Tartışma : A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
A sınıfı iş güvenliği uzman maaşları ne kadar ?
A sınıfı olarak yapmış olduğunuz iş görüşmelerinde teklif edilen ücretleri veya çalışmakta olduğunuz işlerde almakta olduğunuz ücreti burada diğer arkadaşlarımızı bilgilendirmek için paylaşabilirsiniz.

mehmetnr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı iş güvenliği uzman maaşları ne kadar ?
A sınıfı olarak yapmış olduğunuz iş görüşmelerinde teklif edilen ücretleri veya çalışmakta olduğunuz işlerde almakta olduğunuz ücreti burada diğer arkadaşlarımızı bilgilendirmek için paylaşabilirsiniz.
Doktorlarla aynı saat ücreti yani 50 tl civarında 10 tl aşağı 10 tl yukarı ortalama bu civarda anlaşıyoruz

orkunözkale

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Saat ücreti 25 TL

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

abdulkadir karabacak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bildirimler için teşekkürler. Birde çalıştığınız ili de belirtirseniz böylece il bazında da bir genel fikrimiz olabilir. ::ok::
A sınıfı İSG uzmanı elezığ ve bölgede ortalama 4.000-5.000 arası maaş alıyor(bu maaşı sadece OSGB lerde çalışan uzmanlar ancak en büyük sıkıntı aramızda sertifikalarını kiraya veren uzmanlar var.bu durumun acilen denetim altına alınması gerekir.Ayrıca en büyük adeletsizlik İş yeri hekimi ile aramızdaki maaşlardaki uçurumlar tüm riski üstlenen biz uzmanlarız İşyeri hehimleri ise işyeri ziyareti bile yapmadan oturdukları yerden ayda 6.000 - 8.000 arası maaş alıyorlar.

Halit_Yüceay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı uzman yerine B sınıfı bakabildiğim için şimdilik A sınıfına pek önem Veren yok. Yasayla hep ertelene ertelene pek değer kazanacağını da ummuyorum. Ciddi Osgb ler haricinde diğerleri genelde sertifika kiralamaya gidiyorlar.

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
SAKARYA da;

Saat başı 25-30 tl (araç kendisine ait)

aylık 4000 + araba

okaravar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaslar ;
Kocaeli'de A sınıfı Uzmanı saat ücreti OSGB bünyesinde ortalama 30 -35 TL 'den arasında,Bilginize.

abdulkadir karabacak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaslar ;
Kocaeli'de A sınıfı Uzmanı saat ücreti OSGB bünyesinde ortalama 30 -35 TL 'den arasında,Bilginize.
A sınıfı uzman yerine B sınıfı bakabildiğim için şimdilik A sınıfına pek önem Veren yok. Yasayla hep ertelene ertelene pek değer kazanacağını da ummuyorum. Ciddi Osgb ler haricinde diğerleri genelde sertifika kiralamaya gidiyorlar.
yasa 01.01.2017 tarihinden sonra C sınıfı uzmanlar sadece yetki alanındaki işyerlerine bakabilecek.01.01.2018 tarihinden sonra da B sınıfı uzmanlar yetki alanındaki işyerlerinden sorumlu olacak Bu da şunu gösterir ki A sınıfı uzmanların son derece önem kazanacağı yıllar olacak

cebrail aydoğdu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar merhaba. patlayıcı üretimi yapan devlet sektöründe çalışıyorum. A sınıfı uzmanım. aylık 1.480 tl alıyoruz. C sınıfı uzmanda aynısını alıyor. verilen ek ücretin uzmanlığın sınıfına ve almış olduğu sorumluluğa göre de farklı olması gerekmektedir. yani A sınıf uzmana verilen ek ücretle C sınıf uzmana verilen ücretin aynı olmaması gerekir.

cebrail aydoğdu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kamuda çalışan isg uzmanlarının ücretlerinin artması gerekir. veya çalıştıkları kurumlara göre özellikle patlayıcı ve parlayıcı işlerle çalışılan kurumlara verilen İSG ek ücretlerinin arttırılması gerekmektedir. saygılarımızla.

murat erçevik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
OSGB ler uzmanlara değerinin altında çok düşük fiyat sunması 3000 gibi bunu gören piyasa da iş görüşmelerinde bu fiyatları önermektedir. Bur dan osgb ler piyasadaki değerimizi düşürmeleri kendilerinin de değerini de düşürmüştür. OSGB lere okadar umursamaz bakıyor ki piyasa paralarını dahi aylar sonra zor alıyorlar.Bur dan A sınıfı uzman olarak Sayın levent Kavlak bey den bu itibarsızlaştırmaya yönelik gidiş hatta durdurulması yönünde bakanlık nezdinde iletişimlerde bulunarak çalışma yapılması için yardım istiyorum.üzerimize düşen görev olursa yapmamız gerektiğini bildiririm.Saygılarımla.( Ankara)

Turgay Taş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ordu'da bireysel de 30-35 TL/saat, OSGB'lerde 3000-4000TL maaş seviyelerinde. Bireyselde tüm masraflar kendine ait, OSGB'lerde yemek, araç vs. var. Son zamanlarda ödemelerde aksamalar var. Firmaların gözünde itibar düşüşü oldu. Hatta daha önce hizmet alırken artık almamaya başlayan firmalar var. OSGB'ler denetlenmiyor, dolayısı ile kiralık belgelerle iş yapanlar var, bu da kalite ve fiyatı düşürüyor. A belgesini C'ye kiralayanlar var. C, A'nın yerine ziyaret yapıyor. piyasa da dönem dönem gördüğümüz şeyler..

Ahmet BEYAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Saat ücreti 28 TL ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ. Doktorlar bu çevrede 10.000 - 12.000 bandında maaş alıyorlar.

murat erçevik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
doktorlar uzman gibi kaza sonrası karakolda üçlü çapraz sorguya muhatap olmuyor veya savcılığa gidip ifade vermiyor,neredeyse bütün yükü uzman çekiyor,ben doktorlar almasın elbette demiyorum.herkes hak ettiği kadar almasını bekliyorum,benim ankarada 2012 de C sınıfı uzman için kursa gittiğimde A sınıfı uzman hocamız o osgb de 10.000 lira alıyordu,şuan çalıştığım a 13 şantiye için 20.000 liraya anlaşırken şimdi bana verdiği maaşı dahi çok diyor,piyasayı bu hale getiren OSGB ler için yine tekrarlıyorum.Bu iş OSGB lerle konuşarak değil bakanlık nezdinde üst düzey görüşmeler yaparak giderilebilir.Bu yönde de yine Sayın Levent beyden yardımlarını esirgemeyeceklerine inanıyorum.Saygılarımla

gbalkir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir OSGB sahibi arkadaşımla görüşmemde A sınıfı uzmanlardan 2.000 TL'ye çalışırım diyen var deyince istediğim ücreti söyleyemedim bile... Böyle uzmanların amacını sorgulamadan edemiyorum, aklım almıyor. Ben, İstanbul şartlarında 5.000 TL altına imza atacak uzman arkadaşları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum. Allah muhafaza ama olası bir kaza sonrası yaşanacaklarda ağlamak yok ama...

MELDA NİŞANCI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aylık 3500 TL kamu kurumu ile çalışıyorum

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
2000tl-4000tl ye çalışan A sınıfı arkadaşlarım excel'i çok iyi bilmeyen mevzuata pek hakim olmayan saha tecrübesi olmayan arkadaşlarımdır diye tahmin ediyorum. Size hak veriyorum yaşam şartları çok ağırlaştı ve iş bulmak gerçekten zor. Size tavsiyem lütfen yıl sonuna kadar mevzuat, bilgisayar kullanımı ve saha tecrübesi edinin. Çünkü benim çevremde 4000-5000 e çalışan A sınıfı uzmanlar az önce tanımladığım özelliklere sahipler. İşi bilen uzman arkadaşlarımdan en düşük alan 7 bin alıyor. En yükseği 9 küsür alıyor. Daha yüksek alanlarda elbette vardır ama benim çevremde yok. Bilgilerinize.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.