Acemi Iş Güvenliği Uzmanları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ercnmmrlk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhabalar c sınıfı iş güvenliği sertifikamı yeni aldım birkaç eczane ve ofisten teklif aldım.şimdi ben bu ofislere risk değerlendirmesi,acil durum eylem planı,eğitim hizmetlerini vereceğim peki sonra ne yapmam gerekir ne kadar bir sürelik sözleşme yapmalıyım? 10 dan az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri bunlar.

2. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

2 günlük sözleşme yap 8 saatlik eğitimide 4saat birgün 4saat bir gün şeklinde verebilirsin bu günlerde risk değerlendirme yapabilirsin ama tavsiyem risk değerlendirmeleri yap ama işveren imzalasın

3. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

ben bir OSGB ile görüştüm bana dedilerki risk analizi yap ail eylem planı hazırla eğitim ver işin biter .peki aylık denetimler yapmam gerekmiyormu sadece bunları yapınca iş bitiyormu?

4. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Aylık denetimi firma ile anlaşırsan yaparsın ama buna ek ücret talebinde bulunursun. Risk değerlendirmesi, acil durum ve eğitim verdin mi işin biter.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

murat bey 2016 dan sonra az tehlikeli işyerleri isg uzmanı bulundurmak zorunda ya işte o zaman ne yapacağız aylık kontrol ve denetimlere mi gideceğiz bunların haricinde

6. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

bu sadece risk değerlendirmesi için geçerli değil mi işverenin imza durumu sadece risk değerledirmesinde oluyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

2016 da zorunlu hale geldiği zaman , şuan da A veya B sınıfı uzmanların yaptığı işleri yapacağız. Yani denetleme ve uyarılar, belki iş durdurmalar olur mu bilmem ama sonuç itibariyle çalışan sayısına göre belirlenecek saatlerde hizmet verdiğin yerde yani firmada bulunmak zorundasın. Aslında denetleme değil de yol gösterme diyelim bence. :)

8. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Bu arada risk değerlendirmesi, acil durum planı ve eğitimi verdiğin tarihte eğer sen bir OSGB değilsen mutlaka orada sigortalı görünmen gerekir aksi halde verdiğin eğitim hükümsüz olmasa da usulsüz verilmiş olur. Çünkü yönetmelikte bir OSGB den veya bulunduğun firmada yani eğitim verdiğin yerde sigortalı olma zorunluluğu var.

9. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

murat bey cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim kafanızı ağrıttım ama son bir sorum olacak :) şu an çalıştığım ofisin rd. acil eylem planı ve eğitimlerini vermek istesem ayrıca bir sigortamı yapılmalı yoksa buradaki sigortam yeterli mi?

10. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Çalıştığınız yerde hangi vasıfla sigortada görünüyorsunuz. Şöyle yani, çalıştığınız firmada şef olarak görünürken bu analizleri yapmanız ve eğitimleri vermeniz uygun olur mu bilmiyorum. Şu anda işyeriniz de iş güvenliği uzmanı olarak görünüp sigortanız bu şekilde yatıyorsa problem yok. Şayet başka bir vasıfla çalışıyorsanız bile en azından rd ve eğitimleri verdiğiniz tarihte uzman olarak görünün sigortada. Umarım faydalı olabilmişimdir.

11. ercnmmrlk

ercnmmrlk TÜİSAG Üyesi

uzman olarak ayrıca sigoralanmak en doğrusu çok teşekkür ederim murat bey çok yardımcı oldunuz

muratdurmus bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica