Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

dediğim gibi O zaman problem yok .Ne mutlu sana.Aynen devam.Ben Bursadaki izlenimlerimi aktarıyorum.Ama her nedense kabul etmek istemeyen arkadaşlarda var.Olabilir.Önemli olan bu işin doğru düzgün yapılması.Kimsenin bir maddi manevi zarara uğramaması

2. cem terziyan

cem terziyan TÜİSAG Üyesi

Dostum sen neyin peşindesin ?

3. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

Sence? Duygularınla değil mantığınla hareket ederek söyle bakalım dostum.

4. markara

markara TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Sözleşme yaptığınız firmaların tüm zamanlarda ki riskini satın almış oluyorsunuz. Bu mesleği yapacaksanız eğer, meslek hayatınız boyunca iş kazaları ile karşılaşma olasılığınız %100. Bu yüzden kendinize bazı teminatlar oluşturmalısınız. Avukat desteği, özel sigorta desteği gibi. Bunların hepsi maliyet. Kaldı ki belli bir gelirin altında bu işi icra edebilmek bile şüpheli. Bahsi geçen rakamlarla kira fatura ve geçim sıkıntısını düşünmekten zaten iş güvenliğini ve riskini aldığınız insanların çalışma hayatında ki risklerini düşünemezsiniz. Hayatınızda ki mutsuzluk eşittir başarısızlık.
    İş güvenliği uzmanı ve özellikle OSGB ler her şeyden önce kendileri iş güvenliği kurallarına uymalı ve örnek olmalıdır. Ücret politikasını önce sen çözmelisin ki bunu çalıştığın insanlara ve firmalara anlatabilesin. Çalışma saatlerine önce sen uymalısın ki firmalar da çalışma saatlerini düzenleyebilesin. Büyük firmalar da çalışan mutluluğu için kafa yorulurken sen bu problemlerini çözmeden onlara ne verebileceksin. Firmaya, çalışanların servis araçlarıyla rahatça işe gidip gelmelerini önerirken sen o firmanın kapısında balık istifi bir otobüsten inersen sana gülmezler mi. Çok basit birkaç örnek verdim. Her şeyden önce bu konuları düşünün derim. Zaman içinde konunun önemi ve bazı OSGB lerin davranışlarının ne denli yanlış olduğu çok açık bir şekilde anlaşılacaktır. Sadece para değil de değer olarak ta bakalım konuya. Değerleri yükseltmenin yollarını ararsak herkesin bundan faydalı çıkacağını unutmayalım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kesinlikle kabul etme.. 80 de diret..

6. Ahmet Baran Hakan

Ahmet Baran Hakan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

OSGB'de 4000 TL alan bir C sınıfı uzman yükseltme sınavı sonrası A sınıfı olarak çalıştığı işyerinden 6000 TL teklif almış. Ama teklifin detayını bilmiyorum (Görev saati ve Tehlike sınıfı)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mechanical

mechanical TÜİSAG Üyesi

180 Saat olarak düşünürsek 6000/180=33,3 tl ,Bu fiat çok düşük ,A sınıfı için ortalama fiat 60 tl/saat , B sınıfları 40 tl/saat alıyorlar ,A sınıfı için çok düşük

8. cem terziyan

cem terziyan TÜİSAG Üyesi

bence ya senin bazı komplexlerin var , ya OSGB de çalısıyorsun yada manipülasyon yapmak hoşuna gidiyor başka bir açıklaması olamaz.

MEZUN bu yazıya teşekkür etti.
  9. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

Hocam göz ardı ettiğin bir durum var yalnız. A sınıfı sayısı arttıkça tehlikeler azalmayacak.

10. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

OSGB leri bilemiyorum ama tam zamanlı bir yerde a sınıfı belgesini direkt kullanarak çalışıyorsa 15.000-20.000

11. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

böyle bir ücret yok kardeşim türkiye de

12. mechanical

mechanical TÜİSAG Üyesi

Benim arkadaşım İstanbul'da B sınıfı uzman ,1 hafta önce bir OSGB ile tam zamanlı (180 saat)anlaştı ,7500 tl +araç+sigorta+yemek

13. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

doğrudur, manipülasyonlara kanmayın arkadaşlar. bu bilgi için teşekkür ederim.

murat içli bu yazıya teşekkür etti.
  14. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

tabi A sınıfı uzman sırtından 6000 TL alacak , yani işveren 6000 + 6000 = 12000 TL verecek değil mi?

Last edited by a moderator: 13 Ocak 2014
  15. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

bilgi için teşekkürler ... arkadaşınızın iş güvenliği uzmanlığı tecrübesi nedir acaba... yada iş tecrübesi nekadardır.... sorun olmaz söylerseniz daha ii aydınlanmış olacağız

16. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

Kimse kendi değerini düşürmesin arkadaşların.. İnşallah yarından itibaren B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olacağım. Geçen iş görüşmesine gittim OSGB'ye.. Tam zamanlı 5000 TL teklif etti laf arasında sende olur dersen başlarız dedi. Bende kusura bakma 9000 TL+ Yol+ SSK+ Araç isterim dedim.

2. husus şu. Kurstan A sınıfı İŞ güvenliği hocam ile konuştum. B sınıf isg uzmanlarına OSGB lerin 4000 TL B sınıflarına 5000 TL verdiğini çok düşürdüklerini söyledi.

Unutmayın piyasayı belirleyecek olan bizleriz. Eminim ki 5000 TL tav olup o işi kabul edecek iş güvenliği uzmanı arkadaşlar olacaktır. Ama ben o riski almayacağım. Zira bana saati 22 TL teklif edip iş verene en az 80 tl den satacaklar.

Ercan Mattaoğulları ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  17. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

arkadaşım sorması ayıp senin iş tecrüben nedir ??

18. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

8 yıllık mühendisim. Şantiyede çalışıyorum.

19. erkanozturk

erkanozturk TÜİSAG Üyesi

8 Yıllık mühendisim. 8 Yıldırda şantiyelerde kontrol amiri olarak görev yapıyorum

20. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

kardeş sana bir soru sormak isterim ozaman ... teknik öğretmenim 6 yıllık bir iş tecrübem var büroda proje çiziyorum C sınıfını kazandım şubatta B için sınava gireceğim . diyelim kazandım B yi.. bundan sonra iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istiyorum . sana göre ben nekadar maaş istemeliyim ?? şantiye tecrübem yok .

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica