A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanına Teklif Edilen Ücret 2500 Tl

Hasan_k

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bana 120 saat 4000 lira teklif ettiler.Ben 180 saat saat ücreti min.40 liradan 7200 ün altı olmaz dedim.Kabul etmediler.Etik olarak piyasayı düşüremem.Diğer uzman arkadaşlarda bu şekilde davranışta blunurlarsa taban ücret A sınıfı 7000-8000 aralığında olur.Ancak işssizim diye 3000-4000'i kabul ederlerse diğer meslektaşlarımıza saygısızlık olacağını düşünüyorum.

boson

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hayır belgem yok, gereksiz masraf olduğunu düşündüğüm için almadım. bence çok büyük rant yaratıldı, bu işin eğitimini vermek işi yapmaktan çok çok karlı olmuş. ben geçen sene istanbul'da birkaç kursa fiyat sormuştum, 3000 liradan aşağı fiyat veren yoktu, burunlarından da kıl aldırmıyordu çoğu, yer yokmuş, kurslar tıklım tıklım tıklım dolu. bu işin eğitiminden elbette para yenir, ama onu yapabilmek içinde önce bu işi yapmak lazım, onu da ben düşünmem şahsen. zaten gül gibi işim var. gereksiz sürünmenin ve o kadar risk almanın anlamı yok. bu işin ekmeğini eski uzmanlar yedi bence. zamanında parayı kırdılar, birde şimdi eğitim vererek emeklilik ikramiyelerini topluyorlar. daha ne olsun.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ben foruma 1 sene önce üye olmuştum, hatta 1 senden biraz fazla olmuştur. O aralar, bir arkadaşım iş güvenliği uzmanlığında çok iyi iş olduğunu, geleceğin mesleği olduğunu vs. vs. bir sürü şey söyledi. kesin sende al dedi. Bende araştırmak için internette dolaşırken bu forumu bulmuştum. yaklaşık birkaç ay forumda takıldım, işin açığı bu işte gelecek görmediğim için vazgeçtim. hatta bunu forumda da paylaşmıştım, ama forum yenilenmiş eski yazdıklarımın hiçbirini bulamadım. şimdi ne kadar haklı olduğumu görüyorum.

biraz gerçekçi olun arkadaşlar, burası Türkiye. öyle bir sertifika alarak 10bin lira gibi paralar alacağınızı hayal ediyorsanız yanılıyorsunuz. bu sektör asla şu günki halinden iyi olmayacak, bunu bir kenara yazın. bazı insanlar burada boş umut dağıtıyor kanmayın. Diyorlar ki, piyasada çok uzman açığı var istediğimiz fiyatı biçmemiz lazım vs. vs. devlet zaten bu yasayı işverenler ucuza uzman bulamıyor diye çıkarttı, siz sanıyor musunuz ki şimdi piyasada bu kadar uzman varken size tomarla para verecekler. öyle bir dünya yok, üstelik daha da kötü olacak. çünkü piyasadaki uzman sayısı ivmelenerek artacak. şimdi dershaneleri kapatıyorlar, bu dershanelerde çalışan fen edebiyatçılar şimdi ne yapacak hiç düşündünüz mü? Siz şimdi C sınıfı uzmana 1500 A sınıfı uzmana 2500 veriyorlar diye hayıflanıyorsunuz. bu adamlar dershane denen kölehanelerde asgari ücrete haftada 50-60 saat çalışıyordu. bunu yapan adam o paralara göbek ata ata uzmanlık yapar emin olun. Sonra diyorlar bu iş çok önemli, insan sağlığı vs. devlet ceza yağdıracak vs. vs. bunları diyen adamların çoğunun 1-2 sene önce iş güvenliği denen kavramdan haberi bile yoktu. şimdi çıkmış ahkam kesiyor. kendimizi kandırmayalım, kimsenin insan sağlığını falan düşündüğü yok (belki %1lik bir kısım hariç), herkes kendi cebini nasıl daha rahat ve daha çok doldurmanın derdinde. Öteki türlü olsa, kimse burda milletin 10 senede aldığı A sınıfı sertifikayı 1 sınavla alıp, sonrada bana çok az maaş teklif ettiler demez. Adam der ki, ya tamam ben bu sertifikayı aldım ama tecrübem yok, insan hayatıyla oynuyoruz burda ben bu işi yapamam risksiz bir yerden başlayıp tecrübe alayım falan der. şu forumda yazılanlardan kimin ne istediği gün gibi ortada bence, merak eden biraz dolaşsın forumları meslektaşlarının ne düşündüklerini görsün derim. Hal böyle olunca, siz yüksek paraya çalışmanın ne kadar hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, patronlarda size az maaş vermenin o kadar hakkı olduğunu düşünüyor. O yüzden de verilen alınan paraları liyakat değil, piyasa belirliyor. Piyasada uzman sayısı arttıkça bu verilen paralar daha da düşecek emin olun. ben devletin öyle ceza falan yağdıracağını da düşünmüyorum, dediğim gibi zaten yasanın çıkartılma amacı işverene ucuza uzman sağlamak. bu durumda işveren'in zarar göreceğini düşünüyor musunuz? bence cezalar belki siyasi olarak birilerini yıldırmak için kullanılabilir, ancak onun haricinde işverene bir zarar geleceğini düşünmüyorum. zaten işverene bu ülkede ne zaman birşey olmuş ki? kriz bile çıksa, işvereni vurmuyor ki. yine çalışanı vuruyor. adam 10 işçi çıkartıp aynı şekilde yaşamaya devam ediyor, olan işçiye oluyor. işverene birşey olmadığı müddetçe de bu sektörde düzelme beklemeyin. siz zannediyor musunuz ki, 3-5 uzman ceza alsa millet bu işten vazgeçecek, çok yüksek paralar isteyecek. piyasada her zaman bu işi 1000 liraya yapmaya hazır birileri olduğu müddetçe kimse dönüp bakmaz bile o cezalara. ve o 1000 liraya iş yapacak adam her zaman olacak bu piyasada, burası türkiye beyler, işsizlik oranlarının farkında mısınız? siz C uzmanı 3000den aşağı çalışmaması lazım derken, asgari ücrete bu işi yapabildiği için minnet duyacak binlerce insan var.

uzun lafın kısa özü, ben bu meslekte gelecek görmüyorum beyler. bizim gibi herşeyin göstermelik yapıldığı bir ülkede, bu işte göstermelik yapılacak. firmalar kendi mühendislerini uzman yapacak veya uzmanlık sertifikası olan mühendisi alıp mühendis olarak çalıştıracak ve ek iş olarak iş güvenliği uzmanlığı yaptıracak vs. o yüzden burdan parasal çok bir beklentiniz olmasın.

bravooo gerçekleri cok açık bir şekilde yazmışsınız

boson

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bravooo gerçekleri cok açık bir şekilde yazmışsınız

teşekkürler, birilerinin de gerçekleri yazması lazım. forumlara acaba ne oldu bu iş güvenliği mevzusu diye merak edip tekrar girmiştim, gördüklerimi paylaşmak istedim. çünkü buna çok umut bağlayan insanlar olduğunu görüyorum, ki bence boşa zaman kaybedecekler ve üzülecekler. o yüzden gördüklerimi yazmak istedim. burada insanlar hala zamanla düzelir, yerine oturur vs. gibi şeyler söylüyorlar. İSG uzmanı olacak insanın analitik düşünebilmesi, hesap kitap yapabilmesi lazım diye düşünüyorum. Sonuçta risk analizi yapılıyor. bence otursunlar, bu işe girişmenin riskini, getirisini, götürüsünü bir hesap etsinler herşeyden önce.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
zamanla bu iş daha kötüye gidecek
iş güvenliği uzmanlığı fiyasko olmuştur

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bana 120 saat 4000 lira teklif ettiler.Ben 180 saat saat ücreti min.40 liradan 7200 ün altı olmaz dedim.Kabul etmediler.Etik olarak piyasayı düşüremem.Diğer uzman arkadaşlarda bu şekilde davranışta blunurlarsa taban ücret A sınıfı 7000-8000 aralığında olur.Ancak işssizim diye 3000-4000'i kabul ederlerse diğer meslektaşlarımıza saygısızlık olacağını düşünüyorum.

sizi tebrik ediyorum keşke herkes sizin gibi duyarlı olabilse

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaş bu işi yapmaya hazırlanan arkadaşlar öncelikle bir hesap yaparak işe başlamalılar bence.
Kurs ücreti : 1500-2000 tl
Sınav ücreti : 35 tl den başladı şimdi 120 tl oldu
Sertifika parası : şimdilik 413 tl
alın size sadece 3 masraf kalemi ve 2000-2500 tl masraf
Bu masrafı ayda sadece 1500-2000 tl için mi yaptınız ?
Yoksa daha iyi maaş ve çalışma şartları için mi?
Emeğinizi kimsenin sömürmesine izin vermeyiniz.

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar burada bu şekilde yazı ve yorum yapanların çoğu osgb firma sahipleri inanın manipülasyon yapmak amaçları.Maaş konusundaki fikrimse şudur ortaokul lise mezunu teknikelemanlara 1500-2000 tl maaş veyioruz , vasıfsız temizlik işcilerine asgari ücret 850-900 tl..A sınıfına 2500-3000 tl teklif edenin aklına şaşarım.Şahsım adına konuşayım 10 yıllık elektrik elektronik mühendisiyim yaptığım işler dolayısıyla mekanik tesisat bilgim de vardır..Bana normal işini bırak igu yap deseler ki dediler ,yapmadım stabil olmayan ve hergün mıncıklanan bir sektör ve mevzuat..ama yapsamda 13-15.000 tl den aşağı yapmam.NEden yapayın zaten ben mevcut işimi yaparak alıyorum 9 000 tl bir de neden riske gireyim sorumluluk alayım.

lanope

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İyi teklif etmişler bence

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar burada bu şekilde yazı ve yorum yapanların çoğu osgb firma sahipleri inanın manipülasyon yapmak amaçları.Maaş konusundaki fikrimse şudur ortaokul lise mezunu teknikelemanlara 1500-2000 tl maaş veyioruz , vasıfsız temizlik işcilerine asgari ücret 850-900 tl..A sınıfına 2500-3000 tl teklif edenin aklına şaşarım.Şahsım adına konuşayım 10 yıllık elektrik elektronik mühendisiyim yaptığım işler dolayısıyla mekanik tesisat bilgim de vardır..Bana normal işini bırak igu yap deseler ki dediler ,yapmadım stabil olmayan ve hergün mıncıklanan bir sektör ve mevzuat..ama yapsamda 13-15.000 tl den aşağı yapmam.NEden yapayın zaten ben mevcut işimi yaparak alıyorum 9 000 tl bir de neden riske gireyim sorumluluk alayım.
alma zaten arkadaşım.yeterli kazanıyosun zaten gerek yok.

BaranS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
ben foruma 1 sene önce üye olmuştum, hatta 1 senden biraz fazla olmuştur. O aralar, bir arkadaşım iş güvenliği uzmanlığında çok iyi iş olduğunu, geleceğin mesleği olduğunu vs. vs. bir sürü şey söyledi. kesin sende al dedi. Bende araştırmak için internette dolaşırken bu forumu bulmuştum. yaklaşık birkaç ay forumda takıldım, işin açığı bu işte gelecek görmediğim için vazgeçtim. hatta bunu forumda da paylaşmıştım, ama forum yenilenmiş eski yazdıklarımın hiçbirini bulamadım. şimdi ne kadar haklı olduğumu görüyorum.

biraz gerçekçi olun arkadaşlar, burası Türkiye. öyle bir sertifika alarak 10bin lira gibi paralar alacağınızı hayal ediyorsanız yanılıyorsunuz. bu sektör asla şu günki halinden iyi olmayacak, bunu bir kenara yazın. bazı insanlar burada boş umut dağıtıyor kanmayın. Diyorlar ki, piyasada çok uzman açığı var istediğimiz fiyatı biçmemiz lazım vs. vs. devlet zaten bu yasayı işverenler ucuza uzman bulamıyor diye çıkarttı, siz sanıyor musunuz ki şimdi piyasada bu kadar uzman varken size tomarla para verecekler. öyle bir dünya yok, üstelik daha da kötü olacak. çünkü piyasadaki uzman sayısı ivmelenerek artacak. şimdi dershaneleri kapatıyorlar, bu dershanelerde çalışan fen edebiyatçılar şimdi ne yapacak hiç düşündünüz mü? Siz şimdi C sınıfı uzmana 1500 A sınıfı uzmana 2500 veriyorlar diye hayıflanıyorsunuz. bu adamlar dershane denen kölehanelerde asgari ücrete haftada 50-60 saat çalışıyordu. bunu yapan adam o paralara göbek ata ata uzmanlık yapar emin olun. Sonra diyorlar bu iş çok önemli, insan sağlığı vs. devlet ceza yağdıracak vs. vs. bunları diyen adamların çoğunun 1-2 sene önce iş güvenliği denen kavramdan haberi bile yoktu. şimdi çıkmış ahkam kesiyor. kendimizi kandırmayalım, kimsenin insan sağlığını falan düşündüğü yok (belki %1lik bir kısım hariç), herkes kendi cebini nasıl daha rahat ve daha çok doldurmanın derdinde. Öteki türlü olsa, kimse burda milletin 10 senede aldığı A sınıfı sertifikayı 1 sınavla alıp, sonrada bana çok az maaş teklif ettiler demez. Adam der ki, ya tamam ben bu sertifikayı aldım ama tecrübem yok, insan hayatıyla oynuyoruz burda ben bu işi yapamam risksiz bir yerden başlayıp tecrübe alayım falan der. şu forumda yazılanlardan kimin ne istediği gün gibi ortada bence, merak eden biraz dolaşsın forumları meslektaşlarının ne düşündüklerini görsün derim. Hal böyle olunca, siz yüksek paraya çalışmanın ne kadar hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, patronlarda size az maaş vermenin o kadar hakkı olduğunu düşünüyor. O yüzden de verilen alınan paraları liyakat değil, piyasa belirliyor. Piyasada uzman sayısı arttıkça bu verilen paralar daha da düşecek emin olun. ben devletin öyle ceza falan yağdıracağını da düşünmüyorum, dediğim gibi zaten yasanın çıkartılma amacı işverene ucuza uzman sağlamak. bu durumda işveren'in zarar göreceğini düşünüyor musunuz? bence cezalar belki siyasi olarak birilerini yıldırmak için kullanılabilir, ancak onun haricinde işverene bir zarar geleceğini düşünmüyorum. zaten işverene bu ülkede ne zaman birşey olmuş ki? kriz bile çıksa, işvereni vurmuyor ki. yine çalışanı vuruyor. adam 10 işçi çıkartıp aynı şekilde yaşamaya devam ediyor, olan işçiye oluyor. işverene birşey olmadığı müddetçe de bu sektörde düzelme beklemeyin. siz zannediyor musunuz ki, 3-5 uzman ceza alsa millet bu işten vazgeçecek, çok yüksek paralar isteyecek. piyasada her zaman bu işi 1000 liraya yapmaya hazır birileri olduğu müddetçe kimse dönüp bakmaz bile o cezalara. ve o 1000 liraya iş yapacak adam her zaman olacak bu piyasada, burası türkiye beyler, işsizlik oranlarının farkında mısınız? siz C uzmanı 3000den aşağı çalışmaması lazım derken, asgari ücrete bu işi yapabildiği için minnet duyacak binlerce insan var.

uzun lafın kısa özü, ben bu meslekte gelecek görmüyorum beyler. bizim gibi herşeyin göstermelik yapıldığı bir ülkede, bu işte göstermelik yapılacak. firmalar kendi mühendislerini uzman yapacak veya uzmanlık sertifikası olan mühendisi alıp mühendis olarak çalıştıracak ve ek iş olarak iş güvenliği uzmanlığı yaptıracak vs. o yüzden burdan parasal çok bir beklentiniz olmasın.
Tespitleriniz konusunda kutlarım. Çok yerinde tespitler ama anlayana.
Bu sektörde eğer iyi para kazanmak isteyen var ise "DÜRÜSTLÜK" ve "AHLAK" kavramlarını bir kenara bırakacak. Kandırılmaya hazır ve bilinçsiz o kadar çok işveren var ki!
Bu sistem kurgulanırken büyük hatalar yapıldı... bilinçli veya bilinçsiz...
Şu anda neresinden tutsanız elinizde kalıyor...
Bu ülkede "DÜRÜSTLÜK" ve "AHLAK" kavramları bile kanunlarla değiştirilir oldu.
Ben benimle birlikte çalışacak, emniyet kemeri takan, emniyet şeridini gereksiz işgal etmeyen, bankada, kuyrukta sıra beklerken nasıl kaynak yaparım da öne geçerim diye düşünmeyen çalışma arkadaşlarını çok zor buluyorum ne yazık ki!
Biz nasıl bir ülke olduk böyle kısa zamanda... anlayabilmiş değilim.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben bir uzmanın 30 günde OSG ler ile 90 saat üzerinde nasıl çalışma yapabildiğini merak ediyorum.çünkü OSGB ler iş yerlerine saha saat ücreti üzerinden fiyat veriyorlar. Haliyle uzmana da yine sahadaki saat üzerinden ücret veriyorlar.Bu şekilde aylık 180 saatin tamamını sahada geçirmek imkansız gibi. Yol ve trafik te kaybedilen süreler, acil durum planları, risk değerlendirme, eğitim, yani en az saha dışı kadar bir çalışmada dışarıda var. Bu çalışmaları dinlenme sürelerinden yiyip evde yapmayacağınıza göre ne zaman yapıyorsunuz gerçekten merak ediyorum.
Her önüne gelen uzman demek yerine her önüne gelen OSGB acıyo diye söylenmek daha doğru geliyor bana .parası olan osgb kuruyo.piyasada bakkal usulü iş yapan o kadaar osgb var ki.şaşırırsınız.bir iş yerine notdefterinden yırtılarak eline yapılacaklar listesini tutuşturacak şekilde çalışan bir sürü osgb var.denetimler artırılmaı.birlik olunmalı uzmanlar olarak.osgb fiyatlarını duysanız iş yerlerine verdikleri..aklınız şaşar .ben 20 lira için tehlikeli iş yerini kaçırmayayım diyen firmalar duyuyorum .böyle mi işçi sağlığı ve güvenliği mi sağlanacak.uzmana da vereceği parayı düşünün.uzmanın da yapacağı işi....

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar tam zamanlı çalışmayın,özellikle sözleşme yaparken kesin kurallar koyun,ben 3 yıldır bu işi yapıyorum.Kanunla A sınıfı oldum.23 yıllık Makina mühendisiyim.Sözleşmemi 100 saat +saat olarak yaptım.6000 fix +55 tl/saat olarak çalışıyorum.Şu anda 130 saatim dolu.Buda bana yetiyor.180 saat için uğraşmayın ,zaten 180 saatiniz doluysa yetişemezsiniz.Ayrıca 20 saat altı firmaları kabul etmiyorum,sektörünü bilmediğim işleri kabul etmiyorum.Firmalarla aranızı iyi tutun,onlara faydalı olduğunuzu gösterin.Özellikle 2 firmam benden başka uzmanı hiç bir şekilde kabul etmeyeceğini işverene bildirdi.Buda benim sigortam oldu.Faydalı olduğunuz sürece Osgb sizi bırakamaz,fiyatınızıda düşüremez. Herkese başarılar
kesinlile seçici olmak lazım.ben de sınavla A sınıfı oldum .ama tecrübem az olduğu için tehlikeli riski yüksek iş yerlerini kabul etmiyorum .isterse 10 000 lira versin...herşey para değil...

İSG TEL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şöyle düşünelim pastayı kaçırmamak için fiyat düşürenler daha sonra alınanın yetmemesinden yada piyasada tutunamadığından kapanacaktır.
yani herke günü kurtarmanın derdinde

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar istediğiniz kadar iyi olun, bu işi iyi yapın 2000 tl teklif yerine 500 tl teklif geldiğinde işveren sizinle yolunu bir süre sonra ayıracaktır bu iş dünyasından hep böyledir. İş güvenliğide şuan türkiyede bitik durumdadır. hiç alakasız insanlar a b sınıfı uzman oldu. bende bu işi severek yapanlardanım iyi paralar kazanıyorum fakat planımı değiştirmek üzereyim başka sektörlere kayacağım. Özellikle yaşanılan ciddi kazalar sonucu olanları gördüğünüzde anlayacaksınız. Bu iş iş olmaktan çıktı. Stres kaynağı haline geldi. Devamlı değişiklik sıkıntı sorun aksiyon. Böyle hayatmı geçer diyorum hergün.

o da sizin ikna kabiliyetinize kalmış bence .olaya daha profesyonel bakmak lazım.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şöyle düşünelim pastayı kaçırmamak için fiyat düşürenler daha sonra alınanın yetmemesinden yada piyasada tutunamadığından kapanacaktır.
yani herke günü kurtarmanın derdinde
Kesinlikle...elenecekler.ben yıllardır iş hayatının içindeyim.farklı sektörlerde...satış ve pazarlama tecrübem var. İşinizi kaliteli yaptığınız sürece ve çalışma - iş ahlakınızı koruduğunuz sürece piyasada tutunursunuz.bu her iş için aynı.ilişkileriniz de sağlam olur.sizi de tutatn bırakmaz.istediğiniz parayı da kazanırsınız.

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Ben ömrümde ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım neden burada yada benzer platformlarda maaş , para ..vb tartışılıyor anlamış değilim hiç gördünüz mü başka bir meslek için doktor,avukat,mühendis ...vb maaşların ücretlerin böyle tartışıldığı bir platform ? Bırakın kim kaça çalışırsa çalışssın herkezin bilgisi tecrübesi değişir arkadaşlar ona göre de ücret talep eder.Yani düşünün adam öğretmen yada biyolog yada kimyager , çevre mühendisi yada yeni sertifika almış...ömründe pompa görmemiş , kazan görmemiş , şantiyeye girmemiş , trafo nedir ? jeneratör nedir ?...vb bilmiyor bunlarla tecrübeli bilgili 10 yıllık bir mühendis bir olur mu ?.Şahsi düşüncem herkes kendi işini yapsın derim ki ben öyle yapıyorum ve eğerki A sınıf olarak çalışacaksanız da bilgi ve tecrübeniz varsa 11-12.000 den aşağı bu iş yapılmaz.

İSG TEL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
biz yapmayınca yapan biri bulunuyor.
herkes gerekeni hakkıyla yapsa devlet denetlese kimse 50 tl ye risk analizi yapamaz.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
biz yapmayınca yapan biri bulunuyor.
herkes gerekeni hakkıyla yapsa devlet denetlese kimse 50 tl ye risk analizi yapamaz.

devletin bu ücret politikasına el koyması gerek

h&s

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben ömrümde ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım neden burada yada benzer platformlarda maaş , para ..vb tartışılıyor anlamış değilim hiç gördünüz mü başka bir meslek için doktor,avukat,mühendis ...vb maaşların ücretlerin böyle tartışıldığı bir platform ? Bırakın kim kaça çalışırsa çalışssın herkezin bilgisi tecrübesi değişir arkadaşlar ona göre de ücret talep eder.Yani düşünün adam öğretmen yada biyolog yada kimyager , çevre mühendisi yada yeni sertifika almış...ömründe pompa görmemiş , kazan görmemiş , şantiyeye girmemiş , trafo nedir ? jeneratör nedir ?...vb bilmiyor bunlarla tecrübeli bilgili 10 yıllık bir mühendis bir olur mu ?.Şahsi düşüncem herkes kendi işini yapsın derim ki ben öyle yapıyorum ve eğerki A sınıf olarak çalışacaksanız da bilgi ve tecrübeniz varsa 11-12.000 den aşağı bu iş yapılmaz.
Bu işe giren hemen herkes daha fazla para kazanabilir miyim diye giriyor da ondan dolayı. Ama her iş gibi bunun da çoktan suyu çıktı, bir seneye kalmaz en fazla 4000 lira verirler A sınıfına.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.