5 Aralık 2015 Sınavı Çalışma Kaynakları Önerileri

Göktuğ Baran İşbilir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba. 5 Aralıktaki sınava hazırlanmak için hangi yayın evinin kaynaklarını önerirsiniz?

- Diğer konu başlıklarında, beyaz kalem ve yargı yayınlarının kaynaklarından bahsedilmiş.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.. Sınava girecek arkadaşlara şimdiden başarılar...

Beytullah Aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bence kaynağa hiç gerek yok Yönetmeliği baştan sona dikkatli bir şekilde okumanız sizin için daha iyi olacaktır , internette dolaşan soruların çoğunluğu eksik/ yanlış olabiliyor ve ÖSYM genelde tuzak sorular soruyor bunuda çözmenin en iyi yolu iyi bir şekilde ( yönetmeliği okuyup anlamak ) gerekiyor 2.defa gireceğim sınava ilkinde başarısız oldum anladım ki çok gereksiz soru çözmüşüm halbuki yönetmeliği okuyup anlasaymışım belkide başarılı olabilirmişim diye düşünüyorum bu düşünceyede sınavdan çıktıktan sonra kanaata vardım çünkü ösym hiç bir şekilde düz soru sormuyor Örnek verecek olursam tehlike yada riskin tanımını güzel bir şekilde kavrayamadığımız takdirde çok kolay bir yanılgıda yanlış cevap verebiliyoruz bunuda ösym çok güzel başarıyor yani temeli sağlam öğrenirsek hangi türde sorarsa sorsun cevaplayabiliriz , tanımdan bile rakamsal soru sorabiliyorlar .
Kendi görüşümdür.
Saygılar Herkese
BAŞARILAR.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ayfer Aktaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bu sınava daha önce hic girmedim başvuru için bolum şartı var mi

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence kaynağa hiç gerek yok Yönetmeliği baştan sona dikkatli bir şekilde okumanız sizin için daha iyi olacaktır , internette dolaşan soruların çoğunluğu eksik/ yanlış olabiliyor ve ÖSYM genelde tuzak sorular soruyor bunuda çözmenin en iyi yolu iyi bir şekilde ( yönetmeliği okuyup anlamak ) gerekiyor 2.defa gireceğim sınava ilkinde başarısız oldum anladım ki çok gereksiz soru çözmüşüm halbuki yönetmeliği okuyup anlasaymışım belkide başarılı olabilirmişim diye düşünüyorum bu düşünceyede sınavdan çıktıktan sonra kanaata vardım çünkü ösym hiç bir şekilde düz soru sormuyor Örnek verecek olursam tehlike yada riskin tanımını güzel bir şekilde kavrayamadığımız takdirde çok kolay bir yanılgıda yanlış cevap verebiliyoruz bunuda ösym çok güzel başarıyor yani temeli sağlam öğrenirsek hangi türde sorarsa sorsun cevaplayabiliriz , tanımdan bile rakamsal soru sorabiliyorlar .
Kendi görüşümdür.
Saygılar Herkese
BAŞARILAR.
4857,6331 ve 4857 için çıkan yöntmelikleri bilsen eyiydi. Mesela gece mesaisi yapanlar, muayene süreleri. fazla çalışma süresi , fazla sürelerle çalışma v.s gibi yönetmelikler....

Beytullah Aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
4857,6331 ve 4857 için çıkan yöntmelikleri bilsen eyiydi. Mesela gece mesaisi yapanlar, muayene süreleri. fazla çalışma süresi , fazla sürelerle çalışma v.s gibi yönetmelikler....

Fazma Mesai %50 , AYAKTA 3/2 YATARAK 1/2 ( %50) formul ( 90 dakika )
Fazla Sürelerle % 25 formul ( 75 dakika )
Maden zam %100
Malul S. için %60
Özürlü sayılabilmesi için %40
İş görmezlik %10
TAM iş görmezlik %70
Başkasına muhtaç %100

Muayane 1-3-5 tehlike sınıfına göre Gece çalışmalarında Hekimce Belirlenen sıklıklarla

bunlar 3 sene önceki bilgilerim değişen Hijyen eğitimi gelmiş muayenelerle ilgili yani 4857 den gerçekten soru çok soruyorlar

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Fazma Mesai %50 , AYAKTA 3/2 YATARAK 1/2 ( %50) formul ( 90 dakika )
Fazla Sürelerle % 25 formul ( 75 dakika )
Maden zam %100
Malul S. için %60
Özürlü sayılabilmesi için %40
İş görmezlik %10
TAM iş görmezlik %70
Başkasına muhtaç %100

Muayane 1-3-5 tehlike sınıfına göre Gece çalışmalarında Hekimce Belirlenen sıklıklarla

bunlar 3 sene önceki bilgilerim değişen Hijyen eğitimi gelmiş muayenelerle ilgili yani 4857 den gerçekten soru çok soruyorlar
6,8,12 de yazsaydın eyiidi.Siz başarılı olursunuz hocam. Sadece sınava girmeniz halinde başarı kaçınılmaz. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kazanmak dan daha zoru bu iş de sabıka ve ağır ceza almadan durabilmek sanırım.

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendi görüşümdür.
Saygılar Herkese
BAŞARILAR.
Bence OSYM hatalı soru sormada bu derece rekorlara koşmasa belki de bizler bu kadar başarılı olamazdık. Allah yardımcı oluyor bize. İnşallah OSYM kendine çeki düzen vermeyip böyle sınavlarda hatalı soru soran hocalara gene soru hazırlatır inşallah. Soruları yayınlamamakta çok iyi yapıyorlar çünkü açıklasalar o kadar daha hatalı soru çıkardı da bizi gereksiz mahkeme itirazlarıyla zaman harcattırılardı bize bu 6-8 soru fazlasıyla yeter. Açıklandığı 18 ağustosta hangi kurum yapıyordu hatırlamıyorum ama, 22 kadar hatalı soru çıkmıştı. Geçememeyi başaran olamamıştı istisna haricinde. Bu kurumlar bizim. İnşallah hayırlısı olur.

Beytullah Aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
ÖSYM Yine kendi stiliyle soruları değiştirerek sorucak fazlada yorulmamıza gerek yok , Soruya duyma Eşiği yerine Eşik değerle başlarsa ki aynı şeyler fakat insan sınavda şaşırıyor o yüzden hep zorlanıcaz :) 0 yapmıştım Ağrı Eşiğide 140 dı herhalde ...
6,8,12 de yazsaydın eyiidi.Siz başarılı olursunuz hocam. Sadece sınava girmeniz halinde başarı kaçınılmaz. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kazanmak dan daha zoru bu iş de sabıka ve ağır ceza almadan durabilmek sanırım.

Çok sağolun hepimiz için hayırlısı olsun umarım çalıştığımız emeğimizin karşılığını alacak sorular gelir.

ümit kırdağ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar. bn şu an ikinci yani son sınıf ön lisans isg öğrencisiyim. 2016 aralık ayında sınava gireceğim nasip olursa. şimdiden çalışmayı düşünüyorum .mevzuat yönetmelik vs felan diyenler var acaba şimdiden çalışmama gerek var mı . çalışmam gerekiyorsa hangi kaynakları yada ne çalışmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim... teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.