Ağır ve Tehlikeli İşler Hakkında Yardım Talebi

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
şirket bazı kısımlarda ücret ödememek için kılı kırk yararak inceliyor ondan dolayı bir kaç kişi fazla olsa sorun değil ama 200 den fazla personel var ve yukarıda yazdıklarımın hepsi şirket personeli taşeron olarak ayrıyetten 5 kişi gece temizliği ve gündüz temizliği yapan personeller var. ve bu muayeneleri MAYIS ayı içerisinde yaptırtmak istiyorum.

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
herhalde herkez benim gibi takıldı kaldı.

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
şunuda sormak istiyorum çalışma saatinin yarısından çoğu gece saatlerine denk geliyorsa gece çalışır sayılıyormu.
yani 14:00-00:30 saatlerinde çalışan personel gece çalışmış sayılıyormu ve gece çalışabilir raporu alınmalı mı?

b.a.k

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar konuyla ilgili bir sorum olacak. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışan işçilerin hepsine göğüs radyografisi yaptırmak gerekli mi?

Uzman Ahmet

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar konuyla ilgili bir sorum olacak. Ağır ve tehlikeli işlerde çalışan işçilerin hepsine göğüs radyografisi yaptırmak gerekli mi?

Ben herhangi bir yerde kesinlikle olacaktir ibaresi gormedim fakat biz yilda bir kere yaptiriyoruz.Kaynak isleri v.s etkilenme riski yuksek olan isler yapiliyorsa kesinlikle yaptirin derim.

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Emre bey merhabalar akşam en geç 20 oo- en erken 06 00 kadar geçen süreler gece çalışma sayılıyor. Bunu bir cebinize koyun. Sizin mesai saatleriniz 14 00 da başlayıp 00 30 a kadar sürüyor çalışma süresinin çoğu (6 saat) gündüz çalışıldığı için sizin çalışma mesainiz gece vardiyasına girmiyor.

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
B.A. K arkadaşım Ağır ve tehlikeli olan her işte göğüs garfisi çektirmeye gerek yok bunun için ortamın tozlu olması gerek kimyasal maddelerle çılışılıyor olmak gerek gibi daha bir çok şartlar gerekir bunun için iş yeri hekiminden bilgi alabilirsin yada meslek hastalıkları kavramanı incelemen gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.