Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Ben Yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 27001) baş denetçisiyim ve 23 yıllık elektrik mühendisiyim. sınav açıklandığında inşallah A sınıfı uzman olacağım. 5000 - 7000 TL konuşan A sınıfı arkadaşlar için söylüyorum, Bu rakamları 10 yıllık mühendisler zaten risk almadan kazanıyor olmalı. 405 çalışanlı bu firmamızla sınav açıklandığında 25 tl/kişi olarak sözleşme yapacağım inşallah. Sözünü aldım. Bu durumda aylık 81 saat hizmet için 10125 TL yapar. Uzmanlık sözleşme teklifleri kişi başı olarak verilirse uzmanlar daha sağlam bir zeminde çalışır. çünkü firmaların çalışan sayıları sürekli değişebilmektedir. OSGB ler kişi başı tekliflerle çalışmaktadır. Uzman arkadaşlarıma saygılarımla.

MZENGİN, mfk321 ve Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  2. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Sevgili arkadaşım maalesef C sınıfı uzmanlar için OSGB lerin piyasa teklifi 5 TL/kişi B sınıfları için 10-12 TL/kişi A için 35+ TL/kişi Bu nedenle C sınıfı uzmanlardan 1250-2500 arası çalışanlar çok fazla. Ama tecrübesiz A olmayacağı için bu rakamlar A sınıfında geçerli değil. Sınavdan önce en düşük OSGB A sınıfı maaşı 15000 idi. B ler 3500-7000 arası idi. Sınavdan sonra düşüş bekleniyor ama en azından 4 yıl boyunca %20 düşebilir. Sonra B ler de A olur ve biraz daha düşebilir. Ama asıl düşüş 8-10 yıl sonra şimdiki C ler A olduğunda gerçekleşecektir diye düşünüyorum.

3. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

mrh size birşey sormak istiyorum
    örneğin 6 çalışanı olan tehlikeli sınıfta yer alan tornacıda isg uzmanı ücreti ne olmalıdır

4. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Meraba
    10 kişinin altında çalışanı olan iş yerlerinde minimum çalışma süresi yıllık 60 saattir. Bu hesapla siz yaklaşık ayda 1 gün hizmet verirsiniz. B sınıfı bir uzman olması gerektiğini ve bağımsız çalıştığını düşünürsek piyasada 300-350 TL gibi çalışılıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

OSGB ler 150+kdv ye hizmet veriyorlar

6. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar söylediğim fiyatlar istanbul piyasası içindir. Verdiğim bilgiler direk piyasadan edindiğim bilgilerdir. Yaklaşık ayda 10 değişik firmanın denetimine gidiyorum. Firmalarda edindiğim bilgileri paylaşıyorum lütfen yanlış anlaşılmasın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

OSGB 150 tl ye hizmet verir çünkü uzmanını 1 günde 3 şirkete gönderip çalışma defterini imzalatıyor.

8. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

birde ayrıca 6 kişi 8 dk dan aylık 48 dk eder

9. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

10 kişi altı o şekilde hesaplanmaz ama. Mevzuatta yıllık 60 saatten az olmamak koşulu var

10. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

doğru zaten olması gereken ücretler dediğiniz ücretler

11. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

ama az tehlikeli için yılda en 60 dk

12. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

tornacı az tehlikeli sınıfına girmezki

13. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

tornacı tehlikeli ve kişi başı 8 dk

14. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

sizin hesaba göre 6 kişilik firmaya aylık verilmesi gereken hizmet 48 dk. aynı bölgede 3-4 firma ile sözleşme yapabilirseniz 100-150 TL mantıklı olabilir ama kimse ayda 150 tl ye bireysel sözleşme yapmaz. Bu tip firmaları OSGB lere bırakmak daha mantıklı galiba. İstanbulda 1 saatte olsa bir firmaya gitmek bir gününüzü yer ve kimsenin dediğiniz şekilde çalışacağını sanmam. Benim gördüklerim 300-350 arası sözleşme yapmışlar.

15. es55061

es55061 TÜİSAG Üyesi

doğru söylediniz teşekkür ederim

16. Kamil kazım

Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

herkes alınacak risklerden ve bu risklere bağlı olarak istenecek ücretten bahsetmiş ama kimse bir iş güvenliği uzmanının ne kadar çalıştığından bahsetmemiş. anladığım kadarıyla burada da bu mesleğe dışarıdan bakanlar gibi uzmanların boş oturdukları, sadece risk yüzünden maaş aldıkları fikri hakim.. arkadaşlar uzman dediğimiz kişi öncelikle sgp hazırlayacak, risk analizlerini hazırlayacak, yıllık eğitim planlarını hazırlayacak, iç yönetmelik şartlarını belirleyecek, saha girişinden başlayarak güvenlik sistemini oturtacak, iş izin sistemini, renk kodu uygulamalarını hayata geçirecek, uygunsuzluklara uygulanacak yaptırımları belirleyecek, her gün saha raporlamaları yapacak, haftalık, aylık raporlarını yönetime sunacak, kurul toplantılarını düzenleyecek, mecburi eğitimleri verecek... daha sayamadığım bir sürü iş.. yani demem o ki bir uzmanın gün içinde ve hatta hafta sonları ve akşam saatlerinde dahi kafasını kaşıyacak kadar bile zamanı olmazken kalkıp saatine 25-30 tl ye çalışacaksanız söyleyecek bişeyim yok... biz risk aldığımız için değil, emeğimiz için para kazanıyoruz.. bu da 100-125 tl/saat ten az değildir, ciddi anlamda bu mesleği yapan hiç bir uzman bundan daha düşük bir ücrete çalışmaz... tam zamanlı bir uzmanın (tecrübeli olandan bahsediyorum) 4-5 bin tl ye imza atması çaresizlikten başka bir şey değildir....

MNG bu yazıya teşekkür etti.
  17. Hasan Uslu

Hasan Uslu TÜİSAG Üyesi

Cihan Haber Ajansı
    3 saat önce

Taksim'de günde 300 lira toplayan dilencinin bozuk paraları bir iş yerinde tümletmesi, Cihan (Cihan Haber Ajansı) kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Cebindeki bozukları para sayma makinesinde saydırıp kağıt para alan dilenci kadın, ayda 10 bin lira kazandığını söyledi.

MEZUN bu yazıya teşekkür etti.
  18. igurel

igurel TÜİSAG Üyesi

Biraz önce bir OSGB ile görüştüm Bana teklif ettikleri ücret tam zamanlı çalışma karşılığı ilk 50 saat için 1.500 Tl 50 saatin üstüne çıkılırsa saati 100 Tl. Şu anda daha ziyade inşaat firmaları ile sözleşmeleri bulunmakta imiş. 1.500 Tl için inşaat firmasına bakılırmı?

19. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

hangi sınıf uzmansınız?

20. igurel

igurel TÜİSAG Üyesi

14 ocakta a sınıfı olacak

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica