Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
iş güvenliği uzmanlığı ayaklara düştü piyasada çalışan görür.
muhasebeciler hergün 10-15 tane uzman kartrvizit bırakıyor dedi.
kum gibi uzman var dedi adam .osgb lerde b sınıfı ve asınıfına bizim buralarda
en fazla 2500-3000 teklif ediyor. c ler 1200-1500 tl

osha

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
80 kişi çalışan çok tehlikeli sınıfta iş yerine 800 tl teklif veriyor osgb.ne kazanacakki a sınıfı uzmanına ne vereek
onu o teklifi veren düşünsün, uzman değil

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
iş güvenliği uzmanlığı ayaklara düştü piyasada çalışan görür.
muhasebeciler hergün 10-15 tane uzman kartrvizit bırakıyor dedi.
kum gibi uzman var dedi adam .osgb lerde b sınıfı ve asınıfına bizim buralarda
en fazla 2500-3000 teklif ediyor. c ler 1200-1500 tl
Merhaba,
Sizin oralar neresi?

serkanbey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
maaş konusunda düşük tutanların mantığını anlamış değilim.bu meslek grubu çalışmasını devletin kanunlarından dolayı olan zorunluluktan yapacak.işveren keyfinden çalıştırmıyor.doktor nasıl fiyatta inmiyorsa uzmanda inmesin.eğer bu kararlılık devam eder ve bu durum bir stk ilede hep bir ağızdan yapılırsa 1 milyon uzman olsa para yine düşmez

serkanbey

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu konuda karamsar tavır sergileyerek konuşan ve düşük ücretlerden ağzını acanlar emin olun osgb sahibi yoksa 2500 tl ye a sınıfı uzman maasımı olur ya asgari ücret 1000 tl nerdeyse

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
özellikle yeni a sınıfı olacak arkadaşlara yönelik bu işi bilmiyorlar falan filan bahanelerini kınıyor ve gülüyorum. vay kendini akıllı zannedenler vay :) yok efendim bunlar tecrübesizmiş te osgb'ler düşük ücret veriyormuş ta. osgb kurmak sanki çok zor birşey. osgb atla deve sanki. osgb'ler kişilerin kurduğu ticari kuruluşlar, adamlar elbette kendini düşünüp düşük ücret vermeye çalışacak. herkese tavsiyem tavandan fiyatlarını belirleyip ilgili yerlerden talep etsinler kendilerini ucuza satmasınlar.

Milo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Bakın şu anda Tam zamanlı çalışan hiç bir A sınıfı 20 bin TL. altında çalışmıyor yazılanların çoğu mesnetsiz ve bu düşük ücretler OSGB sahipleri tarafından yazılıyor.İzmir de çok yakından bildiğim bir olayı anlatayım bir çelik fabrikası 26 bin TL. ye o sektörde deneyimli A sınıfı uzman aradı ve 6 ay boyunca bulamadı fiyatı 30 bine çıkardı ve daha geçen ay bir kişi ile anlaşabildi.A sınıfı olan bir arkadaşım ve onun tanıdığı belki 4-5 kişi o paraya dahi işi kabul etmediler.Bu işi gerçekten bilen ve hukuki sorumluluğunun farkında olan birisi kesinlikle 20 bin TL. altında çalışmaz.Ancak sınav sorularının kolaylığından da anlaşılacağı üzere artık piyasa da ne kalitede A sınıfı uzmanların olduğu ve daha şimdiden saati 50 TL. gibi komik yaklaşımlarıyla kendilerine ne kadar değer biçtikleri acı bir şekilde görülmektedir.İşverenlerin ve devletin istediğide budur zaten ucuz Günah Keçileri yaratmak.

M

MNG

Guest
Uzman dostlarımızın yazılarını okuyoruz.
Birçoğu epeyce eğlenceli..
İsterseniz şöyle bir hesap yapalım.
veriler :
İmkan saat Min. 180 saat (10.800 dak)
İşletme başına verilecek hizmet süresi : 10 dak/çalışan-Ay tehlikeli,Çok tehlikeli ortalama)
Hedef iş yeri çalışan sayısı : 30 Kişi (ortalama 1-49 kişi çalışanı olan iş yerleri dikkate alındı.)
İş yeri başına verilmesi gereken hizmet süresi: 300 dak.
180 saat çalışan bir uzmanın çalışabileceği şirket sayısı (teorik olarak)
10800 / 300 = 36 iş yeri
Aylık gün çalışma süresi 20 gün kabul edilirse, bir uzman günde en az 2 iş yerine İSG hizmeti vermek durumunda.
Bu tablo değerlendirildiğinde;
-Bu kadar ağır ve sorumluluk gerektiren bir hizmeti gerektiği ölçüde vermek fiziki olarak mümkün müdür?
-Yine tablo verilerinden hareketle saat ücreti yapmak ne kadar gerçekci olur?
-Şu veya bu sınıfta " uzmanların ücreti ne olmalıdır sorusunun cevabını aramak yerine işin nasıl yapılacağı konusunu yoğunlaşmak daha doğru olmaz mı?
Daha önce ne demiştik;
-Ücrete takılmayın,
-Önceliğimiz iyi bir uzman olmak,
-Para peşinden gelir.
Herkese kolaylıklar..

cesur60

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar B sınıfı veya A sınıfı olabilecek arkadaşlar 2 adet uzmana ihtiyacımız var.
Sınav sonucunu beklemenize gerek yok. Şimdiden iletişime geçebilirsek biraz acelemiz var.
0533 510 3115
zorunlurisk@gmail.com

Uğur Kartaloğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
450 kişilik bir işyerinde 2014 yılı için işyeri hekimi 6.635 TL alması gerekiyor

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar rakkamlar bize bağlı.. 10-15 bin arasından aşağısını katiyen kabul etmeyiniz..

uğur türker

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Adam sana 15.000 tl verecek,+kdv%18 +%20 stopajını ekleyecek.
üstüne kar edecek, osgb kurmak için vermiş olduğu 100 bin tl yi çıkaracak, kirasını ödeyecek, senin altına araba verecek,mazotunu koyacak..... alamadığı batık paraları saymadım bile. b sınıfı yeni başlayacak uzman 2500 ila 5000 arası alır arkadaşlar onuda kazanan uzman sayısı belirler kimse kendini kandırmasın

bi üstteki arkadaş, sen ya hayal dünyasında yaşıyosun ya da burdaki insanları gaza getirerek kendin hemen iş bulmaya çalışıyorsun.

muratceyozgun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar burada yazılan çok tezat yorumlar var, kimisi asgari ücret alındığına dair yorum yazıyor kimisi 10.000 den kapı açıyor. Sınavdan sonra herhangi bir OSGB 'den teklif alan ,ya da çok tehlikeli sınıfta bir firmadan teklif alan var mı ? Somut örnekler verirsek daha iyi olur, bende haftaya görüşeceğim ,aldığım bilgileri paylaşırım.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
üstüne kar edecek, osgb kurmak için vermiş olduğu 100 bin tl yi çıkaracak, kirasını ödeyecek, senin altına araba verecek,mazotunu koyacak..... alamadığı batık paraları saymadım bile. b sınıfı yeni başlayacak uzman 2500 ila 5000 arası alır arkadaşlar onuda kazanan uzman sayısı belirler kimse kendini kandırmasın

bi üstteki arkadaş, sen ya hayal dünyasında yaşıyosun ya da burdaki insanları gaza getirerek kendin hemen iş bulmaya çalışıyorsun.
bir üstteki arkadaş kimdir? böyle bir tanım pek bir talihsiz geldi bana..
"Hayal dünyasında yaşıyorsun" cümlesini kuran arkadaşım lütfen bu işi yapma. yapabilecek birilerine bırak. ben C sınıfı olup tehlikeli sektörde çalışıp iki şirkete bakan toplamda 5000 TL kazanan biliyorum. kendinizi nasıl satacağınızı bileceksiniz arkadaşlar.
aynı şekilde çok tehlikeli işte A nın altında 5000 + araba ile çalışanda biliyorum.
iş size patadanak gelmez. siz arayacaksınız. oturduğunuz yerden teklif beklerseniz yandınız.
ayrıca unutmayın ki A sınıfı bir uzman çok tehlikeli işte, çalışan sayısına göre 10 bin altına razı olursa esas o zaman herkes yandı demektir..
kaldıki şu anda piyasada talep yok gibi görünse bile aslına bunun sebebi denetimlerin olmaması.. denetimler ve isgu bulundurmadığı için ay başına 5 bin küsür tl cezayı yemeye başlaarsa firmalar o zaman işler değişecektir.. tabi bu ne zaman olur, işte orasını bilmek zor.. seçimden öncemii, sonra mııı, kim bilir?

M

MNG

Guest
Bakın şu anda Tam zamanlı çalışan hiç bir A sınıfı 20 bin TL. altında çalışmıyor yazılanların çoğu mesnetsiz ve bu düşük ücretler OSGB sahipleri tarafından yazılıyor.İzmir de çok yakından bildiğim bir olayı anlatayım bir çelik fabrikası 26 bin TL. ye o sektörde deneyimli A sınıfı uzman aradı ve 6 ay boyunca bulamadı fiyatı 30 bine çıkardı ve daha geçen ay bir kişi ile anlaşabildi.A sınıfı olan bir arkadaşım ve onun tanıdığı belki 4-5 kişi o paraya dahi işi kabul etmediler.Bu işi gerçekten bilen ve hukuki sorumluluğunun farkında olan birisi kesinlikle 20 bin TL. altında çalışmaz.Ancak sınav sorularının kolaylığından da anlaşılacağı üzere artık piyasa da ne kalitede A sınıfı uzmanların olduğu ve daha şimdiden saati 50 TL. gibi komik yaklaşımlarıyla kendilerine ne kadar değer biçtikleri acı bir şekilde görülmektedir.İşverenlerin ve devletin istediğide budur zaten ucuz Günah Keçileri yaratmak.

Sevgili dostlar,
Her birey kendi ederini talep eder..

ademsasmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

diyorsun ama osgb senin sırtından 2 katı kazanacak

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar herkes birşeyler yazmış ama ben b sınıfı bir uzmanın 2500 tl gibi komik rakamlara çalışacağını düşünmüyorum. 2500 tl çalışacağına 2000 tl gider kendi işini yapr. 500 tl için risk almaya ne gerek var.(Ayrıca b sınıfı sertifikayı alan kişi piyasada en az 4-5 yıldır çalışan biri olacağı için bu işin riskini ve ederini bilecektir.)

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar herkes birşeyler yazmış ama ben b sınıfı bir uzmanın 2500 tl gibi komik rakamlara çalışacağını düşünmüyorum. 2500 tl çalışacağına 2000 tl gider kendi işini yapr. 500 tl için risk almaya ne gerek var.(Ayrıca b sınıfı sertifikayı alan kişi piyasada en az 4-5 yıldır çalışan biri olacağı için bu işin riskini ve ederini bilecektir.)

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A grubu uzmanlar çok tehlikeli sınıfta çalışacaklar görüntü itibarı ile..belki tehlikesiz sınıfta da anlaşacağı firmalar olabilir lakin sertifikası gereği çok tehlikeli sınıfta çalışacak çoğunluğu..çok tehlikeli sınıfa dahil iş yerlerinin yüzde 90'ı 50 kişinin hatta 10 kişinin altında..yaptıkları işler her an bir iş kazası yaşamaya müsait..bu şartlarda 180 saati doldurmak adına hangi uzman osgb ile anlaşıp onlarca firma ile çalışır..
İnsan uyku uyuyamaz arkadaşlar..bunun kontrolü zaten sağlanamaz..30 tane her an kaza olma riski olan firmaya hizmet sunmayı hiç bir A grubu uzman kabul etmez..ben kesinlikle çalışmam şahsen..zaten bunu insanın kafası kaldırmaz..
lay lay lom işler değil neticede bunlar ağır ve tehlikeli işler..10 kişi çalışıyor ama kaza riski çok fazla..10 kişiye ayda 2 saat ayıracaksın diyor yasa..2 saat nedir yahu..2 saat ayırıp 2 gün düşüneceksem ne anladım böyle işten ben..ücretini bir kenara koyun..tavuk döner mi satıyoruz..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.