81 Ilde Iş Sağlığı Ve Güvenliği Etkinlik Programı

Konu, 'İSGfrm Mesleki ve Kişisel Eğitim Programları' kısmında alkınasutay tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Tuğçe GÜLER

Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

Evet Rıfat Bey katıldım ben, Fatih Bey İstanbul'da da katılım çok fazlaydı ama çoğu insan aldı diye gördüm.

2. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

O zaman katılım sayısını tam olarak hesaplayamamışlar diyebiliriz.

3. MuratA

MuratA TÜİSAG Üyesi

fatih bey bahsettiğiniz gibi kitapçıklar çok azdı ben alamadım mesela. Belirli sayıda getirmişmişler... sertifika vermiyorlar ki zaten bilgi olarak da birşey iletmiyorlar.

4. bohehe

bohehe TÜİSAG Üyesi

ewet Tekirdağ' daki bilgilendirme seminerine ben de katıldım,ama istediğimiz cevapları sunum sonrasında ayak üstü konuşma sırasında karşılıklı paylaşımlar ile ancak alabildik.bence katılımcılardan gelen en önemli sorulardan biri bu hekimlerin ve iş güvenliği uzmanlarının işvereni nasıl bakanlığa şikayet edeceği oldu,hekim bayan arkadaş biz maaşlarımızı ancak bakanlıkça oluşturulan havuzdan alabilirsek bunu yapabiliriz dedi..ama tabii ki cevap yoktu...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. seniso

seniso TÜİSAG Üyesi

katılm için mail attım cevap verilecek yazıyordu cevap gelmedi direk gitsem katılabilir miyim acaba

6. Murat Ulusoy

Murat Ulusoy TÜİSAG Üyesi

Katılım için uzman adayı olmak yetmez mi , illa bi meslekte çalışıyo olmamız mı gerek :)

Trabzondan katılacak olan var mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

O katılım formu biraz formalite olmuş gibi .Gittiğin zaman gene kayıt yapıyorlar.O yüzden direk gidebilirsin

Murat Ulusoy bu yazıya teşekkür etti.
  8. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Öyle birşeyden bahsedilmedi Kayıt yapan arkadaşlar senin bilgilerini sisteme giriyorlar.

9. Fulyaaa

Fulyaaa TÜİSAG Üyesi

bursada tam bir izdiham yaşandı, çok kalabalıktı ve kitapçık yetmedi tabiki. ben yetersiz olduğunu düşünüyorum. kanunu evde kendiniz okuyun daha yararlı olur.

10. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

Ben de Bursa'dayada Eskişehir'de katılmayı istemiştim ama olağanüstü durumlardan ötürü katılamadım. Çok önemli paylaşımlar oldu mu acaba..? Katılan arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi?

11. MuratA

MuratA TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar hiçbir kayıt yapmadan seminere katılabilirsiniz.

12. elaisg

elaisg TÜİSAG Üyesi

İyi günler. Adanada 12 aralıkta düzenlenecek. fakat bilgilendirme maıli f gelmedi bana. İnternetten kayıt oldum sadece katılabilmek için yeterli midir acaba?

13. eddi

eddi TÜİSAG Üyesi

En çok sorulan ve en çok itiraz alan konulardan biri... Bunu Sayın Genel Müdür bizzat cevapladı. Bu şekilde bir çalışma yapılamıyormuş. Çünkü yargı müdahale ediyormuş, dava açılıyormuş. Serbest piyasa koşullarına göre fiyat belirleniyor anlaşılıyor ve Bakanlık karışmıyormuş. Yani iş yine dönüp dolaşıp örgütlenmeye, oda kurmaya geliyor.

bernat bu yazıya teşekkür etti.
  14. eddi

eddi TÜİSAG Üyesi

Yeterlidir. Organizasyondan sorumlu Hakan Bey'e de e-posta gönderebilirsiniz. İçinizin rahat olmasını istiyorsanız.
    hakan@organizer.com.tr

elaisg bu yazıya teşekkür etti.
  15. eddi

eddi TÜİSAG Üyesi

Kendi açımdan en çok önemsediğim konu yeni yılla birlikte yapılacak teftiş ve denetlemelerde nasıl bir yol izleneceği ve İşverenlerin bilinçlendirme için nasıl bir yol izleneceği idi. Konuştuğum yetkililer kesinlikle taviz olmayacağını, kanunda ne tür cezalar varsa kesileceği yolunda idi.
    Genel Müdürün bilgilendirmesine göre; SGK'da bir yazılım portalı oluşturulmuş. Burada bulunan link sayesinde kanun kapsamına giren 1,5 milyon civarındaki işyerlerinin hangisinin isg uzmanı yada işyeri hekimi ihyacı olup olmadığını görebiliyorlarmış.
    Kaç tane işyerinde sözleşme imzalanmış bunları izleyebiliryorlarmış. Sistem bitmek üzereymiş sistem tamlandıktan sonra tüm bu işylerine e-postalar ile bilgilendirme yazıları gönderilecekmiş. ".....lütfen isg uzmanı ve/veya işyeri hekimi bulundurun gibi...." Eğer bir çalışma olmadığını görürlerse o zaman İş müfettişleri devreye girecekmiş.
    Burada bile bir uyarı var, direkt maddi ceza yok. Şöyleki; İş müfettişi işyerine gittiğinde ilk hedefleri eğitimci ve bilgilendirici bir eğitim verilecek, süre tanınacak. Sadece ve sadece işyerinde çok hayati bir tehlike varsa o zaman işin durdurulmasına karar vereceklermiş.
    Ayrıca her işyeri için uygulanması istenen risk değerlendirme Raporlarına çok önem veriyorlar. Taslak değerlendirme çalışması tamamlanmış. Yönetmelik hali, Başbakanlık'a sunulmuş. Bir hafta içinde resmi gazete'de yayınlanacakmış. Bakanlık yetkilileri özellikle İşveren ve İşveren vekillerini risk değerlendirme çalışması yapmaları/yaptırmaları hakkında mutlaka bilgilendirmemizi, uyarmamızı ve önemsemelerini istemektedir. Belki müfettişler, bu konuda taviz vermeyebilirler.

16. görkem33

görkem33 TÜİSAG Üyesi

ben basvuru formunu doldurdum.acaba bakanliktan 'katilabilirsniz' diye onay mi gelecek.yoksa bu basvuruyla seminere katilabiliyormuyum ?

17. NUSRET KOÇ

NUSRET KOÇ TÜİSAG Üyesi

ben kocaeli de katıldım aynı şekilde kitapçık göremedim bile...

18. NUSRET KOÇ

NUSRET KOÇ TÜİSAG Üyesi

onay almanız gerekmiyo formu doldurmasanız bile katılabiliyosunuz yanlız erken gidin yer kalmayabilir

elaisg bu yazıya teşekkür etti.
  19. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Nusret bey doğru söylüyor bakanlık belli bir ortalama katılımcı hesaplamışlar fakat bazen çok daha fazla katılım oluyor.Ve size yer kalmayabiliyor:)

20. Rıza Ağbektaş

Rıza Ağbektaş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kanun tanıtım kitapçığı veriliyormuş herhalde... o kitapçıktan elinde olan varsa pdf olarak foruma yükleyebilirse sevinirim.. benim gibi toplantıya katılamayanlarda yararlanabilir..

serpil sayın bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica