A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanına Teklif Edilen Ücret 2500 Tl

Ömer avcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Osgb açmadan bu işden para kazanmak aklınızın ucundan dahi geçmesin..çünkü kazanamazsınız ...işsiz ve güçsüz iseniz olabılır kendınızı gecındıırıcek kadar..
Ben işimi bırakıp bu işi c sınıfı olarak yapmam son çare işsiz kalınırsa yapılır hatta A sınıfı olarak en az 5000 tl net gelırım olması lazımkı bırakayım..
Benım gıbı düşünen çok..c belgelı 75000 kışı var da sahada yarısı yok..
Arkadaşlar siz osgb yerınde olsanız A belgelı adama kaç para verirsiniz ...ınye para verisini hergüne 5-10 kişi cv bırakıyor...bu işin oturması en az 2016. Dır..
Çalışma bakanlığı sınavları durdurmalı ve sıkı denetım olmadan uzmanların para kazanması kuru maaşdan öteye geçemez..

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Osgb açmadan bu işden para kazanmak aklınızın ucundan dahi geçmesin..çünkü kazanamazsınız ...işsiz ve güçsüz iseniz olabılır kendınızı gecındıırıcek kadar..
Ben işimi bırakıp bu işi c sınıfı olarak yapmam son çare işsiz kalınırsa yapılır hatta A sınıfı olarak en az 5000 tl net gelırım olması lazımkı bırakayım..
Benım gıbı düşünen çok..c belgelı 75000 kışı var da sahada yarısı yok..
Arkadaşlar siz osgb yerınde olsanız A belgelı adama kaç para verirsiniz ...ınye para verisini hergüne 5-10 kişi cv bırakıyor...bu işin oturması en az 2016. Dır..
Çalışma bakanlığı sınavları durdurmalı ve sıkı denetım olmadan uzmanların para kazanması kuru maaşdan öteye geçemez..
İşi işverene çok iyi anlatmak lazım.Kendinize örnek dosya hazırlayın.Gittiğiniz yerlere bunları bunları yapacağım deyip dosyayı gösterin. İkna kabiliyetiniz yüksek olmalı ki iyi fiyata anlaşasınız.

e-mine

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Her gün 3 kişinin öldüğü, 5 kişinin iş göremez hale geldiği, iş kazalarında avrupada 1. dünyada 3.sırada olan ülkemde ,çok tehlikeli sınıftaki firmalara ayda bir kaç saat giden ancak tüm sorumluluğu alan, osgb lerde tam zamanlı(217 saat) çalışıp 40-50 firmanın uzmanlığını yapan a ve b sınıfı uzman arkadaşlara Allah yardım etsin diyor ve kazasız günler diliyorum...

Son düzenleme:

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Amin.İşleri gerçekten çok riskli.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sayın meslektaşlarım;
Bu işle artık gerçekten profesyonelleşmek adına bu maaş ve bilip bilmeme konularını aşmamız lazım. Bu saatten sonra herkes kendine bakacak. Doğru bir dönem A veya B sınıfı iş güvenliği uzmanları gerçekten çok paralar kazandı ve bu onların hakkıydı değildi kimseyi ilgilendirmez. Şimdi ise bakıyorum işverenler artık ne olduğunuzdan ziyade ne yapabileceğinize bakıyorlar. Hani yazılıyor ya "İşte A sınıfı uzman 2000 lira ya çalışıyor." kim ne kadar paraya çalışırsa çalışsın sonuçta zamanla bir eleme olacak gerçekten bu işi yapmak isteyenler kalacak ve kendilerini geliştirecek diğerleri de ya bu işi bırakacak yada farklı bir şeyler olacak. Sonuç olarak kendinizi geliştirmeye bakın elbet herkes hakkettiği yeri bulacak. Ben mesleğimi seviyorum ve mesleğim ile ilgili kendimi geliştirmeye ve öğrenmeye devam ediyorum. Meslek hayatım boyunca ne kadar insanın hayatını kurtarabilirsem o kadar mutlu olacağıma inanıyorum. Sağlıcakla kalın , kazasız günler dilerim.

isg.biyolog

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bir OSGB ile iş görüşmesi yaptım,arkadaş vasıtasıyla.55 yaşında bir A sınıfı uzman tempoya dayanamamış işi bırakmış.yana yana A sınıfı arıyorlardı.Ellerinde A sınıfı bi sorumlu müdürleri varmış,sorumlu müdür "yapacak bişe yok ben inecem sahaya adam bulamazsak." diyordu.
Ne tür yerlere bakıyorsunuz? dedim
dedi il ve ilçeler olmak üzere 42 adet yere bakıyoruz ağırlıklı İnşaat ve Akaryakıt İstasyonları.
vışşşş dedim Hapis bana ufaktan gözkırpıyor,eee dedim ne vereceksiniz bu 42 tane Çooook ama çoooook tehlikeli işyerlerine yetişmeye çalışacak olan yeni Uzmanınıza?
dedi 5.000cik ve ekledi siz ne kadar istiyorsunuz?
dedim bu şartlar altında 15.000;o da yani arada arkadaş hatırı var yoksa bu iş o haliyle "evlat olsa sevilmez" modunda (ev yüzü göremicez besbelli)...
dedi 6.000den fazlasını isterseniz güle güle ,
bende Siz beni güldürdünüz Allahta umarım sizi güldürür(!) dedim aynen topuk...
Arkadaşlar OSGB zihniyetini bu 2 gün önce gerçekleşmiş olaydan biraz anlayabilirsiniz.OSGBlerden medet umanlar bir bardak soğuk su içsin.Tüm işleri size yaptırıp cukkayı da kendileri almak istiyorlar.Sakın ola Şeytana uyup ta "ucuz da olsa iş güvenliği uzmanlığı "yapacağım deyip hapislere davetiye çıkartmayın.Amele değil İş Güvenliği Uzmanı olun,Ünvanınızın da değerini düşürmeyin,önce kendi İşinizin Güvenliği.

Hasan Berkman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar yeni A sınıfı olmuş bir arkadaşın 10.000 TL maaş ile istanbulda bir OSGB'de işbaşı yaptığını biliyorum. Kendisi 20 yıllık Makine Mühendisi, geçmiş tecrübesi ile uzmanlığı birleştirmiş.

Ersin K

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Aslında fiyatları düşürmek ve yükseltmek uzmanların elinde olan bir şey diye düşünüyorum. Ama yanıldığım şu ki ekonomik nedenlerden ve başka sebelerden dolayı fiyatları düşürenler olacaktır elbet. Ama sonuçları kötü olan bir iş te bu fiyata hiç iş almamayı düşünüyoru. Az aşım ağrısız başım..

Cenk Ersöz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2500 3000 gibi rakamlara gidip a sınıfı uzmanlik yapilmaz komik olmayin millet.Yapanlarinda akli kittir ve o akilla o isi fazla yapamaz zaten..

Mehmet ERCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Şu anda A sınıfı iş güvenliği uzmanı olanların çoğu iş sahibi veya emekli bence sabırlı olun Uzmanlığı ve Asıl mesleğinizi özdeşleyerek çalışın

hasan.akgül

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
2500 3000 gibi rakamlara gidip a sınıfı uzmanlik yapilmaz komik olmayin millet.Yapanlarinda akli kittir ve o akilla o isi fazla yapamaz zaten..
ya bu nasıl birşeydir anlamadım A sınıfı taban 8000 tl den başlar yapmayın arkadaşlar... cezalar kesilmeye başladımı verecekler bu parayı..

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ya bu nasıl birşeydir anlamadım A sınıfı taban 8000 tl den başlar yapmayın arkadaşlar... cezalar kesilmeye başladımı verecekler bu parayı..
Evet herkes bekleyebiliyorsa beklesin OSGB maaşları artacak veya bireysel olarak çalışsın(böylece kendi müşterinizi kendiniz seçebilirsiniz).

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar, olumsuz örnek neden bu kadar ilginizi çekti. Kuyuya bir taş atıldı bir türlü çıkaramıyoruz. Önce talep edeceğimiz ücrete kendimiz inanmalıyız. Bunun yolu da kendinize olan güvendir. Ben bir osgb'de çalışıyorum. Yukarıda belirtilen rakamın 3 katını alıyorum ( 7.500)

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar, olumsuz örnek neden bu kadar ilginizi çekti. Kuyuya bir taş atıldı bir türlü çıkaramıyoruz. Önce talep edeceğimiz ücrete kendimiz inanmalıyız. Bunun yolu da kendinize olan güvendir. Ben bir osgb'de çalışıyorum. Yukarıda belirtilen rakamın 3 katını alıyorum ( 7.500)
C sınıfı belgenizle mi yoksa A ya mı yükseldiniz?

alilevent

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar siz tebessüm edipfiyatıbeğenmeden ayrıldığınızı söylüyorsunuz. Ya işi olmayan isg uzmanları ne yapsın..

özlem polat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
elbette böyle olur. c sınıfı adam gıdıp 40 tl ye rısk analızı yapmayı kabul ederse a sınıfına da 2500 der özel sektör. bız hakedıyoruz.

hıç bır mantıklı açıklaması yok ve hıç bır argümanla savunulamaz. elını taşın altına koyan adam a sınıfı uzmandır. hayatınızı aylık 2500 tlye rıske atıyorsanız o sızın bıleceğınız ış. ama açık açık söyleyeyım karşıma öyle bırı çıkarsa eşek sudan gelene kadar döverım:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar siz tebessüm edipfiyatıbeğenmeden ayrıldığınızı söylüyorsunuz. Ya işi olmayan isg uzmanları ne yapsın..
Hakettiği maaşı bulana kadar ufak tefek işler yapsın(az tehlikeli veya tehlikeli olarak).Farklı OSGB leri dolaşsın.

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
elbette böyle olur. c sınıfı adam gıdıp 40 tl ye rısk analızı yapmayı kabul ederse a sınıfına da 2500 der özel sektör. bız hakedıyoruz.
Risk değerlendirmesi,plan ve eğitim en az 500 TL olmalı az tehlikeli(tek seferlik) için o da. Tehlikeli ve çok tehlikelilere de ona göre fiyat vermek gerekir her ay ücret alınacağı için.

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı uzmancık amcalarım bulunduğum yerdeki OSGB lerle zaten saat başı anlaşıyorlar. İşleri güçleri var zaten bu uzman amcacıklarımın ek gelir olarak kullandıkları için düşük fiyattan saat başı olarak anlaşıyor (kişi başı ödenen ücret değil). Sorumlu müdürün arkadaşıyla OSGB de anlaşmasını gördüğüm bir A sınıfı uzmancık amcamın sözleşmesindeki fiyat 25 TL/saat( Kişi sayısı önemli değil.) Ayrıca ayrı bir madde daha var. İşler kötü giderse 15-20 TL'ye kadar düşülebilir. Ayrıca risk analizlerini aylık hizmetide İş yeri hekimiyle 1500 TL ye çalışan C sınıfı uzman yapıyor. Daha ne olsun ???

Şimdi böyle bu fiyatlara çalışan A Sınıfı Uzman Amcacıklar olduğu sürece ne işini yapan adam akıllı B sınıfı uzmanlar ne de C sınıfı uzmanlar düzgün fiyatlarla almazlar. Ama inşallah bu gibi zihniyeti taşıyan A Sınıfı Uzman Amcacıklardan iş kazası yaşayıp hapsi boyladığında belki %1 de olsa düzelme şansı olabilir...

En iyisi bulup bir İşyeri Hekimi kafasına göre takılmak. Tek çare bu !!!
Sayın blntkpz o a sınıfı amcacıklarım diyerek aklınca küçümsediğin insanlardan alınanlar olacaktı ki bunlardan biride benim.O amcacikların hepsini aynı kefeye koyup genelleme yapma.Ben saati 60 tl den kısmi süreli çalışıyorum.10 veya 20 tl ye çalışanların da kendi takdiridir.Lutfen genelleme yaparak senin yaşın kadar hayat tecrübesi olan insanlara laf söyleme. Usluba dikkat lutfen.

uturan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bugün bir osgb ile yaptığım iş görüşmesinde a sınıfı sertifika tam zamanlı 2500 tl teklif ettiler. maalesef piyasa bu arkadaşlar. yazıklar olsun
bakılabilecek çalışan sayısının düşmesi lazım. yoksa ekmek yok

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.