Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

&Topçu&

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yükselme sınavında A Sınıfı olmuş, zamanında Türkiye çapında tanınan bir işletmede Üretim Müdürlüğü yapmış "mühendis" bir arkadaş OSGB ile saati 28 TL den anlaşmış. Sözde İdealist olmaya gerek yok. İnsanların işe ve paraya ihtiyacı var. Bu durum bu rakamları doğuruyor. Arz talep meselesi.
Uzman gerekliliğinin bilincinde ve hakkını verecek olan işletmeler, yükselmişler yerine tecrübelileri arıyor doğal olarak. Tecrübeliler de riskin farkında oldukları için "yapamadıkları" en iyi iş olan eğiticilik ile uğraşıyorlar. (^_^)
Tavuk ve yumurta misali hangisinin nereden çıktığı belli değil.
gecen hafta taksimde dilenen bir kadın 300 tl bozuk parayı bütünletirken görüntülenmiş...günde 300-350 tl ayda 10.000 tl para kazanıyom demiş...temiz para vergi yok kira yok işveren yok risk yok dert yok tasa yok...tek cümle 'allah rızası için'...sonra ayda 10.000 cepte...ihtiyacı olan varsa yalandan 4 sene üniversite okuyup sonrada kursa para verip sınavda strese girip en sonundada UZMAN olup enayi gibi ucuza çalışıpta kendini salak yerine koydurmasın...
he unutmadan bu dilencilikte yaş sınırı yok 5 yasında cocukta dileniyor...eger bu foruma giren kucuk yasta arkadaslar bu uzmanlık mesleğini düşünüyorlarsa aman aman, size güzel(!) bir yol sunuyorum degerlendirin...

Mustafa AYKUL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
''tanınmış bir işletmede müdürlük yapmış A sınıfı mühendis'' bence o işde başka bir iş var..!
Bu süreçte arkadaşın işsiz olduğunu anlayacağınızı düşünerek bu detayı vermedim.
Ayrıca şunu gözden kaçırmayın. Ne kadar yüksekten düşerseniz toparlanmanız o kadar zor olur.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
OSGB ler bulunduğu il ve çevre illere hizmet verebiliyor... bakkal gibi çoğalan osgb lerin birşeşip bölgeler halinde hizmet vermesi en doğrusu olacak.. bu gidişle her mahalleye bir osgb olur yakında...

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu süreçte arkadaşın işsiz olduğunu anlayacağınızı düşünerek bu detayı vermedim.
Ayrıca şunu gözden kaçırmayın. Ne kadar yüksekten düşerseniz toparlanmanız o kadar zor olur.

pardon arkadaşınız ne mühendisi ..

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Güncel bir Bilgi;
65 adet iş yeri yaklaşık 600 çalışanı olan ,Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıfta yer alan bir sanayi sitesi için ismi gereksiz bir OSGB tarafından verilen Toptancı :k_kızgın: Fiyatı,
20.-TL/Kişi (İH + İGU +Diğer Personel)
Yorum sizin...

Bu rakam düşük benim yorumum OSGB batar

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

kardeş doğrudur söylediğin yalan söylecek değilsin. ama burda isg uzmanlığının hak edilen bedeli tartışılırken istisnaları kaideye almak ne kadar doğru olur sence ??

inanmayacaksın ama benimde bir tanıdığım çok büyük işlere imza atmış sonra aç susuz kalmış ama 3-5bin liraya çalışmamış ve şimdi 15bine yakın maaşı var.. elektrik elektronik mühendisi bir abim diyeyim... isg uzmanlığı yapmıyor... bu anlattığımda doğru bi olay ama ne gerek var istisnaları araya sokmaya...

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bu akşam bi osgb ile telefonda görüştüm.Şuan Uzman fiyatları belirleniyormuş.piyasa çok durgunmuş.A sınıfları 3500 tl ile 4000 arasında olacak gibi laflar sarfetti.Bence uzmanların sırtından çok para kazanacak bu osgbler...

dediği rakamlara uzman bulursa kazanır. Arkadaşlar bende OSGB kuruyorum ve A sınıfı uzmanım. 5000-6000 gibi rakamlara A sınıfı uzman çalıştırmaya karşıyım. eğer bu rakamlara çalışacak arkadaşlar varsa beni de arasınlar. Tecrübe sorunu yok bende yeterince tecrübe var.

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben yeni a oldum, şu an bir şirkette c sınıfı tamzamanlı olarak çalışıyorum .A sınıfı olarak iş arıyorum Ankara'dayım uygunsa iş için görüşelim.

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben yeni a oldum, şu an bir şirkette c sınıfı tamzamanlı olarak çalışıyorum .A sınıfı olarak iş arıyorum Ankara'dayım uygunsa iş için görüşelim.

Uygun tabiiki neden uygun olmasın. Hayırlı olsun. OSGB Yetkisini aldıktan sonra size yazarım mart sonuna kadar yetki gelir diye düşünüyorum.

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
tecrübeli olduğunuz için sizden bilgi almak isterim, şimdi çalıştığım yerede 45 saat A sınıfı uzman gerekli , onlarınmı bana teklifini bekleyim yoksa benmi teklifte bulunayım, benim a sınıfına geçtiğimi biliyorlar .

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sizce nasıl bir rakam söyleyeyim.

omer_bacak

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
tecrübeli olduğunuz için sizden bilgi almak isterim, şimdi çalıştığım yerede 45 saat A sınıfı uzman gerekli , onlarınmı bana teklifini bekleyim yoksa benmi teklifte bulunayım, benim a sınıfına geçtiğimi biliyorlar .

Bence tekliflerini bekleyin. Eğer saati 60 TL altında teklif ederlerse kabul etmeyin. Tam zamanlı isterlerse rakamı 8000 altına indirmeyiniz lütfen. Bu bile çok düşük kalır ama mecburiyetiniz varsa düşünebilirsiniz

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Trabzon'da 13 katlı binanın sıvasını yapmak için iskele kuran iki işçi, iskelenin çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

Çukurçayır beldesine bağlı Mısırlı Mahallesi'nde yapımı devam eden 13 katlı binanın dış cephesine Ahmet Altun ve Osman Koç, sıva yapmak için iskele kurmaya başladı. İskelenin büyük bölümünü tamamlayan işçiler, bu sırada iskelenin çökmesi sonucu zemine düştü. Altun ve Koç, olay yerinde öldü.

Altun ve Koç'un cesedi, olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Jandarmanın incelemesi sırasında, olay yerine gelen ve üzerleri kapatılan cesetleri görmek isteyen yakınları fenalık geçirdi. Cesetlerin yanından uzaklaştırılmak istenen bu kişiler ile jandarma arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Haber Tarihi :15.01.2014 13:50

yavuz mavruk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
gecen hafta taksimde dilenen bir kadın 300 tl bozuk parayı bütünletirken görüntülenmiş...günde 300-350 tl ayda 10.000 tl para kazanıyom demiş...temiz para vergi yok kira yok işveren yok risk yok dert yok tasa yok...tek cümle 'allah rızası için'...sonra ayda 10.000 cepte...ihtiyacı olan varsa yalandan 4 sene üniversite okuyup sonrada kursa para verip sınavda strese girip en sonundada UZMAN olup enayi gibi ucuza çalışıpta kendini salak yerine koydurmasın...
he unutmadan bu dilencilikte yaş sınırı yok 5 yasında cocukta dileniyor...eger bu foruma giren kucuk yasta arkadaslar bu uzmanlık mesleğini düşünüyorlarsa aman aman, size güzel(!) bir yol sunuyorum degerlendirin...
evet size katılıyorum.direnmeliyiz.biraz dişimizi sıkarsak emeğimiz ucuza zayi olmayacak gibi...

M

MNG

Guest
Bu rakam düşük benim yorumum OSGB batar
Ömer,
Burada ilginç olan verilen fiyattan ziyade 65 ayrı ve son derece problemli iş yerine nasıl hizmet vereceğiniz önemli.Aylık 20 iş günü içinde (Günde en az 3 iş yeri) işi nasıl planlayacaksınız? En önemlisi işin gereklerini nasıl yerine getireceksiniz.Belki çözüm birden fazla uzman ve iş yeri hekimi görevlendirerek yapabilirsiniz.Bu durumda da bırakın para kazanmayı,işi sizin finanse etmeniz gerekir.
Ben 25 Yıllık Endüstriyel üst düzey yönetim tecrübesi ile buna rasyonel bir çözüm öneremiyorum.
Herhalde teklifi veren ve işi alan OSGB nin bizim bimediğimiz mucizevi:) bir bildiği vardır diyelim.

yavuz mavruk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bence tekliflerini bekleyin. Eğer saati 60 TL altında teklif ederlerse kabul etmeyin. Tam zamanlı isterlerse rakamı 8000 altına indirmeyiniz lütfen. Bu bile çok düşük kalır ama mecburiyetiniz varsa düşünebilirsiniz
size katılıyorum.özellikle çalışıp da bir geliri olan arkadaşlar lütfen 8-10 binlerin altına düşmesinler.Bu kadar sorumluluk bu denli ucuz rakamlara yüklenilmez ama en azından tam zamanlı için 10 binin altına düşmeyelim.Arkadaşlar,sektörün gerçekteki sorunu tecrübe değil bence.Tecrübe kavramı fiyatları düşük tutmak için kullanılıyor.Hepimiz çok kısa sürede o tecrübeleri edineceğiz zaten.İçimizde gerizekalı insanlar mı var da eğitimini almış,sınavı geçmiş onca yıllardır çalışan ve hayatın içinde olan müh.,tek.öğrt.kimy....vs.insanlara 5-6 bin gibi rakkamlar teklif ediliyor? Direnelim teslim olmayalım.O imzaları kendileri o fiyatlara atıp o sorumluluğu alırlar mıydılar? Çıkıp konuşsunlar.

yavuz mavruk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu bakış açısı ve istisna örnekle elbette yumurta tavuk muhabbeti yapacaksın.Doğruluğa ve in
YANLIŞ BİR BAKIŞ AÇISI VE İSTİSNA DİP BİR ÖRNEKLE İNSANLARI ÜZMEYİN.28 TL DALGA MI GEÇİYORSUN KARDEŞİM?

okan46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın MNG Antalya'da böyle bir OSGB arıyorum. Çok ciddiyim bulursam davet edeceğim. Depoda 3-4 personel ayarladım. Siz 20 TL nasıl yapıyorsunuz diye sorup bir güzel dövdüreceğim. Al sana fıstık gibi iş kazası. Üstüne birde %10 iş göremezlik verdirip ömür boyu maaş alsın.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.