A Sınıfı Isg Uzmanı Çalışma Alanları Ve Ücretleri

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben OSGB lerden A sınıfı yada B sınıfı için aldığım hizmet alım fiyatların hiç söylenildiği gibi değil. 21 Aralık sınavı olmadan Türkiye genelinde hizmet alım için saatlik A ve B sınıfı uzmanın ücreti 60 ile 180 arasında değişiyor. ortalama 100 TL civarında, 21 Aralık sınavından sonra bu fiyatın düşeceği kanaatindeyim.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bazı rakamlar telaffuz ediliyor ama neye göre bunlar anlamadım tam zamanlı mı ? yarı zamanlı mı ? kişi sayısı ? saat ? belli değil.benim fikrim bir A sınıfı saati 400-500 TL 'den aşağı çalışmamalı.

sanırım saat ücretlerini yanlış yazdınız...:)

500 TL/Saat olarak hesaplarsak...

Aylık kazanç 500*217 = 108.500 TL/Ay olur...

Gelin biz 40 - 50 TL/Saat diyelim

Aylık kazanç 50*217 = 10.850 TL/Ay olsun...:)

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
sanırım saat ücretlerini yanlış yazdınız...:)

500 TL/Saat olarak hesaplarsak...

Aylık kazanç 500*217 = 108.500 TL/Ay olur...

Gelin biz 40 - 50 TL/Saat diyelim

Aylık kazanç 50*217 = 10.850 TL/Ay olsun...:)
Düzeltmiştim bunu günlük olarak 400-500 TL olarak.

Resul Akdeniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben demir çelik fabrikasında çalışıyorum. 560 kişi çalışıyor. 560 kişi*12 dakika = 6720 dakika = 112 saat
senin verdiğin fiyatın en tabanını alalım. 500 tl * 112 saat = 56.000 tl eski parayla 56 milyar. Tamam düşünmeden yazmışsın da gel şu verdiğin rakamlardan 1 sıfır atıp orta yolu bulalım
Doğru söylüyorsun sadece fikir vermek adına yazdığım bir cevaptı ,ayrıca saatlik derken de bir yanlışlık yaptım 8 saatlik demek istemiştim.Üzerinde durmaya da gerenk yok bunlar hep hayal,sonuçta bu çizelgeyi patronlar dolduracaktır.Yanlıştıkdan dolayı özür dilemiyorum bir hesap şekli oluşsun insanların kafasında diye paylaşmıştım,iyi de olmuş keşke bu fiyatlara çalışabilse arkadaşlarımız.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Doğru söylüyorsun sadece fikir vermek adına yazdığım bir cevaptı ,ayrıca saatlik derken de bir yanlışlık yaptım 8 saatlik demek istemiştim.Üzerinde durmaya da gerenk yok bunlar hep hayal,sonuçta bu çizelgeyi patronlar dolduracaktır.Yanlıştıkdan dolayı özür dilemiyorum bir hesap şekli oluşsun insanların kafasında diye paylaşmıştım,iyi de olmuş keşke bu fiyatlara çalışabilse arkadaşlarımız.

İyide arkadaşlar biraz gerçekçi olalım, o kadar parayı siz işveren yerinde olsanız verilmisiniz. Tek taraflı düşünmemek lazım. Benim fikrim A sınıfı uzmanlarda C sınıfı uzmanlar gibi ayağa düşmeden belirgin bir politika belirlenmelidir. Yoksa serbest piyasada herşeyin olması mümkün

Resul Akdeniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gerçekçi olmak için önce 6331 sayılı yasanın uzman arkadaşlara yüklediği sorumluluklara bakmak lazım.Buna göre ki Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde en az 3-5 yıl daha ağır kazaların yaşanacağını düşünüyorum;elbette ummuyorum ama olacaktır çünkü yasa çıkarmakla bu iş bitmedi uygulama için alt yapı henüz hazır değil ve zaman alacaktır.Ölümlü kaza yada vücut bütünlüğünü bozan bir iş kazasında uzman arkadaş sorgusuz sualsiz içeri alınırken en az 6 süreyle yetkisi elinden alınacak:hiç kusuru olmasa ki öyle bir şansı yok en az 3 ay içerde kalacak.Kusuru varsa ki mutlaka çıkacaktır ağır tazminat,uzmanlığının 6 ay askıya alınması,muhtemel hapis cezası,muhtemel işizlik gibi paramatreleri topladığımızda rakamlar çok değil.Alınacak para alınacak sorumlulukla orantılı olmalıdır.

serkan çağlar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Estafurullah hocam. Sen haklısın tabi ki. Sonuçta eşşek gibi çalışacağız. İnşallah fiyatları vur kaç çılar fazla düşürmez. Bu saatten sonra bize birbirimize destek olmak düşer. Saygılar.

cetinkayacengiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yaklaşok 10 yıllık bir bir tecrübeden bahsediyoruz,iş güvenlik uzmanı olmasada kendi mesleklerinde 10 yıl tecrübeli bir insan en az 3000 tl maaş alır zaten 1000 tl için bu riske girermi ben olsam girmem.Söylediğiniz gibi kaç tane bankada çalışan veya 10 yıl tecrübesi olupta düşük maaşa vardır,çok olduğunu düşünmüyorum. Ben inşaat mühendisiyim son sınavda da Allah izin verirse A sınıfı oldum. Ben zaten konuşulan rakamlardan fazlasını kazanıyorum, 4000-5000 ne bu işi yapmam emin olun benim gibi çok kişi vardır. Yapanda kendisi bilir. Bu iş bu paralara yapılmaz.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
vallaha şimdiden ayağa düştü bu iş çok tehlikeli 40 kişi çalışan yer saat ücreti 30 tl teklif etti.nerde o saat ücreti 100-180 tl hepsi hikaye

cem terziyan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
vallaha şimdiden ayağa düştü bu iş çok tehlikeli 40 kişi çalışan yer saat ücreti 30 tl teklif etti.nerde o saat ücreti 100-180 tl hepsi hikaye
Sen kabul etmessen ben kabul etmessem o kabul etmesse dönüp dolaşıp gelecekleri fiyat , gerçek fiyat olacaktır.

Ztatik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş güvenlik uzmanlarına rücu edilen tazminatlarla ilgili bilgisi olan varmı... 6 ay meslekten men , hapis ve sonucunda da tazminat söz konusu. Bildiğim kadarıyla ölümlü bir iş kazasında düz bir işçi için 500.000 TL yi bulan maddi manevi tazminat söz konusu. Mahkeme sonuçlarına göre bunun nekadarı işverene , nekadarı İGU nına gelmiş , bilgisi olan varsa paylaşımlarını bekliyoruz...

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
1500 tl maaşlarla bu tazminatlar 10000 yılda ödenmez:)

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
1500 tl maaşlarla bu tazminatlar 10000 yılda ödenmez:)
bireysel çalışanlar bu fiyatlara çalışmıyor zaten.bu fiyatlar osgb de çalışanlara.osgb de insan neden çalışır.kendi üstesinden gelemeyeceği için.malesef bu böyle

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.