Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Lazrail

Lazrail TÜİSAG Üyesi

OSGB lere kendinizi yedirtmeyin arkadaşlar bekleyin sıkışacaklar

2. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanları 6 ay iş bıraksa. OSGB lerin %80 i kepeng kapatır. sonra 6ay ayda kazanamadığını 1 ayda kazanır isg uzmanı....

3. MNG

MNG Guest

Güncel bir Bilgi;
    65 adet iş yeri yaklaşık 600 çalışanı olan ,Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sınıfta yer alan bir sanayi sitesi için ismi gereksiz bir OSGB tarafından verilen Toptancı :k_kızgın: Fiyatı,
    20.-TL/Kişi (İH + İGU +Diğer Personel)
    Yorum sizin...

4. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

'' eden eder kendine yine kendi kendine ''

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Lazrail

Lazrail TÜİSAG Üyesi

Vallahi yeter artık çok düşük fiyatlar duyuyorum bu fiyatlarıda bence OSGB sahipleri spekülatif amaçla bu sitelere yazıyorlar( kaymağı kendileri yemek için) arkadaşlar düşük fiyatla çalışmayın ben 180 saate 9000 tl alıyorum B sınıfıyım saati 50 tl den aşağıya da hiç bir firmaya bakmıyorum bak diyen olursada bakanı bul diyorum koskoca mühendisler kendinizi yedirtmeyin :(

uğur göçer ve İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  6. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Sayın MNG Antalya'da böyle bir OSGB arıyorum. Çok ciddiyim bulursam davet edeceğim. Depoda 3-4 personel ayarladım. Siz 20 TL nasıl yapıyorsunuz diye sorup bir güzel dövdüreceğim. Al sana fıstık gibi iş kazası. Üstüne birde %10 iş göremezlik verdirip ömür boyu maaş alsın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
  7. Lazrail

Lazrail TÜİSAG Üyesi

Kaldırılmadı arkadaşım azıcık kanun yönetmelik okuyun yav. bir üst sınıfa bakabilirsiniz 6331 de var

8. yasin çetin

yasin çetin TÜİSAG Üyesi

walla piyasayı bilmiyorum ama ben bu işi 10.000 t'nin altına hayatta yapmam, yapanın da aklına şaşarım doğrusu, sonunda hapis cezası var vicdan muhakemesi var, tazminat var, siz düşünün artık

9. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Mehmet bey bende size katılıyorum. Uzmanlık başlı başına bir meslek. Arkadaşım mimar ve ev hanımı eşi serbest çalıştığı için hanımını sigortaladı ve emekli etti. Belge yükseltme sınavıyla A sınıfına hak kazanacağını öğrenince C sınıfı sınavına girdi ve kazandı şimdi A sınavına girecek. C uzmanlık belgesini hiç kullanmamış ne yapacağını hiç bilmeyen bu örnekteki gibi insanlar A belgeleriyle şimdi ne yapacaklar sorarım. A belgem var ayda 10 000 TL cebimde diye düşünüyorlar. Peki bu rakamlar neden bu kadar yüksek bunun bilincindeler mi? Alınan risk insan hayatı çünkü. Peki bunun için tecrübe gerekli değil mi? Tecrübe olmadan tehlikeler nasıl tanımlanıp önlemleri alınacak gene sorarım? Ters bir durum olup bir ölüm yada sakatlık söz konusu olduğunda mahkemede ne diyecekler? Neden önlem alınmadı bu tehlike neden tanımlanmadı vs... dendiğinde ne olacak. Ben söyleyeyim. Eğer harcamazlarsa ayda kazandıkları o 10000 tl' yi biriktirirlerse tüm o paranın kat be katını maddi tazminat olarak ödeyecekler hatta belki hapse girecekler.( Allah korusun)
    Bu durumu ek gelir kapısı olarak gören diğer kısım ise aylık emekli maaşının yanında 3liraya 5 liraya hizmet verip cebini dolduracak.Hiç uzmanlık yapmamış bu insanlar kimi neden ne kadar koruyacak ? Kısacası A sınıfı uzmanlığı nasıl yapılır şeklinde bir eğitim programı açılmasını ve öğrenmelerini tavsiye ederim.

Hüseyin KORKMAZ bu yazıya teşekkür etti.
  10. yasin çetin

yasin çetin TÜİSAG Üyesi

bence 3000 gün sgk değil de 3000 gün sanayide, tehlikeli işlerde çalışanlar bu belgeyi alabilmeliydi... bu konuda size katılıyorum

11. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Hatta B sınıfından A sınıfına geçerken en 1 sene çok tehlikeli sınıfta çalıştığını belgeleyenler girebilmeliydi bu sınava. Direk A uygulaması çok şey götürür .

yasin çetin bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kabul etmemekle büyük bir adım atmışsınız aslında.. Ancak, haftanın tek günü 2500 + yol masrasları koşulu ile kabul edebilirseniz. sadece 1 günlük isgu parasıdır 2500 TL. oda en alt seviye. Zaten size net bu kadar vermeli. zira brüt 2500 vermez, sgk sistemi kabul etmez. 2750 minimum limittir mühendis için. mühendis değilsenizde limit aşşa inmez, inmemelidir.
    çok tehlikeliden korkmayın bence.. çok tehlikeli işin mahiyeti önemli?..

e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

tamam dostum bulsun isgu çalıştırsın.. boşveer.. cukkacukka

14. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Tehlike sınıfı tanımlaması ve tebliği daha geçen yıl yayınlandı . Dolayısıyla bunu yapamadılar. Meslekteki tecrübeyi baz aldılar. İmalat bilmek isg yi bilmek midir? Masa başında çalışan bir mühendis sahada ne yapabilir. Kimse alınmasın çok tehlikeli sınıfta atama yazısıyla isg uzmanı olarak çalıştığım dönemde heray risk değerlendirmemi revize ettim. Çok şey öğrendim daha da öğreniyorum.

15. ibrahim dinc

ibrahim dinc TÜİSAG Üyesi

Adam kendine göre ucuz İGU bulmuş. Sigortalarını az gösterdiği personelle, hizmet vermeyeceği bir fiyat.. Başka açıklaması yok.. İH parasını alır gerisini boşver..

16. Hasan Yaya

Hasan Yaya TÜİSAG Üyesi

4000 TL den yukarı uygundur. üstü size kalmış

17. Lazrail

Lazrail TÜİSAG Üyesi

Mine hanım sizi tebrik ederim

e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  18. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B sınıfı sınavını geçtim. Az öncede bir OSGB sahibiyle iş görüşmesi yaptım. Bana A sınıfının ücretinin belli olduğunu ama B sınıfının piyasa ücretinin henüz belli olmadığını söyledi. B sınıfı için gelenlerden 6.000 isteyende var, 3.000 isteyende var, 2.000 e çalışırım diyen de olduğunu söyledi. Yani görüldüğü gibi ücretleri biz aşağıya çekiyoruz. Lütfen tanıdığımız uzmanları bu konuda uyaralım. Çok düşük ücret isteyip ücretleri aşağıya çekmesinler.

19. MNG

MNG Guest

Teknik Öğretmen
    Benimle ne derdin var anlamadım:)
    Bir de okuduğunu anlayabilsen,muhtemelen seninle de anlaşacağız:)
    Bizim haberdeki OSGB ile ilgimiz yok.
    Biz sadece bazı ciddiyetsiz kurumların fiyatları nereye kadar çekebileceklerini göstermek istedik.
    Özet;Bizce OSGB kavramı ve Hizmet Standartları Tartışmaya açılmalı.

20. MNG

MNG Guest

Teknik Öğretmen;
    Sana bir özür borcum var.
    "Siz..." cümlenin devamını okumayınca..
    Dedik ya sizinle anlaşacağız..
    Sözünü ettiğim OSGB Bursa'da..
    Yolun düşerse birlikte ziyarete gideriz..
    Tüm İGU neferlerine başarılar diliyoruz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica