Tartışma : A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanları Şu Anda Iş Bulamıyor

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hayırlısı olsun

Fürkan Gökçayır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
geri alınmadı üzerinde değişiklik yapıldı tekrar gönderildi

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
iş durumları nasıl arkadaşlar hiçbir yerde ilan falan yok ,piyasa çok durgun

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
herkes bir hevesle alıyor belgeleri ama 1-2 ay sonra anlıyorlar bir işe yaramadığını,
umut dünyası bu işin tek kazananı eğitim kurumları oldu ,gerisi her zamanki gibi hikaye oldu

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
herkes bir hevesle alıyor belgeleri ama 1-2 ay sonra anlıyorlar bir işe yaramadığını,
umut dünyası bu işin tek kazananı eğitim kurumları oldu ,gerisi her zamanki gibi hikaye oldu
eğitim aldığım eğitim kurumu bana iş konusunda söz vermişti? O sözler yalan oldu.. Tırnağın varsa başını kaşı...

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
2 ayda alınan sertifikadan ne olacaktı ki zaten ,kendimizi kandırdık
4-5 yıl okuduğumuz fakültelerden aldığımız diplomalardan ekmek yiyemedikte ,
2 aylık sertifikadan medet umduk,

Sedat Akkaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bugün ben kursa gittiğim eğitim kurumuyla görüştüm. Sık yapılan sınav ve artan uzman sayısı , birde yeterli denetim olmaması bu işin darbe yemesine neden oldu. Eğitim kurumuna 1 kişinin alınacağı ilana 3500 - 4000 uzman başvuruyor dedim ve aldığım cevap o bizi ilgilendiren durum değil. Siz sertifikayı alın cebinizde dursun. Belki birgün lazım olur , dedi. Konuşma uzundu tartıştık. Neyse aslolan bu. Eğitim kurumlarının derdi para. medyatik haberlerle ve sosyal medya abartılarıyla insanları çekip deli paralar kazanıyor. Oradan isgüm e gittik yanımda başka işsiz bir uzman arkadaşla orada da sıkıntıları dile getirdik , onlarda bakanlığın bu konuda yetkili olduğunu bunları onların belirleyemediğini söyledi. Hatta 2 yıllıkların 4 yıllık mezunla aynı sertifikaya sahipliğinide konuştuk.
Burda bakanlığa dilekçe yazın sorunları bildirin , dersanelerin sözlerine bakmayın kendiniz müracat edin denildi. Arkadaşlar BİMER üzerinden internetten yapılan şikayetler mutlaka kayda alınıp cevap veriliyor. Bu konuda çözüm kişilerin kendisinde başka bir aracıda değil. Herkesin sorunlarını içeren bir müracat yapmasının faydası olacağı kanaatindeyim. Nekadar çok başvuru olursa , okadar dikkat çeker. 10 dk ayırıp herkes bir başvuru yapsın lütfen. Yoksa umut bağlayıpta hüsrana uğrayan çok olacak.

Davutt

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mardin de tam zamanla A sınıfı uzman ariyoruz ücret 3 000-4000 tl....

Mustafa Yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şubat sınavında kazananlar hariç türkiye geneli a+b uzman sayısı yaklaşık 15000 civarında

isg.biyolog

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mardin de tam zamanla A sınıfı uzman ariyoruz ücret 3 000-4000 tl....
Bulamazsınız diye idda etmiyorum,ama bulduğunuzda bulduğunuz şeyin A sınıfı olmadığını iddia ederim...(tabi sadece kiralık sertifika aramıyorsanız)

birde şöyle bir cevap da verilebilir : Haftalık ücretmi o dediğiniz ?

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı isg uzmanları biraz sabır, düzelecek ...
Size katılıyorom mesut bey.10 gün önce bana tam zamanlı ücret 2500 tl teklifinden sonra bu hafta bir başka osgb 6000 tl teklif etti bende kabul ettim.Bu rakamların zamanla daha da iyi olacağına inanıyorum.Bir geçiş dönemi yaşıyoruz.Kimse moralini bozmasın sadece biraz daha sabır.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Size katılıyorom mesut bey.10 gün önce bana tam zamanlı ücret 2500 tl teklifinden sonra bu hafta bir başka osgb 6000 tl teklif etti bende kabul ettim.Bu rakamların zamanla daha da iyi olacağına inanıyorum.Bir geçiş dönemi yaşıyoruz.Kimse moralini bozmasın sadece biraz daha sabır.

yer neresi.bende birkaç görüşme yaptım.sekretere verdiğiniz parayı mı veriyorsunuz?dedim..sonra kıvırtmaya başladı..Ankara'da iş bakmaya başladım bakalım.bulursam yurtdışına gitmeyeceğim.ama eğer orada aldığıma yakın ücret vermezlerse giderim...aramaya devam.İstanbul bu aralar daha avantajlı görünüyor

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yer neresi.bende birkaç görüşme yaptım.sekretere verdiğiniz parayı mı veriyorsunuz?dedim..sonra kıvırtmaya başladı..Ankara'da iş bakmaya başladım bakalım.bulursam yurtdışına gitmeyeceğim.ama eğer orada aldığıma yakın ücret vermezlerse giderim...aramaya devam.İstanbul bu aralar daha avantajlı görünüyor
İstanbul ikitelli hakan bey

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.