6331'de Değişiklik, Isg Hizmetleri 2014 Temmuz'a Kalabilir (50 Kişi Altındaki T.ve Ç.t Işyerleri)

mustafa_ özkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
"Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi bu gün komisyon gündeminde değerlenecek ve %95 kanunlaşacaktır.

ramazanirmak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar. yasanın ertelenmesi ile ilgili bir gelişme var mıdır? Bilgisi olan burdan paylaşırsa sevinirim

Reinarubia

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tam da bir OSGB ile anlasmistim. Belgeniz gelince arayin ve baslayin dediler. Simdi hem bu oteleme mevzusu cikti, hem de belgeler Eylul'e kadar ancak gelecekmis. İnsallah benim is de iptal olmaz :(

Bayman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Belge numaralari cikti. E devlet uzerinden isg katip e baglanarak ogrenebilirsiniz

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tam da bir OSGB ile anlasmistim. Belgeniz gelince arayin ve baslayin dediler. Simdi hem bu oteleme mevzusu cikti, hem de belgeler Eylul'e kadar ancak gelecekmis. İnsallah benim is de iptal olmaz :(

Başvuru yapmışsanız e-devletten belge numaranızı görebiliyorsunuz.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
"Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi bu gün komisyon gündeminde değerlenecek ve %95 kanunlaşacaktır.

Merhaba,
Bugün görüşülen bir şey olmadı herhalde. Bir gelişme var mı?

Melih Şendoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,

Sadece belge işlesin diye az tehlikeli bir yerde iş güvenliği uzmanı olarak çalışsak iyi olur belki de , ücretsiz de olsa , olmaz mı . Sonuçta illegal bir durum olmayacak .

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Bdp milletvekillerinin verdikleri saçma önerilerin geçmeyeceği aşikar o yüzden onlar üstünde fazla konuşmaya gerek yok. Torba yasa içinde iktidar milletvekillerinin vermiş olduğu ve 42. Maddesin de 6331 in 38.maddesinin uzman ve hekim bulundurma yükümlülüğünü erteleyen maddeyle beraber , komple geçecektir diye düşünüyorum. Görüşme aşamasında normalde meclis 1 Temmuz gibi tatile girer. Ancak tatile girmemesi yönünde başvuru yapılmış 15 Temmuza kadar çalışacak gibi bence en geç 7 Temmuza kadar kabul edilmiş olur.
Netice itibariyle ;
Kamu ve 50 den az Az tehlikeli yerler 2016
50 den az Tehlikeli ve Çok tehlikeli yerler 2014 Temmuz ile beraber zorunlu olacak. Tabii seneye de birşeyler olmazsa,

Burada hep şunu belirttim bu İş güvenliği işinde çok para yok. Çok da matrak bir iş değil. Bu işin suyu çıkacak bütün ümitlerinizi buraya bağlamayın diye , bu tasarı kısmen bunu gösteriyor. Lütfen değerli arkadaşlar mesleğinizi unutmadan İş güvenliği işini öyle yapın

fatihergin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
http://pbk.tbmm.gov.tr/AltKomisyonlar
Ayrıntılar 2/1613 Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Zonguldak Milletvekilinin Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi 24

Alt komisyon raporunda, Torba yasa içinde İSG kanunu değişiklik maddesi, çerçeve madde 45 olarak aynen kabul edilmiştir.

Torba yasanın kabulu ve R.G'de yayımlanması sonrası tamamen kanunlaşmış oluyor malasef.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tam olarak nereden öğrenebiliyoruz arkadaşım.Ben dün e-devlet üzerinden giriş yaptım.Ancak sistemi kullanma yetkiniz yoktur uyarısı veriyor.
Merhaba,
https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden sisteme şifreniz ile giriyorsunuz.
Açılan sayfanın üst orta kısmında e hizmetler ikonu var. Buna tıklayıp hizmetler sayfasına giriyorsunuz.
Gelen Ekranda üstten 6. kurum "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" onun altında 2. linkte "İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı İSG-KATİP" yer almakta ona tıklıyorsunuz.

Gelen ekranda "Uygulamaya Git" butonuna basıyorsunuz. Yeni bir pencereye ve sisteme yönlendiriyor.
Açılan pencerede "Giriş" tuşuna basınca işlem tamam.

Eğer açılmıyorsa bir başka arkadaşın yorumuna bende katılıyorum. Belki evraklarınız henüz bakanlığa gitmemiş olabilir.

Kolay gelsin.

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar yasa ertelendi Cumhurbaşkanı da onaylayınca Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecek.

DUAYEN18

Banned
Meslek
Uzman (B)
OSGB açmayı düşünmüştüm 6 ay önce iyiki açmamışım. Şimdi OSGB ler 1 yıl boyunca eğitim RD yaparak ayakta kalmaya çalışacak. Tabi ücretlerde yerlerde sürünecek.

ufukferi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yasa geçmiş ama nasıl geçmiş anlamadım bizi ilgilendiren 45. madde de değişiklik yapıldı diyor ama değişikliği anlayabilene aşkolsun.

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Sabahtaki haberde 50 kişi altı çok tehlikeli yerlerde 1 Ocak 2014 itibariyle uzman ve hekim zorunluluğu başlayacak diyor. Bilgi eksikliği veya yanlışlık var galiba...

YÜRÜRLÜĞÜ ERTELENİYOR

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda yapılan değişiklikle, iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, sağlık personeli görevlendirmesinin yürürlük tarihi değişiyor.

Buna göre, bu zorunluluklar, kamu kurumları ile 50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1 Temmuz 2016; 50'den az çalışanı olan ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1 Ocak 2014 yılında yürürlüğe girecek.
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/06/28/torba-teklif-komisyonda-kabul-edildi

hasan Akyıldız

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1 OCAK DİYECEKTİM. :)
YANİ GAZETE 1 OCAK 2014 DİYOR. ORJİNAL PVC TORBA 1 TEMMUZ 2014 DÜ.

duncan34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
nasıl yani temmuz ayına ertelenmedi mi ocak ayına mı ertelendi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.