AÇIK OCAKTA OLMASI GEREKEN İKAZ LEVHALARI

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında konkast tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. konkast

konkast TÜİSAG Üyesi

BİR AÇIK OCAK İŞLETMESİNDE GEREKLİ OLAN İKAZ LEVHALARI KAÇAR ADET OLACAK VE LEVHALARIN ÜZERİNDE NE YAZACAĞI VE LEVHA ÖLÇÜLERİ STANDARTLARI NASIL OLMALI?

2. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Ocak girişine genel iş güvenliği levhası(yasak ve zorunluluk bildiren),ocak içine kompresör yakınına bir levha(yaklaşmayın şeklinde),kademe altlarına ve şev diplerine(Basamak ve kademe diplerinde durmayın ve dinlenmeyin şeklinde),trafo ve pano yakınlarına elektrik uyarı levhaları,ocak yoluna iş makınası çıkabilir ve hızını azalt levhaları,yüksek eğimli şev var ise şev başlangıç noktasıdır geçmeyiniz şeklinde levha ,döküm sahasına bırakılan set yakınına bu noktadan sonra yaklaşmayın şeklinde levha iş makınası çalışılan noktalarada iş makinası manevra alanında durmayınız şekilnde levhalar olabilir...Siz açık ocak diyerek genelleme yapmışsınız hangi madenın çıkarıldıgı ocak oldugunu belirtseydınız ona uygun riske görede levha konulması gerekebilir.Mesela mermer ocağı ise tel kesme makınası eksenlerınede uyarı levhaları konulması gereklidir...

taşkın, smnkrkmz ve Cem AKBULAK bu yazıya teşekkür etti.
  3. Okan67

Okan67 TÜİSAG Üyesi

Risk gördüğünüz her yere levha asın, bir adım önde olun derim...

4. konkast

konkast TÜİSAG Üyesi

TAŞ OCAĞI ASLINDA BENİM SORDUĞUM BAZALT ÜRETEN VE KONKOSÖR TESİSİ..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. konkast

konkast TÜİSAG Üyesi

FAZLA LEVHA KULLANILMAMALI DİYE BİLİYORUM BEN FAZLA OLUNCADA DİKKATE ALINMIYOR

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. taş ocağı iş sağlığı güvenliği uyarı levhaları

Yandex.Metrica