A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanına Teklif Edilen Ücret 2500 Tl

handsome1907can

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2500 tl için sohpet bile etmeyin bence hakkınız daha yüksek olmalı

handsome1907can

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2500 tl için sohpet bile etmeyin bence hakkınız daha yüksek olmalı

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
eee iş güvenliği uzmanlarının belgesi çok.. bana da 1000 tl teklif ettiler, kibarca ayrılıp çıktım..

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bugün bir osgb ile yaptığım iş görüşmesinde a sınıfı sertifika tam zamanlı 2500 tl teklif ettiler. maalesef piyasa bu arkadaşlar. yazıklar olsun
onların, teklif etmeleri normaldir ama asıl anormal olan, "bizim" kabul etmemizdir...

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
bu işin hakkı bu kadar adam çokluğunda artık budur ,asla düzelmez ,
herkes kendi mesleğine devaammm

Ş.ERIŞIK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Evet artık kendi mesleklerimize devam etmemiz lazım.Boşuna bir sürü zaman harcadık emek verdik.Masraf yaptık.Mesleğimiz çok daha iyi.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
aynen katılıyorum

Ensar Çoban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tecrübe denilen iş.
Rd. Sgp ve aep bunlar 10 günde öğrenilir. Ben şu anda barajda hepsini yaptım. Hiçbir zorluğu yok. Haftada 6 saat çalışmaya 1000 lira bile fazla.
Eğitim yılda 16 saat. Rd 2 yıl aep 2 yıl.
Eee ne iş yaparız biz. Kendimizi kandırıyoruz.

Bizim eski a uzman sadece sertifikasını satardı. Ayda 1 yüzünü göremezdik.şimdi 10 da 1 fiyatına iş istiyor.
Bu kadar küçük gördüğüne göre yaptığın analizlerde sıkıntı çıkabilir. İş kolay değil , ama kolaycılığa kaçan kopyala yapıştır elemanı çok. Allah işçilerin yardımcısı olsun.

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Evet artık kendi mesleklerimize devam etmemiz lazım.Boşuna bir sürü zaman harcadık emek verdik.Masraf yaptık.Mesleğimiz çok daha iyi.
bence de kendi mesleği olanlar kendi işlerine dönsün de biz de uzman olarak çalışalım artık:)

tugur330

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Merhaba,

İSG Konulu forumlarda ne yazık ki sürekli spekülatif, sürdürülebilir gerekçeleri olmayan, paniğe ve kötümserliğe dayalı yazılar görüyorum. İnsanlar sürekli bir mahvolduk, öldük, bittik havasında hezeyan içerisinde.

Eğer öyle ise bu sektöre girmeyin arkadaşlar, yapılacak şey bu kadar basit.

Ben kendi adıma bu ve benzeri gerçekçi olmayan SÖYLENTİLERE itibar etmiyorum. İtibar edip ciddiye alırsanız, bu gibi spekülatif panik ortamlarından etkilenen İGU arkadaşlarımızın bu kafa karışıklığı durumundan faydalanmak isteyenler çıkabilir. (Kaldı ki bu durumun da sürdürülebilirliği yoktur. Bir süre sonra ya kişi uyanır ya da o SAZAN tabir ettiğimiz LOSER uzmanı kullanan OSGB başarısız olur ve müşteri kaybetmeye başlar)

Bazen kendime şunu soruyorum. Arkadaş 15-20 senelik orta ve üst düzey yöneticilik deneyimim var. Piyasa bu durumdaysa ben neden B sınıfı İGU' na (yeni A oldu) saati 60 TL veriyorum ?

Bence 2 İhtimal var;

a- Çok çok çok şanssız bir kişiyim ve bahsettiğiniz bu 2.000 TL' ye çalışan A uzmanlardan birini ben bulamıyorum.
b- Bu bahsedilen, işgüzar bir OSGB' nin aslında bir uzman ihtiyacı yokken, belki kafası karışık bir sazan düşer de en kötü ihtimal birkaç ay sebeplenirim diye gelene gidene böyle teklifler yapıyor.

Çok net söylüyorum. Bu biçimde öz güveni sıfır, yeterlilik durumu sıfır ve her söylenen, yazılan, çizilenden etkilenip feryat figan eden İGU lara ben de bu parayı teklif ederim kimse kusura bakmasın.

NOT: Yazdıklarım bu ve benzer forumlarda gözlemlediğim genel hava ile ilgili ve şahsi fikrimdir. Hiçbir şekilde bu forumda yazan arkadaşlarımın şahsına dönük değildir, özellikle belirtmek isterim ...

tugur330

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın Tan Bey; ben de 1 yıldır OSGB de c sınıf. uzm olarak çalışıyordum. Şu an B sınıfı uzmanım ve çalıştığım OSGB bulunduğumuz yerde 1 numara iş potansiyeli anlamında. Sınavı kazandıktan sonra fiyat teklifleri 2800 oldu. Komik değil mi.Bana göre komik. Eğer devam etseydim şu an üzerimde en az 30 tane inşaat olacakti. Diğer sektörlerden bahsetmiyorum bile. Nerden mi biliyorum şuan o parayı kabul etmiş bir arkadaşım halen osgb de devam etmekte çünkü. Yani durum hiç iç açıcı değil malesef.

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın Tan Bey; ben de 1 yıldır OSGB de c sınıf. uzm olarak çalışıyordum. Şu an B sınıfı uzmanım ve çalıştığım OSGB bulunduğumuz yerde 1 numara iş potansiyeli anlamında. Sınavı kazandıktan sonra fiyat teklifleri 2800 oldu. Komik değil mi.Bana göre komik. Eğer devam etseydim şu an üzerimde en az 30 tane inşaat olacakti. Diğer sektörlerden bahsetmiyorum bile. Nerden mi biliyorum şuan o parayı kabul etmiş bir arkadaşım halen osgb de devam etmekte çünkü. Yani durum hiç iç açıcı değil malesef.
ücret çok çok az o kadar riske göre...

Gülsüm Akbulut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben de bireysel çalışıyorum. Bireysel olarak çalışın bence arkadaşlar(Bireysel çalışmanın tüm detaylarını didik didik ederek formdan öğrenebilirsiniz). Hem sıkılmadan istediğiniz kadar iş alarak çalışırsınız hem de kendinizi OSGB ye ezdirmeden iş yapıp her şeyi usulüne uygun olarak ve ceza olabilecek her şeyin önünü kapatarak işinizi yürütürsünüz.Tabi öncelikle iş sağlığı ve güvenliği sonra ceza amacı güdülmelidir. Osgblerin yaptıkları iş hızlı olduğundan kalitesiz oluyor. Cezası bol olacak işler yapıyor uzmanlar(İşini düzgün yaptırıp uzmanının maaşını da yüksek veren OSGB ler de vardır muhakkak).
tonay merhaba bende bireysel çalışmayı düşünüyorum. Aynen dediğiniz gibi forumları didik didik ettim ve açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum.Şuanda zaten tıbbı cihaz üzerine bir firmada babamla birlikte çalışıyorum sgk'lı.Şirketin faaliyet alanına iş güvenliği eğitim danışmanlık ekletmeyi düşünüyoruz,fatura kesmek için. Ama eğitim konusu biraz karışık. Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum.Siz nasıl çözdünüz bu durumu?

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
başarılar dilerim çalışma hayatınızda...

zeynep m

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ben öncelikle OSGB'lere girmeyi hiç istemiyordum.
Fakat artık OSGB aramaya başladım. Zira free lance çalıştığınız zaman size güvenmiyorlar.

zeynep m

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Kısmi süreli SGK'lı yapmak onlara zulüm geliyor. Hele hekimlik servisini de OSGB den alacaklarından 'neden uğraşayım ki' diyorlar.
Bir süredir OSGB bakıyorum o yüzden.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kısmi süreli SGK'lı yapmak onlara zulüm geliyor. Hele hekimlik servisini de OSGB den alacaklarından 'neden uğraşayım ki' diyorlar.
Bir süredir OSGB bakıyorum o yüzden.
il olarak neredesiniz?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.