Tartışma 27 Aralık 2014 Işyeri Hekimliği Sınavı Iptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Sayın TÜİSAG üyeleri,

27 Aralık 2014 İşyeri Hekimliği Sınavı Sonrası yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini düşündüğünüz sınav sorularını bu başlık altında paylaşıp tartışabilirsiniz.

2. bülent şimdivar

bülent şimdivar TÜİSAG Üyesi

ösym açıldı hiç bir şey açıklanmamış benim analmadığım öys sınavını bile ki 1 milyondan fazla kişi giriyor 1 haftada açıklanıyor bizim sınav 3-5 bin kişilik haftalarca bekletiyorlar enteresan...kimsenin devlet kurumlarına güveni kalmadı çok acı birşey...

3. İlker Eraydinli

İlker Eraydinli TÜİSAG Üyesi

Asfalt işlerinde çalışanlarda görülen AC Ca hangi maddeye bağlıdır... Asbest ve Benzpiren asfalt işlerinde yasal ya da yasal olmayan yollardan kullanılmaktadır..

feyza kefeli ve Goryus bu yazıya teşekkür etti.
  4. Nilgün Fatma Dirlik

Nilgün Fatma Dirlik TÜİSAG Üyesi

Asfalt'la ilgili soru çift cevaplı..Aromatik hidrokarbon ve benzpiren. Çünkü ''' Benzo[a]piren, C20H12, beş halkalı bir polisiklik aromatik hidrokarbondur.''' '''''''Hidrokarbonların büyük bir çoğunluğu petrol ya da kömür katranından üretilmektedir.''''' Katrandan asfalt yapılmaktadır.
    Aromatik hidrokarbonlar mono ve poliaromatik hidro karbon diye 2 ye ayrılıyor. Bunlarda Akciğer CA nedeni... Bu soruya kesinlikle itiraz edilmeli.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

feyza kefeli bu yazıya teşekkür etti.
  5. İlker Eraydinli

İşitme kaybı ile ilgili soruda 85 db altında hiçbir sağlık problemi oluşmaz gibi kesinlik içeren bir ifade sıkıntılıdır.
    Nitratlar ve Karbonmonoksit kronik dönemde her ikisi de koroner arter hastalığı yapar.. Birisi sadece non-ateromatözdür..

ZEYNEP ÖZBEK bu yazıya teşekkür etti.
  6. İlker Eraydinli

Bu durumları kendi dershanelerinizle mutlaka paylaşınız.. takip etmeleri gerekir..Bu onların görevidir..Sadece para alıp elimize 2 özet not tutuşturup sınava göndermekle olmuyor bu işler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

inanç sargın ve ZEYNEP ÖZBEK bu yazıya teşekkür etti.
  7. Nilgün Fatma Dirlik

Bizim dershane malesef kapandı.

İlker Eraydinli bu yazıya teşekkür etti.
  8. Nilgün Fatma Dirlik

Tamamda şıklarda Karbonmonoksit yoktuki.

9. bülent kara

bülent kara TÜİSAG Üyesi

kaan bey;
    asbest aynı zamanda sağ kalp yet. yapar. bu sorunun cevap şıkları hatalıdır.

10. bülent kara

bülent kara TÜİSAG Üyesi

kaan bey;

İSG kurullarının görevi sorusunda; kurul yıllık çalışma planı hazırlamaz. bu sorunun cevabında birde ''hayati durumda işi durdurma'' var. iki şıkda hatalı. kurul ikisinide yapamaz. buda bence hatalı

11. İlker Eraydinli

Ben hatırlıyorum vallahi..İnşallah yoktur ... Hatta baya üzerinde düşündüm gibi sanki :)

12. ferhat gözel

ferhat gözel TÜİSAG Üyesi

işyeri hekimlerinin az tehlikeli işlerde kişi başı çalışma süresi eski yönetmelikte 4 dk evet ama 18.12.2014 tarihli yönetmelikte yani sınavdan 9 gün önce çıkan yönetmelikte 5 dakikaya çıkarıldı.sırf bu yüzden ben bu soruyu yanlış yaptım.iptal edilmesi lazım bence

inanç sargın ve feyza kefeli bu yazıya teşekkür etti.
  13. feyza kefeli

feyza kefeli TÜİSAG Üyesi

Kim itiraz edecek simdi burada yazilanlara ☺ kurulda bulunmayanlar: is yeri hemsiresi ve destek elemani...bencede bu soru iki cevapli...

14. bülent şimdivar

bülent şimdivar TÜİSAG Üyesi

Kurul degil soru risk degerlendirm ekibi soru dogru

15. Göksel Şahiner

Göksel Şahiner TÜİSAG Üyesi

Sorulara itiraz edebilmek için soruyu ve doğruları tam ifadesiyle ve şıklarla hatırlamak zorunda mıyız? Daha önceki sınavlara itiraz eden arkadaşlar bu konuda bilgilendirme yaparsa sevinirim. Asfalt yapımındaki kanserojen madde ile ilgili soruya itiraz edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

16. Ahmet Ozan

Ahmet Ozan TÜİSAG Üyesi

Kurulda destek elemanı bulunur

17. Ahmet Ozan

Ahmet Ozan TÜİSAG Üyesi

Daha doğrusu sorudaki kurul Dediğiniz risk değerlendirme kurulu

18. tahsin yuksel

tahsin yuksel TÜİSAG Üyesi

Bimere şikayet yazın arkadaşlar benim şikayet osym ye iletilmiş. anayasa mahkemesinin görüşü veya kararı uygulanması lazım.. sorulara itiraz edecegiz.Soruyu şıkkıyla beraber dogru hatırlayıp yapmak lazım. Tüm soruları ve cavapları yayınlaması lazım.

19. simay ozcan

simay ozcan TÜİSAG Üyesi

Yurt sorusunda ozurlu de bildirilmeli.. kamuda % 4 ozelde % 3 ozurlu calistirilmali.. diger siklar yonetmelkte yazio zaten ama ozurlu de bildirilmeliisitme kaybinda da 2 secenek var.. a sikkinda kulak zari delinerek gecici isitme kaybi olur dio.. bu yanlis gecmis sorulrda da benzeri var.. ic kulakta odem olmasi ve bir sure sonra bunun gecmesnden kaynaklidr gecici isitme kaybi..E sikkinda 85 db eylem ust degeri sonucta.. yani kkd kullanim zorunlulugu bile yok.. ama uzun sureli surekli gurultuye maruz kalmak da isitme sagligini etkileyebilir. Ama cevap bu haliyla a sikki olmali gecen sınav sorularndan dolayi

20. simay ozcan

simay ozcan TÜİSAG Üyesi

Bimere ben de yazcm.. hangi soruya neye gore itiraz etcez.. cevabi ne verdi bilmicez bile.. adamlr sen 60 aldn dese neye gore belli diil.. demekki baska yanlislarm varmis diip susup oturcammi yani.. alakasiz bi soruya alakasiz bi cevap yazilms olsa habermz olmicak.. ne sacma is bu ya.. neye dayanarak aciklanmio bu sorulr neyin inatlasmasi bu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica