Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
bırakın uzmanı hekimler bile kendi ücretlerini dibe vurdurmaya başladı bile hadi hayırlısı

atamangursel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
hekimler ne kadar kendi ücretlerini dip yapsalarda her zaman hem uzmanlardan daha fazla kazanıyor hem de çok daha az risk içerisindeler

Bekir AVCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu foruma girip gözatan bir OSGB sahibi "rd nasıl yapacağım" diye soran onca uzman görünce durumu kendine göre değerlendiriyor.Ama hekimler baş ağrısına hangi ilacı yazayım diye arkadaşına sormuyor.Onlar mesleklerini yapıyor.Uzmanlar edindikleri yeni mesleği yapmaya çalışıyor..

Bekir AVCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Meslekde uzmanlık olmadığı sürece ,IGU maalesef bu sıkıntıları yaşayacak.

Bekir AVCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İnşaatcı inşaatta,kimyacı kimyada...

celtemen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
aylık kazanç beklentisi ile bilgi/tecrübe doğru orantılı. belgeyi alır almaz tersanede görev alabilecek gözü karalıkta insanlar var. evet maaşı belki hiç görmediği kadar yüksek ama bedeli de belki pişman edecek kadar ağır olabilir.

Bekir AVCI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Aksi halde bukadar sayı ve bukadar acemice bir iş için OSGB tabiki ücreti az tutar.

celtemen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kendini bilen insan gerçekçi hedeflerle ilerler.

ozan_ay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
5000 TL olabilir

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar 5000 tl nedir allah aşkına, zaten ortalama 10 ar yıllık mühendisleriz. hali hazırdaki maaşlarımız bunun altında mi ki bu kadar riski üstümüze alıyoruz.

Merdali Kocaağa

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Şaka gibi rakamlar...
Bu işe yeni başlayan, son sınavda A-B olan kişiler yine şanslı, kendi mesleklerine devam etmek gibi bir seçenekleri var. Fakat yıllardır bu işi yapan uzmanlar ne yapacak çok merak ediyorum...
yeni meslek bulacak galiba

ozan_ay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
çok tehlikelilerde kişi başı 200 tl iyimi

CAKARTA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Uzmanların mesleki branşlarına uygun işyerlerinde çalışmaları sağlanmalı yanı sıra Bakanlıkça işyerleri ve osgb' lerin denetimleri gereğince yapılmalı ki, bu işe hakkını vererek çalışan iş güvenliği uzmanları maaşları olması gereken makul rakamlara ulaşsın..

Erkan Bursalı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A sınıfı bir uzman piyasada çalışıyorsa piyasayı
iyi biliyordur. A için en az 8 9 senelik mühendis olmak lazım. Piyasayı öğrenememiş uzmanlar osgb ye mahkum tabi ki. OSB de ticari kuruluş sonuçta. Fiyat düşürmek ister. 20 kişilik
20 firma alsan tanesini 600 TL ye su içinde anlaşmak mümkün. 120 saatin en az 12,000 TL Ye gelir. Her gün birine gider işide layık olduğu
şekilde yaparsın. Burada anahtar kelime kendi başına iş alabilmek. 23 Şubat ta kendi işim ve şantiyelerim için A oldum. Piyasaya pek kolayla iş yapmam. Tanıdık olması ve iş mantığını bilmem azım.

Erkan Bursalı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Benim gibi çoğunlukla kendi işi için A olmuş mühendisler bence çok var. A sayısı kendi başına
bir mana ifade etmez. Çok uzman bu riske 3 5 bin
TL için girmez. Özellikle de kendine piyasada mühendis veya iş adamı olarak yer edilmişse.
Piyasayı düşürecek olanlar işsiz, tecrübesiz ve branşı enflasyona uğramış mühendislerdir. Bu arkadaşlar az bir maaş için İnşaallah sorun yaşamazlar. Bu işin hapsi tazminatı var. Şakayla gelmez.

çigdemdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
yalan söylemiyorum, bunu öğrendiğim arkadaşımın da yalan söylemediğine eminim. ayrıca evde ocağının altını kapatıp a belgesi almaya gidenler var. girdiğim sınav sınıfında en genç bendim. sınıfın yarısından çoğunun emekli olduğu belliydi. saati 40 liradan ayda 8000 lira gibi bir para yapar ortalama. bunu kabul edecek 100'lerce a sınıfı uzman var şu an.
Öncelikle 'ocağın altını kapatıp sınava gidenler' sıfatını küçümseyici kullanışınızdan dolayı sizi çok yadırgıyorum madem bunca yıllık eğitiminizin üstüne birde isg tecrübeniz var sizinle aynı meslek grubunda ki insanlara hitabınızın daha düzgün olmasını beklerdim ama tabi taktir sizin.

Diğer konu o sınava kimse ocağın altını kapatıp gitmedi, en az 8-10 yıllık iş tecrübesinin üzerine en az 6 ay yönetmelik çalışarak geçirdi insanlar zamanını, bana göre bu o kadar da küçümsenecek bir şey değil. Sonrasında insanlar o riski göze alıp A sınıfı olarak çalışacaklarsa demek ki hayatları sizin sandığınızdan da zor..Bence tenkit etmek yerine bir de diğer taraftan bakmayı deneyin...

msirin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
CSGB nın İSG uzmanlarına tehlike bazında verdiği süreler ile bir işyerine hiMet vermek mümmün olmadığını düşünüyorum. Kağıt üstünde bu kadar saat bu kadar ücret hayali kurmayalım. OSG le bir uzmana tam süreli 80 adet iş yerini atadığını geçen duymuştum. Böyle bir atmosferde kaliteden bahsetmek mümkünmü ? sadece iş yerine uğrar ve deftere var ise tabi öneri yazarsınız o kadar. Nerde rehberlik nerde danışmanlık. Bence şans faktörü ile beraber bir süre sonra herkes hakettiği ücret alacaktır.Sabırlı olmak lazım

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Öncelikle 'ocağın altını kapatıp sınava gidenler' sıfatını küçümseyici kullanışınızdan dolayı sizi çok yadırgıyorum madem bunca yıllık eğitiminizin üstüne birde isg tecrübeniz var sizinle aynı meslek grubunda ki insanlara hitabınızın daha düzgün olmasını beklerdim ama tabi taktir sizin.

Diğer konu o sınava kimse ocağın altını kapatıp gitmedi, en az 8-10 yıllık iş tecrübesinin üzerine en az 6 ay yönetmelik çalışarak geçirdi insanlar zamanını, bana göre bu o kadar da küçümsenecek bir şey değil. Sonrasında insanlar o riski göze alıp A sınıfı olarak çalışacaklarsa demek ki hayatları sizin sandığınızdan da zor..Bence tenkit etmek yerine bir de diğer taraftan bakmayı deneyin...
peki

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Elinizi korkak alıştırmayın,
Biz bu işten vazgeçtik deyin olsun bitsin!:)
Yılda bir eğitim :) tam komedi.
Bari o eğitimi de TV den verseler de işçileri yormasınlar.
İşveren de zarar etmesin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.