Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. h. mehmet şenlenmiş

h. mehmet şenlenmiş TÜİSAG Üyesi

DUYUMLARI BIRAKMAK GERÇEKLERE BAKMAK ŞART......

şu an piyasa 25-35 bandında geçiyor (a sınıfı uzman için )

C SINIFI İSE AYAKLAR ALTINDA .....217 SAAT İÇİN 1000 TL FİYAT VERİYORLAR ...

80 bin C SINIFI BELGE VAR........ üstelik hiç saha tecrübesi olamayanların yüzüne bile bakmıyor OSGB ler ....... 1000tl yi bulursan hemen çalış derim bence ......piyasayı iyi araştır ........atı alan üsküdarı geçiyor .......sonra geç kalabilrisin ...

2. h. mehmet şenlenmiş

a turan ; hayal dünyasında geziyorsun ............OSGB ler uzmanların yüzüne bile bakmıyolar .....kadro doldu sayılır ...........çok sayıda uzman belgesine sahip iş arayanlar var .......

3. h. mehmet şenlenmiş

orhan bey ; sitede beni eleştiriyorlardı bak dediğim gibi ben haklı çıktım ..fiyatlar çok düştü dedim ..kimse inanmak istemedi ......bu belgeyi ayağa düşürenler utansın ...23 şubattn sonrada dahada düşecek .....yazık çok yazık bence ...

4. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Hesap doğru mu?

50 kişi 1000 TL Çok Tehlikeli işyeri için hesaplarsak...

50 x 12 dk = 600 dk = 10 saat / ay

1000 TL / 10 saat = 100 TL / saat

100 TL x 180 saat = 18000 TL / ay

olur...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Ortalık A sınıfı uzman kaynamıyor arkadaşım onların çoğu çalışıyor. OSGB lerden yüksek ücret alamadıklarını görünce işlerinden istifa edip ayrılmazlar OSGB lerde zor uzman bulur...

6. h. mehmet şenlenmiş

her firma bu tür çalışmayı benimsemiyor ...hizmet almak daha çok işlerine geliyor ...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Egemen_01 sen nekadar alıyorsun o OSGB de A sınıfı uzman olarak...;)

8. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

bir de şu mesele var..yasa çıkalı 1 ay oldu hala çok tehlikeli sınıfta olan inşaatçılardan herhangi bir anlaşma yapmamış olanlar var..bu işin denetlemesi yok sanırım..bilhassa çok tehlikeli küçük işletmeler henüz anlaşma falan yapmamışlar..

9. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

h. mehmet bey,

ne yaptın sen ya 1000 tl bu iş yapılırmı uzmanlık yapacağına gitsin bir mağazada satış elemanı olsun daha çok kazanır ayrıca riski yok kafa rahat.

birde hertaraf uzman kaynıyo diyen arkadaşla şunu söylemek istiyorum evet c sınıfı var ama B ve A sınıfı uzman hala eksik OSGB ler birkaç tane sanayi tecrübesi olmayan uzmnı bulup (kandırarak) düşük ucrete çalıştırdı diye( A Sınıfı 2500-3000;) herkes gidipte öyle düşük ücretlere çalışmaz.

10. muratts

muratts TÜİSAG Üyesi

ben bu mesleği yapmıyorum yalnız belgeyi alacağım..sonra yapar mıyım yapmaz mıyım şartlar belirler bunu ama eğer çalışmaya başlarsam,bu kesinlikle tam zamanlı olmaz..180 saati küçük işletmelerle doldurmak bu şartlarda imkansız..a grubu olup 2-3 bin liraya başlayanların da aynı düşüncede olduğunu düşünüyorum..bu fiyat 180 saatin belli kısımları içindir..zaman içinde hem saat miktarı hem de alınan ücret artacaktır..

11. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Elektrik Mühendisi olarak sen 1000 TL ye çalışır mısın?

Provake ediyorsun...:hayır::hayır::hayır:

12. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

Aturan ne işverenim nede OSGB var kardeşim.
    gerçekler bunlar Allah herkesin yolunu açık etsin.
    inşallah siz çok daha iyi şartlarda çalışırsınız buna üzülmek değil
    bilakis seviniriz değerli meslektaşım.

13. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

2006 yılında C sınıfını 2012 yılında B sınıfını en son sınavda da A sınıfını alan bir uzman olarak ne kadar almam gerekiyorsa onu alıyorum ATuran bey. Bir tahminin varmı şimdi? ;)

ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
  14. ibrahim dinc

ibrahim dinc TÜİSAG Üyesi

hesap doğru..
    OSGB kazancı+ih+igu=18000 yapıyor.

15. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

mehmet bey küçük harfler ile lütfen

h. mehmet şenlenmiş bu yazıya teşekkür etti.
  16. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

yanlışın var kardeşim.hizmet alıyorlar sonra feshediyorlar.çünkü OSGB kendilerine sürekli değişik eleman gönderiyor.istikrar olmayınca da işler yürümüyor.kaç defa sahit oldum

17. senel

senel TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkesin çok farklı fiyat düşünceleri var, çalıştığım OSGB de 4 kişi yeni a sınıfı uzman oldu, patron 6000 tl veriyor tam zamanlı için ama hiçkimse tecrübeli olmadığı için bende dahil, inşaatta çalışmak istemediğimizi söyledik. Fiyatlar bence sektöre, gidilecek firmaya ve kişiye göre değişir..

18. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

15000 - 20000 arası aldığınız söyleniyor. Bu durumda yeni gelen arkadaş nedeniyle durumunuz o OSGB de ne olacak?

19. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Değerli Meslektaşlarım,

Yaşadığımız sıkıntılar henüz daha büyük problemlerin başlangıcıdır.Biraraya gelerek çözebileceğimiz sorunları başında gelen taban fiyat çalışmalarımız sonucunda tam zamanlı olarak yapılacak çalışmalarda arzı edilen seviye şu şekilde belirlenmeye başlamıştır.

C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı -3000 tl
    B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı - 5000 tl
    A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı -8000 tl

Yukarıda belirtilen ücretler taban fiyat olarak belirlenmiştir.tehlike sınıfları artmaya ve işletmenin büyüklüğüne ve faaliyetlerine göre yapılacak çalışmaların sonucunda alınan risklerle doğru orantılı olarak artırılacaktır.

Bu ücretlendirme daha çok OSGB lerde yada işletmelerde tam zamanlı olarak çalışmak isteyen meslektaşlarımız için piyasa şartları gözüne alarak belirlenmiştir.

Levent KAVLAK

İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

www.isag.org.tr
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.twitter.com/leventkavlak1
    www.linkedin.com
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm:532 232 91 05

20. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Ersgur profiline baktım ama içi boştu bilgileri doldurursan seni daha iyi tanırız...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica