve cevapları açıklasa bari ÖSYM. . İnsanın içini kemiriyo resmen. .

13. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

En 2 soruyu iptal ettirmeliyiz. Belki de bu durumda kazanan sayısında artış olacaktır. Geçen yıllarda 1 soru ile %60 kaybeden var.

14. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

bencede itirazlar yapılmasını önlemek için yapıyorlar

ÖZLEM DEMİRÖZ bu yazıya teşekkür etti.
  15. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Yönetiminden rica ediyorum. Bizlerin aracılığı ile yapılan itirazların acil tarafınızdan değerlendirilmesi ve gerekli olanların yine sizler tarafından acil itirazlarının yapılması yerinde olacaktır. Gereği ricasıyla

nurefşan aydoğan, serkancan uçar ve ÖZLEM DEMİRÖZ bu yazıya teşekkür etti.
  16. Şevket Terzi

Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

Akciğer kanseri yapan madde sorusu,
    Benzenin kontrol edilmeyeceği alan sorusu,
    Yangın sorusu ki ben o soruda hala C sınıfında köpük imkansız diyorum ama çok tartışılıyor,
    bu soruların itirazının yapılması gerekiyor gerekli mercilerden tabii ki. Ya da bu forumda aramızda anlaşıp tek elden çıkacak güzel bir yazı ile dilekçeyi en az 250 kişinin falan ÖSYM'ye postalaması lazım.

17. çağrı özalp

çağrı özalp TÜİSAG Üyesi

Bütün sınava giren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.Umarım herkesin iyi geçmiştir.

Şevket Terzi bu yazıya teşekkür etti.
  18. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

Köpik bencede imkansız çünkü sıvılarda kullanılıyor.

Şevket Terzi bu yazıya teşekkür etti.
  19. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

O zaman tek elden gönderi hazırlansın lütfen TÜİSAG yöneticileri lütfen hazırlayınız. Mail adresim LESETR@YAHOO.COM BİZDE İMZA EDİP GÖNDERELİM. ACİLLLL !

20. Şevket Terzi

Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

C sınıfı için aklımda kalan bir soruda şöyle bir ibare vardı, DİREK YANICI MADDEYİ ORTADAN KALDIRMA diye hangi gazı hangi köpükle nasıl söndürceksin bilemiyorum diğerleri mantıklı ve doğruydu D ve C sınıfı tartışılıyor belki detaylı düşününce ikisi de yanlıştı ama en ağır basanı C sınıfıydı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica