4 adet Deneme Sınavı ve Konuların Genel Özeti ve Derleme Sorular

Konu, 'Soru Bankaları, Konu Özetleri, Hap Bilgiler' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

DOĞRU; 55 KG
    ILO 'nun taşıma ve kaldırmada maksimum ağırlık R128 no lu karar -07.06.1967 tarihli " Tek Kişinin Kaldırabileceği En Fazla Yük" tavsiyesinde belirtilmektedir.Bu tavsiyede:
    Erkek çalışanlar ( 18 yaş üstü ) uygun ortam şartlarında maksimum 55 kg taşıyabilir.
    İlgili ILO sözleşmesi, "Tek İşçinin Taşıyabileceği Yükün Azami Ağırlığı hakkında Sözleşme"
    Bakanlar Kurulunca kabul edilerek 14.11.1974 tarih ve 15067 sayılı resmi gazete yayınlanmıştır.

Mevzuatımızda, kaldırma ve taşımada azami yük konusunda dayanak yapabileceğimiz başka bir limit bulunmamaktadır.

2. meralcelik

meralcelik TÜİSAG Üyesi

Öncelikle teşekkürler.sınavdan 77 aldım.Yani bu sınavdan.Yalnış cevapları kontrol ederken 10.soruda hata olduğunu gördüm.cevap C kabul edilmiş ancak doğru cevap B şıkkı olmalı 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu md.17/a: İşi 6 aydan az sürmüş olan işçi için bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak 2 hafta sonra fesedilmiş sayılır der.B şıkkında 1 hafta yazılmış diğer 3 şıktaki süreleri kontrol ettim onlar doğru.

3. İsmail Polat RAHAT

İsmail Polat RAHAT TÜİSAG Üyesi

8+8 lik doğum izni tekil hamilelik için geçerlidir,çoğul gebelikte +2 hafta ilave edilmektedir.

4. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Hayırdır inşallah bende 77 aldım.Ama cevap anahtarında hatalar var. meralçelik birini yazmış, ben daha onlara bakamadım ama 6. sorunun cevabıda B olacak. Başka bulursam kontrol ettikten sonra burda yazarım. Şimdilik 79 oldu :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

SORU 14. İşyeri Sağlık Ve Güvenlik Birimleri İle Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimleri Yönetmeliğinin Dayanağı Aşağıdakilerden Hangisidir?
    a) ILO sözleşmeleri
    b) 4857 sayılı İş Kanunu
    c) 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunu
    d) İş Sağlığı ve güvenliği tüzüğü

Dayanak
    MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 4857 sayılı İş Kanununun 81 inci maddesi ile 9/1/1985 tarihli ve 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin (r) bendi ve 12 nci maddesinin (k) ve (l) bentlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Şıklarda her ikiside var . Bu soru yanlış....

6. ozgur_snmz

ozgur_snmz TÜİSAG Üyesi

78 ALDIM ŞUAN HATALI SORU VARMI KONTROLÜNE GİRİCEM BAKALIM. 6. VE 10. SORULARA KATILIYORUM DİĞERLERİNİDE İNCELİYELİM BAKALIM...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

21-
    Patlayıcı maddeler için tehlike iĢareti aĢağıdakilerden hangisidir?
    A) F B) C C) E D) Xn

8. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

ben Ex olarak biliyorum ama cevaplarda E VAR

9. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

40-
    AĢağıdakilerden hangisi basınçlı kab değildir?
    A)
    Buhar Kazanı
    B) Otoklav
    C)
    Boya kazanı
    D)
    GüneĢ enerjisi su deposu
    41-
    Buhar kazanlarında güvenlik amacıyla aĢağıdakilerden hangisi bulunmayabilir?
    A) Emniyet ventili
    B) Manometre
    C)
    Patlama kapağı
    D) Otomatik kontrol

10. murkiv5555

murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

88-
    Tozla mücadelede toz yoğunluğunu ESD‟nin altında tutmak gayesiyle gerekli özellikleri
    sağlayan toz maskesi ile bir vardiyada en çok kaç saat çalıĢılabilir?
    A) 8 B) 6 C) 4 D) 1

11. err

err TÜİSAG Üyesi

D/D

12. err

err TÜİSAG Üyesi

C

13. err

err TÜİSAG Üyesi

6/7/8/9/10/20/22/67 NOLU SORU CVPLARI HATALI

14. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

6/7/8/9/10/22 bencede hatalı
    20 ve 67 için sizin doğru şıklarınız neler acaba?

15. izmir

izmir Guest

cevap anahtarında yanlışlar var ben 83 aldım :D

16. izmir

izmir Guest

67 karbonmonoksit olacak yanma sonucu oluşan bir kimyasal boğucudur
    20 içinse vücut ısısı doğru olmalı
    22 Madde 22 - Ağır ve tehlikeli işlerin yapılmadığı yerlerde, gürültü derecesi 80 desibeli geçmeyecektir. Daha çok gürültülü çalışmayı gerektiren işlerin yapıldığı yerlerde, gürültü derecesi en çok 95 desibel olabilir.

17. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Rahmi bey buna benzer deneme sınavı varsa paylaşır mısınız? Hatasıyla sevabıyla gerçek sınav tadında olmuş. Teşekkürler....

18. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

O halde benimde 83 :D

19. err

err TÜİSAG Üyesi

titreşim vucutta patolojik etki yapmaz
    korbonmonoksit zehirli
    karbondioksit basit bağucudur

20. ozcantombak

ozcantombak TÜİSAG Üyesi

rahmi bey merhaba,
    sorular çok güzel , siteye koyup bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. soruların cevap anahtarı varmıydı? ben onu sorucaktım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica