Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. &Topçu&

&Topçu& TÜİSAG Üyesi

gecen hafta taksimde dilenen bir kadın 300 tl bozuk parayı bütünletirken görüntülenmiş...günde 300-350 tl ayda 10.000 tl para kazanıyom demiş...temiz para vergi yok kira yok işveren yok risk yok dert yok tasa yok...tek cümle 'allah rızası için'...sonra ayda 10.000 cepte...ihtiyacı olan varsa yalandan 4 sene üniversite okuyup sonrada kursa para verip sınavda strese girip en sonundada UZMAN olup enayi gibi ucuza çalışıpta kendini salak yerine koydurmasın...
    he unutmadan bu dilencilikte yaş sınırı yok 5 yasında cocukta dileniyor...eger bu foruma giren kucuk yasta arkadaslar bu uzmanlık mesleğini düşünüyorlarsa aman aman, size güzel(!) bir yol sunuyorum degerlendirin...

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  2. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

Bu süreçte arkadaşın işsiz olduğunu anlayacağınızı düşünerek bu detayı vermedim.
    Ayrıca şunu gözden kaçırmayın. Ne kadar yüksekten düşerseniz toparlanmanız o kadar zor olur.

3. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

OSGB ler bulunduğu il ve çevre illere hizmet verebiliyor... bakkal gibi çoğalan OSGB lerin birşeşip bölgeler halinde hizmet vermesi en doğrusu olacak.. bu gidişle her mahalleye bir OSGB olur yakında...

4. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

pardon arkadaşınız ne mühendisi ..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

Endüstri Mühendisi.

6. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Bu rakam düşük benim yorumum OSGB batar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

kardeş doğrudur söylediğin yalan söylecek değilsin. ama burda isg uzmanlığının hak edilen bedeli tartışılırken istisnaları kaideye almak ne kadar doğru olur sence ??

inanmayacaksın ama benimde bir tanıdığım çok büyük işlere imza atmış sonra aç susuz kalmış ama 3-5bin liraya çalışmamış ve şimdi 15bine yakın maaşı var.. elektrik elektronik mühendisi bir abim diyeyim... isg uzmanlığı yapmıyor... bu anlattığımda doğru bi olay ama ne gerek var istisnaları araya sokmaya...

8. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

dediği rakamlara uzman bulursa kazanır. Arkadaşlar bende OSGB kuruyorum ve A sınıfı uzmanım. 5000-6000 gibi rakamlara A sınıfı uzman çalıştırmaya karşıyım. eğer bu rakamlara çalışacak arkadaşlar varsa beni de arasınlar. Tecrübe sorunu yok bende yeterince tecrübe var.

altasege, uğur göçer ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  9. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

ben yeni a oldum, şu an bir şirkette c sınıfı tamzamanlı olarak çalışıyorum .A sınıfı olarak iş arıyorum Ankara'dayım uygunsa iş için görüşelim.

10. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Uygun tabiiki neden uygun olmasın. Hayırlı olsun. OSGB Yetkisini aldıktan sonra size yazarım mart sonuna kadar yetki gelir diye düşünüyorum.

11. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

tecrübeli olduğunuz için sizden bilgi almak isterim, şimdi çalıştığım yerede 45 saat A sınıfı uzman gerekli , onlarınmı bana teklifini bekleyim yoksa benmi teklifte bulunayım, benim a sınıfına geçtiğimi biliyorlar .

12. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

sizce nasıl bir rakam söyleyeyim.

13. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Bence tekliflerini bekleyin. Eğer saati 60 TL altında teklif ederlerse kabul etmeyin. Tam zamanlı isterlerse rakamı 8000 altına indirmeyiniz lütfen. Bu bile çok düşük kalır ama mecburiyetiniz varsa düşünebilirsiniz

14. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

15. yavuz mavruk

yavuz mavruk TÜİSAG Üyesi

evet size katılıyorum.direnmeliyiz.biraz dişimizi sıkarsak emeğimiz ucuza zayi olmayacak gibi...

&Topçu& bu yazıya teşekkür etti.
  16. MNG

MNG Guest

Ömer,
    Burada ilginç olan verilen fiyattan ziyade 65 ayrı ve son derece problemli iş yerine nasıl hizmet vereceğiniz önemli.Aylık 20 iş günü içinde (Günde en az 3 iş yeri) işi nasıl planlayacaksınız? En önemlisi işin gereklerini nasıl yerine getireceksiniz.Belki çözüm birden fazla uzman ve iş yeri hekimi görevlendirerek yapabilirsiniz.Bu durumda da bırakın para kazanmayı,işi sizin finanse etmeniz gerekir.
    Ben 25 Yıllık Endüstriyel üst düzey yönetim tecrübesi ile buna rasyonel bir çözüm öneremiyorum.
    Herhalde teklifi veren ve işi alan OSGB nin bizim bimediğimiz mucizevi:) bir bildiği vardır diyelim.

17. yavuz mavruk

size katılıyorum.özellikle çalışıp da bir geliri olan arkadaşlar lütfen 8-10 binlerin altına düşmesinler.Bu kadar sorumluluk bu denli ucuz rakamlara yüklenilmez ama en azından tam zamanlı için 10 binin altına düşmeyelim.Arkadaşlar,sektörün gerçekteki sorunu tecrübe değil bence.Tecrübe kavramı fiyatları düşük tutmak için kullanılıyor.Hepimiz çok kısa sürede o tecrübeleri edineceğiz zaten.İçimizde gerizekalı insanlar mı var da eğitimini almış,sınavı geçmiş onca yıllardır çalışan ve hayatın içinde olan müh.,tek.öğrt.kimy....vs.insanlara 5-6 bin gibi rakkamlar teklif ediliyor? Direnelim teslim olmayalım.O imzaları kendileri o fiyatlara atıp o sorumluluğu alırlar mıydılar? Çıkıp konuşsunlar.

18. okan46

okan46 TÜİSAG Üyesi

bence fiyat okadarda düşük değil saati 100 tl ye gelir

19. yavuz mavruk

Bu bakış açısı ve istisna örnekle elbette yumurta tavuk muhabbeti yapacaksın.Doğruluğa ve in
    YANLIŞ BİR BAKIŞ AÇISI VE İSTİSNA DİP BİR ÖRNEKLE İNSANLARI ÜZMEYİN.28 TL DALGA MI GEÇİYORSUN KARDEŞİM?

20. okan46

okan46 TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica