27 Aralık Sınavına Girmeme

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kaanturk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kaanturk

kaanturk Guest

İyi günler arkadaşlar. 2013 yılında kursa gittim aralık ayında sınava girdim başarılı olamadım,2014 mayısta da 1 netle kaçırdım yine, 1 sınav hakkı( 3. sınav) daha verdiler 2014 aralık sınavı için. sınav ücretini yatırdım başvurumu yaptım fakat çalışmaya yine hiç fırsatım olmadı işler çok yoğundu. Acaba bu 3. sınav hakkı sadece 2014 yılı için miydi? sınava girmesem 2015 sınavına girebilir miyim? Kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi?
    ÖSYM 'ye konu hakkında mail attım ama eminim sınav sonunda cevap gelir oradan. Yarın öğlene kadar cevap gelmezse arayacağım. Burada bilgisi olan arkadaş varsa sorayım dedim. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

2. lesetr

lesetr TÜİSAG Üyesi

MERHABA KAAN BENDE MERAK EDİYORUM? CEVAP NEDİR ?YÖNETMELİK NEDİYOR? 3 YIL SINAVA GİREBİLİR MİYİZ? YOKSA SADECE 2 HAKKIMIZ MI VAR? LÜTFEN LESETR@YAHOO.COM ADRESİNE BİLGİ GÖNDERİRMİZİNİZ?

3. kaanturk

kaanturk Guest

Açıkca söylemek gerekirse kuşkuyla yaklaştığım ÖSYM'den daha hızlı cevap geldi. Bu sitede birşeylere itiraz edilmekten başka hiçbirşey konuşulmuyor sanırım. 27 aralık sınavında şu soruda sıkıntı var desem 40 kişi altına yorum yazardı. Neyse kardeşim ÖSYM' nin konuda bilgisi yok mail cuma günü geldi. Yönetmeliklere baktım birşey bulamadım ucu açık geldi okuduklarımdan. Kurumları arasam hiç alakasız kişiler bile cevap veriyor, seviyorlar bilmedikleri şeylere cevap vermeyi.

4. dd99ee88

dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

Kaan bey eğitiminiz 12/10/2013 tarihinden önce bittiyse ,2 sınav hakkınız 3 yıl süreniz vardı ...
    ilk sınavı
    Kaan bey eğitiminiz 12/10/2013 tarihinden önce bittiyse ,2 sınav hakkınız 3 yıl süreniz vardı ...
    anladığım kadarıyla ilk sınava aralık 2013 girdiğinize göre eğitim 12/10/2013 den önce bitmiş ...
    geriye bir sınav hakkınız kalıyor ..
    onuda mayıs ayında 1 netle kaçırmışsınız ..
    12/10/2013 tarihinde cıkan yönetmelik gereği 2 sınav /3 yıl hakkını bu yönetmelik yayımlanmadan kaybedenler için bir sınav hakkı daha verdi bakanlık ki o surede 12/10/2014 doldu KALDI Kİ siz ikinci sınav hakkınızı ilgili yönetmelik yayımlandığında kaybetmemişsiniz...

O zaman Akla şu soru geliyor ilgili yönetmelik yayımlanmadan eğitim tamamladınız ve 3 yıl içinde 2 sınav hakkınızı da kullandığınız halde nasıl oluyor da 27 aralık 2014 sınavına başvuru yapabiliyorsunuz ..

cevabı basit bakanlık ilgili yönetmeliği çıkardıktan sonra 3. sınavı ÖSYM devretti ama kimlerin kaçıncı kere sınava girecekleri hakkında bir çalışması olmadığı için ösym tüm başvuruları kabul etti yani herkese hak eden etmeyen herkese fazladan sınava girme hakkı tanıdı onuda kontrol etmesi için adaylara yandaki linklerden duyurdu http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx sayfasından en sağdaki sınav DURUMU SORGULA butonundan sorgula burda hak etmediği halde sınava giren bir çok kişinin ismi cıktı bunu neden yaptılar bimiyorum ama kesin olan bişey var bir sonraki mayıs sınavına başvurular başladığında para yatırmadan önce bu İSGKATİP sayfasından sınav Durumu Sorgula butununu kullanmanız ilerde yaşanacak bir çok mağduriyetin önüne geçecektir

saygılarımla..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serkan Yıldırımm

serkan Yıldırımm TÜİSAG Üyesi

Soleki ayni durum bnm icinde gecerli 3 sınav hakki karmasasi.

C sinifi icin sinava giren adaylar isg katip sorgulama sistemini kullanamiyor hata alıyor. Çünkü bir sertifika alamadık

6. Ajdar bey

Ajdar bey Guest

3 sınav değil 3 yıl içindeki tüm sınavlara girme hakkın var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ajdar bey

Ajdar bey Guest

Eğitim tarihi 2013 Mayıs'ta bittiyse 2016 Mayıs'a kadar yapılan sınavlara girebiliyorsunuz ben bunu 170 e sordum onaylattım içiniz rahat olsun

8. Ajdar bey

Ajdar bey Guest

6- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavına , daha önce yapılan sınavlara girerek başarısız olan ancak ilgili Yönetmeliklerin“ Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir. ” hükmü doğrultusunda sınav hakkı bulunan adayların adları doğrudan sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dahil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

9. Ajdar bey

Ajdar bey Guest

Bide şöyle bişey var 10/2103 den önce eğitim alıp 2 sınav hakkını kaybedenler için sadece 1 sene içindeki sınavlara girme hakkı tanınmış ama sadece 1 sınavdan başarısız olanlar için geçerli değil onlara 3 yıl içinde tüm sınavlar girme hakkı verilmiş zaten 27 aralıktaki sınava bakanlık isimleri ösym ya gönderiyor başvuru yapamazdın senin başvuru göründüğüne göre 3 yıl içinde ki sınavlara girme hakkın var

10. Ajdar bey

Ajdar bey Guest

O tarihten önce 2 sınav hakkını kaybetmemiş kaybetse idi 1 yıl içindeki sınavlara girme hakkı var idi
    Lakin şimdi 3 yıl içindeki tüm sınavlara girme hakkı var

11. mehriban

mehriban TÜİSAG Üyesi

Kaan bey C sınıfı iseniz kursu bitirdiginiz tarihten 3 yıl boyunca yapılan tüm sınavlara katıla biliyorsunuz. Bu yönetmelikte yazıyor.

12. mehriban

mehriban TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 2013 yılında kursu bitirenler C sınıfı icin 3 yıl boyunca yapılan tüm sınavlara katıla biliyorlar. Bilginiz olsun. Lütfen yönetmeligi okuyun. Hepsi yazıyor

13. mehriban

mehriban TÜİSAG Üyesi

Sınavı kaybeden arkadaşlar sakın üzülmeyin. Bende 3. kez kazandım. Ama hazırlanmanız gerekiyor. Size tavsiyem Hakan Hocamın yapmış oldugu test soruları var onlara hazırlanın ve elimde cok güzel bir ders notası var. Kurstan gönderdiler bana. Gercekten cok işimi gördü. Cok uzun bi egitim değil. Sadece nkta atışı denilen bir dosya. Sınavda neler sorulacaksa onlardır. İsteyen olursa bana özelden mail adresini yazsın yardımcı olurum. Kaybetmek nedir cok iyi biliyorum. Başarılar diliyorum.

14. mehriban

mehriban TÜİSAG Üyesi

Tekrar sölüyorum. C sınıfı icin kursu bitirdigi tarihten 3 yıl icinde yapılan tüm sınavlara girme hakkı var.

15. kaanturk

kaanturk Guest

Arkadaşlar uzun zamandır girmemiştim siteye moral bozukluğundan. Birçok kişi cevap yazmış ilginiz için teşekkürler. Eğer dediğiniz gibi girebilme şansım varsa mayıs sınavı için çalışmalara başlayım artık almazlarsada kısmet değilmiş derim :D Bakarsınız 24 mayıs sınavında lehime sonuçlanan durum olur mahkemede gerek bile kalmaz o sınava. 1 netle kaçan sınavın arkasından bakakalmak kötü bir durum.

16. m.erol

m.erol Guest

Arkadaşlar isg katipten kontrol ettirin büyük olasılıkla belge eksikliği yazacaklar Bakanlık'ta bir çok kişi yanlış cevap veriyor isg katip sona durumunu sorgula de esasında yönetmelikte çok açık var ösym sınava kim başvursa alıyor bakanlık incelemiyor herhalde sınavı kazanan bazı kişiler bu 3 yıl kuralıma takılacak gibi me geliyor hayırlısı bakalım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica