Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
yeni katılan bu 7863 tane katılan A uzmanın belki %80 civarı kamuda veya özelde en az 10 yılını bilfiil çalışmış insanlar bunlardan cesaret edip ancak %10-20 si bu alana giremeye niyetli böylece A sınıfı çalışacak aktif uzman sayısı yani bu 7800 kişinin içinden ancak ve ancak 2000 tanesi piyasaya çıkar. buda eski A ile beraber maksimum 3000 olurki bu sayıda çok az.
katılıyorum benim de öngörüm bu sayının % 30'unun aktif olarak bu aşamadan sonra sektöre gireceği yönünde.

mujganasya

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
saat ücreti a sınıfı için hangi aralıklarda olmalı sizce ... bir kaç yerle sözleşme yapacağım ...

muhtar9816

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
konya da bir osgb de çalışmaktayım bir yılı aşkın bu işi yapmaktayım 21 aralıktaki sınavla a sınıfı uzman oldum ve bu ay ücret için görüşme yaptık patronla bana teklif ettiği para arkadaşlar 3000 tl güler misin ağlar mısın (diyemedim yanında 3000 tl ye varsa sen bana bir a sınıfı uzman ayarlada ben çalıştıtayım onu diye)

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
konya da bir osgb de çalışmaktayım bir yılı aşkın bu işi yapmaktayım 21 aralıktaki sınavla a sınıfı uzman oldum ve bu ay ücret için görüşme yaptık patronla bana teklif ettiği para arkadaşlar 3000 tl güler misin ağlar mısın (diyemedim yanında 3000 tl ye varsa sen bana bir a sınıfı uzman ayarlada ben çalıştıtayım onu diye)

Arkadaşım orada çok tehlikeli yerler için sözleşme yapma ve başka yerleri araştır derim...:):evet:;)

mfk321

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
benim duyduğum, okuduğum A sınıfı saat ücreti 100-150 TL arası.
doğal olarak çok tehlikeli sınıf için bu rakamlar.
tabii ki sadece duyum. ya da olması gereken diyebilirim.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benim duyduğum, okuduğum A sınıfı saat ücreti 100-150 TL arası.
doğal olarak çok tehlikeli sınıf için bu rakamlar.
tabii ki sadece duyum. ya da olması gereken diyebilirim.

OSGB ler bu fiyatlarda çalışıyor diye biliyorum...

Kısmi süreli olarak doğrudan işyerleriyle sözleşme yaparsak herzaman OSGB lerden daha düşük saat ücreti vererek iş alabiliriz...

h. mehmet şenlenmiş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
DUYUMLARI BIRAKMAK GERÇEKLERE BAKMAK ŞART......

şu an piyasa 25-35 bandında geçiyor (a sınıfı uzman için )

C SINIFI İSE YAKLAR ALTINDA .....217 SAAT İÇİN 1000 TL FİYAT VERİYORLAR ...

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu başlık uzun süre kapanmayacak gibi duruyor. Çünkü artçılar devam ediyor. OSGB atıyorum 5000 tl maaş ödediği bir uzman yerine daha ne kadar düşüğünü bulabilirim diye arayış içinde sürekli. 4500 ü bulduğu anda ya mevcut uzmana teklifte bulunuyor ya da bulduğunu alıp diğeri ile sözleşmeyi bitiriyor. A ve Bler arttıkça bu durum böyle devam edecek. Sonunu tahmin etmek zor değil.

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
OSGB ler bu fiyatlarda çalışıyor diye biliyorum...

Kısmi süreli olarak doğrudan işyerleriyle sözleşme yaparsak herzaman OSGB lerden daha düşük saat ücreti vererek iş alabiliriz...
Bunun yanında fatura veya serbest meslek makbuzu da kesebilmeliyiz. Bunu sağlayamazsak işveren sgk primi, vergi ve tazminat yükümlülüklerinin altına girmek istemiyor.

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Yakında onu da bulamayabilirsin. Arz talep meselesi....

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu başlık uzun süre kapanmayacak gibi duruyor. Çünkü artçılar devam ediyor. OSGB atıyorum 5000 tl maaş ödediği bir uzman yerine daha ne kadar düşüğünü bulabilirim diye arayış içinde sürekli. 4500 ü bulduğu anda ya mevcut uzmana teklifte bulunuyor ya da bulduğunu alıp diğeri ile sözleşmeyi bitiriyor. A ve Bler arttıkça bu durum böyle devam edecek. Sonunu tahmin etmek zor değil.
haklısın.aynen katılıyorum.o yüzden osgb karşısına bireysel olarak çıkalım diyorum.bu konuda atılımlarımız olsun.herkesin konuştuğu tek sey var osgb su fiyata çalıştırıyor,sunu diyor,bunu diyor.arkadaslar siz bireysel olarak bu işe gönül verenlerden olun.güzel paralarda kazanırsınız emin olun.

ld7626

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
DUYUMLARI BIRAKMAK GERÇEKLERE BAKMAK ŞART......

şu an piyasa 25-35 bandında geçiyor (a sınıfı uzman için )

C SINIFI İSE YAKLAR ALTINDA .....217 SAAT İÇİN 1000 TL FİYAT VERİYORLAR ...
1000-TL'ye değil uzman, işverenler işçi bulamıyor. Ya da sizin yaşadığınız yer Türkiye değil.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bunun yanında fatura veya serbest meslek makbuzu da kesebilmeliyiz. Bunu sağlayamazsak işveren sgk primi, vergi ve tazminat yükümlülüklerinin altına girmek istemiyor.

Bürüt olarak vereceğimiz teklif bile OSGB altında kalır. Bürüt ücretin içinden vergi ve pirim tutarı düştüğünde kalan net saat ücreti bile yüksek oluyor.

Kıdem tazminatını zaten düşünme çünkü bireysel çalışıyorsun ve kaç yıl aylık kaç saatten sözleşme yapacağın belirsiz. Sözleşmeyi feshettiğinde kıdem tazminatını düşünmeyeceksin. Kaç farklı yer ile sözleşme yapacağını düşün. 4, 5 yerile 2 yıl sonra sözleşmeni fesh ettiğinde ayrı ayrı her işletmeden 2 şer yıllık kıdem tazminatı mı alacaksın? oysa herbirinde ayda sadece bir gün çalışmıştın...

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
piyasayı düşürmeye çalışıyorsun...:hayır::hayır:;)
Maalesef var, İstanbul dışında asgari ücret teklifleri bile kulağımıza geliyor.
OSGBler şunu bilmeli, bu fiyatı teklif edersem kimseyi bulamam. Hoş bulsalar da ancak birkaç ay çalıştırabiliyorlar ancak.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Maalesef var, İstanbul dışında asgari ücret teklifleri bile kulağımıza geliyor.
OSGBler şunu bilmeli, bu fiyatı teklif edersem kimseyi bulamam. Hoş bulsalar da ancak birkaç ay çalıştırabiliyorlar ancak.

Ya arkadaşlar olsa olsa OSGB lerde birşeyler öğreneceğini zanneden ve daha sonra dışarıda parayı bulurum diyen ***kesildi*** yüzünden bu fısıltılar piyasada yayılıyor. Tabi OSGB lerde bundan faydalanıyor aldığı birkaç ay sonra çıktığında yenisini arıyor yeterki çarkı dönsün... Birşeyler öğreneceğini zannedenlerde artık ne öğreniyorsa...
Sürekli değişen uzman nedeniyle rahatsız olmayan işyerleride ayrı bir ***kesildi***...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hasan Aydemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben üniversiteden mezun olduktan sonra iş ararken karşıma çıkan mevzularla, şu an İş Güvenliği Uzmanlığı hizmetinde de karşıma çıkan mevzular aynı. Herkes kendine verdiği değer kadar karşı taraftan değer görür. Anlaşılmaz bir şekilde çok düşük miktarlarda paralara bu işleri yapanlar ve "Ne yapayım aç mı kalayım" diyenler var. Böyle giderse işverenler karşınıza geçip çok düşük bir maaş önerip "Bu işin piyasası bu" diyecek. Bu işler iyice oturunca da aldığınız büyük risk ve elimize geçen düşük bir maaşla baş başa kalacağız. Bu işlerin baştan nasıl başlarsa öyle gider ve ne yazık ki başlangıcı kötü yaptık.

kenzine

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
b sınıfıuzman 7000 tl ye iş buluyor çatır çatır..bu forumlar osgb lerin piyasayı düşürme mekanı olmuş..oyuna gelmeyelim

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
bence burda olumsuz yorum yapanların çoğu osgb sabibi itedikleri kadar fiyatlar düştü desinler biz sözleşme imzalamazsak kim imzalayacak.

muhtar9816

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yakında onu da bulamayabilirsin. Arz talep meselesi....
misg zannedersem osgb çalıştırıyorsunuz galiba

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.