Duyuru : 30 Nisan 2016 Tarihinde Yapılacak İşyeri Hekimliği, ......sınav Duyurusu

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu duyurunun 7. maddesini anlayan açıklayabilir mi?

Sorgulayan Adam

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu duyurunun 7. maddesini anlayan açıklayabilir mi?

7- 2016-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların; 18.09.2014 tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanmış olan duyuruda (duyuru için tıklayınız)belirtilen belgeler ile (eğitim kurumu faaliyetini sona erdirmiş ise şahsi olarak, eğitim kurumu faaliyette ise kurum tarafından hazırlanarak) en geç 25 OCAK 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir.

Bazı adaylar eğitim alırken eğitim kurumları kapanıyor/kapatılıyor. Bu nedenle sınava başvuru için gerekli belgeler Bakanlığa gönderilmiyor. Yükseltme sınavına girecek adaylarda böyle bir durum varsa, gerekli belgelerin(belgeler duyuruda yazılmış) adayın kendisi tarafından hazırlanması ve Bakanlığa başvuru yapılması istenmiş. Daha net açıklanması gereken bölümü belirtirseniz duyuruyu tekrar inceleyebiliriz.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
7- 2016-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların; 18.09.2014 tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanmış olan duyuruda (duyuru için tıklayınız)belirtilen belgeler ile (eğitim kurumu faaliyetini sona erdirmiş ise şahsi olarak, eğitim kurumu faaliyette ise kurum tarafından hazırlanarak) en geç 25 OCAK 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir.

Bazı adaylar eğitim alırken eğitim kurumları kapanıyor/kapatılıyor. Bu nedenle sınava başvuru için gerekli belgeler Bakanlığa gönderilmiyor. Yükseltme sınavına girecek adaylarda böyle bir durum varsa, gerekli belgelerin(belgeler duyuruda yazılmış) adayın kendisi tarafından hazırlanması ve Bakanlığa başvuru yapılması istenmiş. Daha net açıklanması gereken bölümü belirtirseniz duyuruyu tekrar inceleyebiliriz.
"(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların;"
böyle bir bildirim niye yapmış, normalde ilk yükseltme sınavı aralık 2013' te açıldı ve Ocak 2014 te belgelendirme yapıldı. Son yükseltme sınavı da 2014' te bitti. Artık bir yükseltme yok. Yükseltme ile B sınıfı olanlar için ise bu madde; onların da 4 yıllık çalışmışlık süresi dolmadı. 14.01.2018' te ilk yükseltme yapılanların 4 yıllık çalışmışlık şartı sağlanacak.

Sorgulayan Adam

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
O konu hiç dikkatimi çekmemişti. Kişi adına ödenmiş prim günü ile yükseltme sınavına girilmeden önce de B sınıfı iş güvenliği uzmanı olanlar vardı.

Sizin için geçmişe dönük sınavlara şöyle bir baktım. Bulabildiğim ilk en eski sınav 2 Temmuz 2011 tarihinde yapılmış B Sınıfı İş güvenliği Uzmanlığı Sınavı. Dolayısıyla 2011 Temmuz'unda sınava girip kazanan ve B sınıfı iş güvenliği uzmanı olan bir kişi uzman olarak çalıştıysa 2015 yılında 4 yılı tamamlayıp A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için sınava girmeye hak kazanmıştır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.