Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

farklı bişey demedimki zaten. uzman sayısı kontrolsüz bi şekilde artınca o dediğiniz durum oluyor işte

2. MNG

MNG Guest

Mine,haklısın yahu..
    Bu aralar böyle yol kazaları oluyor:)
    Kusura bakmayasın

3. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

o Doktor efendi kendisi işyeri hekimi olarak ne kadar istiyor Çok Tehlikeli işyerlerinden uyanık Doktor seni ...

4. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

:) neden bu aralar böyle acaba!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

Benim de anlamadığım nokta, sizde yazmışsınız zaten: Bir OSGB ile anlaşır fiyat ve şartlar ddeğişmekle beraber sizinde yazdığınız gibi ayda OSGB ye 1500-2000 tl verir işveren size neden 12000 tl versin.

6. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

ahmet bey,

OSGB sadece 1 firma ile çalışmıyorki uzmanı en az 10 firmaya gönderecek. bazı firmalar 300-400 kişi 3000-4000 fatura kesecek.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. MNG

MNG Guest

Valla mine senin cevabın bana temelin hikayesini hatırlattı;
    "Temel akşam bir yemekten çıkar Fadime ile eve gelirken arkasından bir motosikletli trafik polisi gelir, yakalar Temel'i.
    .-Ooo maşallah marifetli bir adama benziyorsun, kırmızıda geç, aksi yönden araba kullan, üstelik de yüz yirmi yüz kırk sürat...
    Derken karısı Fadime:
    -Kusurina bakma memur bey çok sarhoş ne ettuğini bilmeyi yoksa yapar miydi?-?!."

Dedik ya ne yazdığımı sonradan fark ettim:)

8. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

ben olaya işveren açısından bakıyorum. OSGB nin kaç firmaya bakacağı işvereni ilgilendirmez. iş veren cebinden çıkan paraya bakar

9. ORHAN hc

ORHAN hc TÜİSAG Üyesi

sözlerinize sonuna kadar katılıyorum. tamam risk var sen işini tam yapmazsan risk var. arkadaşlarda bir armut piş ağzıma düş mantığı var. Riski sorarsanız? risk pilottada var. risk doktordada var. risk avukattada var. vsrisk her yerde var. risk izg uzmanından niye olmasın.

10. ORHAN hc

ORHAN hc TÜİSAG Üyesi

şimdiki C ler a oluncaya kadar. A lar 10 yıllık tecrübe sahibi olur

11. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

Ahmet Bey, bahsettiğiniz 1000-1200 TL'lik rakamlar ancak 100-150 kişi çalışan işyerlerine OSGB'ler tarafından verilen fiyatlardır. Bir uzmanın tam zamanlı çalışma zorunluluğu tehlike sınıfına göre değişir. 1000 kişiden aşağı işçisi olan işyeri zaten tam zamanlı uzman çalıştırmaz. OSGB'ninde 1000 kişilik işyerine vereceği fiyat öyle 3000-5000 TL olmaz. Umarım mantığı anlatabilmişimdir.

12. fatihbayrak

fatihbayrak TÜİSAG Üyesi

12 yıllık mühendisim, bu iş yapılacaksa fiyat için yapılmamalı temel amaç güvenlik olmalı bence, fiyata gelince kalite zaten düşürülmemeli, bu tartışmayı yapmak bile uzmanlara zarar verir, kendi kendimize gol atmak gibi....ayağa düşen bir işi şahsen ben zaten yapmam...

13. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Konuyu anlamamışsınız. Biz A sınıfı uzmanlar 12000 TL yi tam zamanlı çalışmak için OSGB lerden istiyoruz.

14. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

osgbler o parayı vermiyorki.dün bir hastaneye teklif verdim 50 çalışan var.uzman ve hekim için 2500tl.OSGB nin teklifi ise 1000tl.nasıl oluyo bu.uzman ve hekim saat ücretleri totalde 100 tl.bunda uzmana ne verir sizce.

15. uğur göçer

uğur göçer TÜİSAG Üyesi

50 kişiye 1000TL fiyat iyiymiş walla, hiç bu fiyat ile yarışmaya gerek yok. Bırakın yapsınlar

16. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar okuduklarıma öle çok üzülüyorum ki... Tabiki kazanç çok önemli ama kimseyi zan altında bırakmak istemem burda şukadar alınmalı bu kadar fiyat verilmeli diye yazan arkadaşlar 100-150 tl ye iş yapıyor.. Bizim ülkemizde işsizlik ve iş kaygısı olduğu sürece kalitenin ikinci plana itildiği sürece (iş verenler açısından söylüyorum) biz havanda su dövüyoruz.

17. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ne kadar çok uzman o kadar düşük ücret neden şaşırıyoruz ki ne yazık ki bu hep böyle olmuştur.

18. MNG

MNG Guest

Duygu bir de Türkçe yazabilsek olacak bu iş:)

19. murat içli

murat içli TÜİSAG Üyesi

20. murat içli

murat içli TÜİSAG Üyesi

seni tebrik ediyorum kararlılığından dolayı arkadaşım.

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica