A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanına Teklif Edilen Ücret 2500 Tl

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sayın handsome bu yazıyı ben yazdım. osgb sahibi falan değilim. aralıkta a sınıfı oldum. bugün yapılan 2 ay deneme süresi boyunca 2500 tl ücrete tebessüm edip ayrıldım.acı ama bugün piyasa maalesef bu
Hakikaten çok kötü bir durum.

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
3 ay öncede insanlar sertifika almalarının hak olduğundan bahsediyordu. evet aldınız ve gördünüz ....... ....... :D Heryerde söyledik bu yükseltme sınavları işleri bitirecek diye. Tecrübeyle falanda bu işin alakası yok arkadaşlar. 6 ay sonra herkes ben tecrübeliyim diye sayıklayacak. Ozaman 2500 tl leride göremeyeceksiniz emin olun.

bilgin1975

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Tecrübe denilen iş.
Rd. Sgp ve aep bunlar 10 günde öğrenilir. Ben şu anda barajda hepsini yaptım. Hiçbir zorluğu yok. Haftada 6 saat çalışmaya 1000 lira bile fazla.
Eğitim yılda 16 saat. Rd 2 yıl aep 2 yıl.
Eee ne iş yaparız biz. Kendimizi kandırıyoruz.

Bizim eski a uzman sadece sertifikasını satardı. Ayda 1 yüzünü göremezdik.şimdi 10 da 1 fiyatına iş istiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Davutt

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Devlet bundan sonra olacak olan iş kazaları ve işçi ölümlerinin sorumlusunu igu ve işveren olacağını planlayarak aradan sıyrıldı onun için sayıyı arttırdıkça arttırıyor, kalite düşmüş-yükselmiş hiç önemli değil, zaten pek ciddiye de almıyor... ( bu arada Malatya'da 2 000 tl ye çalışan A sınıfı uzman tanıdığım var )

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Devlet bundan sonra olacak olan iş kazaları ve işçi ölümlerinin sorumlusunu igu ve işveren olacağını planlayarak aradan sıyrıldı onun için sayıyı arttırdıkça arttırıyor, kalite düşmüş-yükselmiş hiç önemli değil, zaten pek ciddiye de almıyor... ( bu arada Malatya'da 2 000 tl ye çalışan A sınıfı uzman tanıdığım var )
Saçmalıyorlar artık iyice yaa. Çok senelikler o fiyata çalışmaz zaten.Orada çalışacağına başka iş yapar hem de riski olmaz bu kadar.Ya da paraya çok fazla ihtiyacı vardır.

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
sözüm meclisten dışarı dünyanın bin türlü hali var ama A sınıfı uzman iş arama noktasının ötesinde olmalı. A sınıfı uzman osgb'leri karıştırıp iş aramaya kalkarsa hiç kusura bakmayın osgb'lerde bu fiyatları verir. A sınıfı olanlar en kötü ihtimalle 10 yıl ve üzerinde tecrübeye sahipler, bu aşamada zaten iyi kötü bir işlerinin olması gerekir. herkese saygı duyuyorum iş arayışı ve maddi ihtiyaç olabilir ama nacizane tavsiyem kimseye kendinizi kullandırmayın.

Tan MENLİKLİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Merhaba,

İSG Konulu forumlarda ne yazık ki sürekli spekülatif, sürdürülebilir gerekçeleri olmayan, paniğe ve kötümserliğe dayalı yazılar görüyorum. İnsanlar sürekli bir mahvolduk, öldük, bittik havasında hezeyan içerisinde.

Eğer öyle ise bu sektöre girmeyin arkadaşlar, yapılacak şey bu kadar basit.

Ben kendi adıma bu ve benzeri gerçekçi olmayan SÖYLENTİLERE itibar etmiyorum. İtibar edip ciddiye alırsanız, bu gibi spekülatif panik ortamlarından etkilenen İGU arkadaşlarımızın bu kafa karışıklığı durumundan faydalanmak isteyenler çıkabilir. (Kaldı ki bu durumun da sürdürülebilirliği yoktur. Bir süre sonra ya kişi uyanır ya da o SAZAN tabir ettiğimiz LOSER uzmanı kullanan OSGB başarısız olur ve müşteri kaybetmeye başlar)

Bazen kendime şunu soruyorum. Arkadaş 15-20 senelik orta ve üst düzey yöneticilik deneyimim var. Piyasa bu durumdaysa ben neden B sınıfı İGU' na (yeni A oldu) saati 60 TL veriyorum ?

Bence 2 İhtimal var;

a- Çok çok çok şanssız bir kişiyim ve bahsettiğiniz bu 2.000 TL' ye çalışan A uzmanlardan birini ben bulamıyorum.
b- Bu bahsedilen, işgüzar bir OSGB' nin aslında bir uzman ihtiyacı yokken, belki kafası karışık bir sazan düşer de en kötü ihtimal birkaç ay sebeplenirim diye gelene gidene böyle teklifler yapıyor.

Çok net söylüyorum. Bu biçimde öz güveni sıfır, yeterlilik durumu sıfır ve her söylenen, yazılan, çizilenden etkilenip feryat figan eden İGU lara ben de bu parayı teklif ederim kimse kusura bakmasın.

NOT: Yazdıklarım bu ve benzer forumlarda gözlemlediğim genel hava ile ilgili ve şahsi fikrimdir. Hiçbir şekilde bu forumda yazan arkadaşlarımın şahsına dönük değildir, özellikle belirtmek isterim ...

Hakan UĞUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sanırım Osgb ler ile sabit maaş üzerinden değil saat başı anlaşmak daha mantıklı. A sınıfı bir uzman 180 saatini doldurduğunda tehlike sınıfına göre yaklaşık 700-800 kişi sorumluluğunu alır. Bu durumda her uzman saatlik fiyatını verirse yaptığı iş hakkına ulaşabilir.

öz madenci

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı uzman olup da mesleği ile alakalı bir işte çalışmayan arkadaşlarımızın çok az sayıda olduğunu düşünüyorum. bir işte çalışırken o işini bırakıp da iş güvenliğine geçecek arkadaşlarımızın da hiç olmayacağını düşünüyorum. belki sırf fiyat öğrenmek için OSGB lere gitmiş olabilirler. ben fiyat öğrenme gereği bile duymuyorum benim aldığım maaş bana yetiyor. haa öyle yüksek maaş da almıyorum 3000 TL. bunun yanı sıra 2 tane OSGB sahibi ile görüştüm. A sınıfı uzmana sıkışırsanız benim belgem var dedim. ne verirsiniz bile demedim, sıkışırsa arasınlar yoksa gidip de iş istersen verecekleri fiyat belli herkesin telafuz ettiği fiyatları verecekler.

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben kamuda mühendis olarak çalışıyorum. C vardı. 2014/Mayıs A sınavına girdim. % 90 sınavı geçtim.

Ancak inanın bana ilerde A grubu uzmanın ASGARİ ÜCRETE çalıştığını görebiliriz. !!!!

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Siz ne zannedııyordunuz ki...5000-10000'mı beklıyorsunuz ...tecrubeye bakar bu iş...
Ayrıca osgb açmadan bu den para kazanmak zor be dostlar...
osgb olmadan çalışanlarda var.bireysel bu işi yürütmek daha güzel.bütün iş güvenliği uzmanlarına sesleniyorum.bireysel çalışmaktan korkmayın.işin içine yeterki girin.zamanla herseyi öğreneceksiniz.sıkıştığınız noktalarda birbirimize destek olmak için var bu forum.ben her konuda yardıma hazırım.burda bir sürü insan var yardımcı olacak insan var.

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Kamuda mühendis olarak çalışıyorum. 2014 Şubat A sınavına girdim.
A uzmana 2000 TL maaş çok üzücü
YAKINDA ASGARİ ÜCRETE bu iş yapılır

Bence A uzmana 2000 TL maaş teklif eden işveren zihniyeti irdelenmelir

Arkadaşlar biz ülke olarak mevzuatı hazırlıyoruz güzel ama uygulamaya gelince batırıyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Neden böyle oluyor ?
Devlet diyor ki: AB'ye uyalım yeter
İşveren yük olarak görüyor ............................................sonuçta :p:p:p

Onur TORUN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kardeş osgb kurdu. piyasa yerlerde. işveren fuzuli görüyor. doktorlar abuk sabuk maaşlar istiyorlar...piyasa çok kötü. 2500 tl ye a sınıfı olarak o riske gireceksen gir, ama nereye girersin sonra onu bilmem....

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ben de bireysel çalışıyorum. Bireysel olarak çalışın bence arkadaşlar(Bireysel çalışmanın tüm detaylarını didik didik ederek formdan öğrenebilirsiniz). Hem sıkılmadan istediğiniz kadar iş alarak çalışırsınız hem de kendinizi OSGB ye ezdirmeden iş yapıp her şeyi usulüne uygun olarak ve ceza olabilecek her şeyin önünü kapatarak işinizi yürütürsünüz.Tabi öncelikle iş sağlığı ve güvenliği sonra ceza amacı güdülmelidir. Osgblerin yaptıkları iş hızlı olduğundan kalitesiz oluyor. Cezası bol olacak işler yapıyor uzmanlar(İşini düzgün yaptırıp uzmanının maaşını da yüksek veren OSGB ler de vardır muhakkak).

bilgin1975

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Riskten bahseden arkadaşlar, şirketimizde ölümlü kaza oldu şantiye şefi içeri girdi. İsg uzmanı dışarıda.
İşveren sorumluluktan kurtulamaz. Şantiye şefi 8000 lira alıp gece gündüz çalışırken, isg uzmanı haftada 1 gelip nasıl 5000 lira isteyebilir.

bilgin1975

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Bende kısmi süreli hizmet veriyorum, rd 2 yıl geçerli aep 2 yıl geçerli eğitim 16 saat,
İş naşı eğitimi ve yangın tatbikatı yapıp söndürücüleri , peryodik kontrolleri levhaları yapmak fazla zamanımı almıyor.

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar. ilk okul mezunu olan operatörler bile 3000 den aşağısıın almıyor. ha ha çok komik ya güzel ülkem benim. birde yaptığımız işin riski ortada iken gerisini siz düşünün.

blntkpz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sanırım Osgb ler ile sabit maaş üzerinden değil saat başı anlaşmak daha mantıklı. A sınıfı bir uzman 180 saatini doldurduğunda tehlike sınıfına göre yaklaşık 700-800 kişi sorumluluğunu alır. Bu durumda her uzman saatlik fiyatını verirse yaptığı iş hakkına ulaşabilir.

A sınıfı uzmancık amcalarım bulunduğum yerdeki OSGB lerle zaten saat başı anlaşıyorlar. İşleri güçleri var zaten bu uzman amcacıklarımın ek gelir olarak kullandıkları için düşük fiyattan saat başı olarak anlaşıyor (kişi başı ödenen ücret değil). Sorumlu müdürün arkadaşıyla OSGB de anlaşmasını gördüğüm bir A sınıfı uzmancık amcamın sözleşmesindeki fiyat 25 TL/saat( Kişi sayısı önemli değil.) Ayrıca ayrı bir madde daha var. İşler kötü giderse 15-20 TL'ye kadar düşülebilir. Ayrıca risk analizlerini aylık hizmetide İş yeri hekimiyle 1500 TL ye çalışan C sınıfı uzman yapıyor. Daha ne olsun ???

Şimdi böyle bu fiyatlara çalışan A Sınıfı Uzman Amcacıklar olduğu sürece ne işini yapan adam akıllı B sınıfı uzmanlar ne de C sınıfı uzmanlar düzgün fiyatlarla almazlar. Ama inşallah bu gibi zihniyeti taşıyan A Sınıfı Uzman Amcacıklardan iş kazası yaşayıp hapsi boyladığında belki %1 de olsa düzelme şansı olabilir...

En iyisi bulup bir İşyeri Hekimi kafasına göre takılmak. Tek çare bu !!!

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Riskten bahseden arkadaşlar, şirketimizde ölümlü kaza oldu şantiye şefi içeri girdi. İsg uzmanı dışarıda.
İşveren sorumluluktan kurtulamaz. Şantiye şefi 8000 lira alıp gece gündüz çalışırken, isg uzmanı haftada 1 gelip nasıl 5000 lira isteyebilir.
Haftada bir gelip 5000 lira alan zaten olmaz.Öyle olacağına tam zamanlı çalışır.Öyle kimse olamaz zaten.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.