Acil Durum Eylem Planları

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
gıda zehirlenmesi acil durum planı ektedir

Ekli dosyalar

• 24-3-Acil Durum Plani - Gida Zehirlenmesi.xls
    27.5 KB · Görüntüleme: 3,918

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
deprem acil durum planı ektedir
çevresel kazalar acil durum planı ektedir.

Ekli dosyalar

• 24-6-Acil Durum Plani - Deprem.xls
    35.5 KB · Görüntüleme: 3,377
  • 24-7-Acil Durum Plani - Cevresel Kazalar.xls
    30 KB · Görüntüleme: 2,827

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
farklı kaynaklardan acil durum eylem planı ektedir
acil durum konusu ile ilgili eylem planının talimat haline getirilmiş şekli ektedir
acil durum eylem planları-1 farklı bir kaynaktan ekteki gibidir
acil durum ekip listelerinin hazırlanması konusu ektedir.
acil durum uygulama planı -1 ektedir
acil durum uygulama planı -3 ektedir

Ekli dosyalar

• Acil Durum Eylem Plan__.doc
    93.5 KB · Görüntüleme: 5,854
  • ACİL DURUM TALİMATLARI.doc
    1.3 MB · Görüntüleme: 4,587
  • acil-durum-eylem-planlari-1.doc
    370 KB · Görüntüleme: 4,560
  • acil-durum-planlari-ekip-listeleri.rar
    60.3 KB · Görüntüleme: 4,162
  • AcilDurumPlanıx.doc
    7.4 MB · Görüntüleme: 4,678
  • acil-durum-uygulama-planlari-1.doc
    135.5 KB · Görüntüleme: 4,042
  • acil-durum-uygulama-planlari-3.doc
    58.5 KB · Görüntüleme: 4,085

Veli Yunus

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
farklı kaynaklardan acil durum eylem planı ektedir
acil durum konusu ile ilgili eylem planının talimat haline getirilmiş şekli ektedir
acil durum eylem planları-1 farklı bir kaynaktan ekteki gibidir
acil durum ekip listelerinin hazırlanması konusu ektedir.
acil durum uygulama planı -1 ektedir
acil durum uygulama planı -3 ektedir
ELİNİZE SAĞLIK , İYİ ÇALIŞMALAR

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar peki apartmanlarda yada az çalışanlı ofis ortamlarının acil eylem planlarını nasıl oluştururuz?
Önerileriniz nelerdir? Yapan arkadaşlarımın yorumlamasını rica ediyorum. Arama- kurtarma gibi eğitimleri veriyormuyuz?

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar 6 kişilik tehlikeli bir işyeri var elimde, acil durum eylem planı hazırlayacağım. yangın, deprem, sel, terör durumlarının her birisi için birer plan mı hazırlamalıyım yoksa tek bir acil durum eylem planında hepsinden mi bahsetmeliyim bahsetmeliyim?

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ayşe hanım,
istediğiniz gibi ayrı ayrı da, birlikte de, ayrı ayrı yapıp birleştirerek te çözebilirsiniz.
Ancak kafama takılan, acil durumlar sadece bunlarmıdır? mesela bir personeli elektrik çarptığı andaki durum veya çarptıktan sonraki travma hali, bir işçinin direk gözüne sıçrayan kimyasal,kıvılcım,v.b., yemek yiyen personelin boğazına birşey takılarak nefessiz kalması, personelden birinin kalp krizi geçirmesi v.b. durumlar da birer acil durum sayılmaz mı?

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ayşe hanım,
istediğiniz gibi ayrı ayrı da, birlikte de, ayrı ayrı yapıp birleştirerek te çözebilirsiniz.
Ancak kafama takılan, acil durumlar sadece bunlarmıdır? mesela bir personeli elektrik çarptığı andaki durum veya çarptıktan sonraki travma hali, bir işçinin direk gözüne sıçrayan kimyasal,kıvılcım,v.b., yemek yiyen personelin boğazına birşey takılarak nefessiz kalması, personelden birinin kalp krizi geçirmesi v.b. durumlar da birer acil durum sayılmaz mı?
sayılır elbette

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar peki apartmanlarda yada az çalışanlı ofis ortamlarının acil eylem planlarını nasıl oluştururuz?
Önerileriniz nelerdir? Yapan arkadaşlarımın yorumlamasını rica ediyorum. Arama- kurtarma gibi eğitimleri veriyormuyuz?
ben kendi çapımda arkadaşların sitede paylaştığı AFAD'ın örnek olarak yayınladığı senaryolardan biraz örneklendirmeyi düşündüm ama nasıl olacak bilemedim. örneği hazırladığımda buradan yayınlarım. tek kişilik ofisler var bnmde kafam orada karışıyor, homeofis çalışanlar için zaten acil durum ekibi kurulamayacak, haliyle şirket sahibi aynı zamanda da çalışan kişi tek başına bir ekip görevi mi görmüş olacak yan? biraz saçma geliyor ama sanırım öyle. ona göre tasarlamaya çalışıyorum şu anda.

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ayşe hanım,
Mustafa bey, bir şey sormak isterim, yukarıda bahsettiğiniz elektrik çarpması vb. durumları iş kazası olarak değerlendirip ona göre bir plan tasarlasam nasıl olur?

Mustafa ULUSOY

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mustafa bey, bir şey sormak isterim, yukarıda bahsettiğiniz elektrik çarpması vb. durumları iş kazası olarak değerlendirip ona göre bir plan tasarlasam nasıl olur?

tabii ki iş kazası olma durumu ayrıdır. Ancak olayın olduğu an itibariyle tipik bir "Acil Durum"dur.

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben kendi çapımda arkadaşların sitede paylaştığı AFAD'ın örnek olarak yayınladığı senaryolardan biraz örneklendirmeyi düşündüm ama nasıl olacak bilemedim. örneği hazırladığımda buradan yayınlarım. tek kişilik ofisler var bnmde kafam orada karışıyor, homeofis çalışanlar için zaten acil durum ekibi kurulamayacak, haliyle şirket sahibi aynı zamanda da çalışan kişi tek başına bir ekip görevi mi görmüş olacak yan? biraz saçma geliyor ama sanırım öyle. ona göre tasarlamaya çalışıyorum şu anda.
Ayşe Hanım takip edebildiğim kadarıyla biz her halukarda acil eylem planlarını oluşturacağız.
1-2 kişilik çalışanın olduğu yerler için İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik Taslağında belirtilene göre yapmaya başlayyacağım.
Madde 11 okumanızı tavsiye ederim :)

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ayşe Hanım takip edebildiğim kadarıyla biz her halukarda acil eylem planlarını oluşturacağız.
1-2 kişilik çalışanın olduğu yerler için İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik Taslağında belirtilene göre yapmaya başlayyacağım.
Madde 11 okumanızı tavsiye ederim :)
evet taslağı daha önce okuma imkanım oldu, buna dayanarak dediğimiz gibi tek kişi çalışanlarda işveren aynı zamanda işçi aynı zamanda da acil durum ekibi olacak :) peki tek kişinin başına bir kaza geldiğinde müdahale kim tarafından ve ne şekilde yapılacak :) :)

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
1-2 kişi derken işveren +1 olarak söylemek istemiştim aslında :)
tşkler Mustafa Bey

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.