Talimat Acil Durumlarda Çıkış İşlemleri Talimatı

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Acil Durumlarda Çıkış İşlemleri Talimatı

1. AMAÇ
Acil Durumlarda çıkışlarda yapılacakları belirtmektir.
UYGULAMA
2.1. İlk yardımda ekip görevlileri yangın söndürme cihazlarını ve malzemelerini alarak olay yerin gideceklerdir.
2.2. Ekip görevlileri dışındaki personelden çalışma yeri dışında olanlar yerlerine döneceklerdir.
2.3. İkinci alarm veya işyeri tahliye duyurusu halinde görevli olunan makineler durdurulacaktır.
2.4. Koşmadan acil çıkış yön işaretlerini izleyerek alternatif, en güvenli çıkışlardan öncelikle kapılara yakın olanlar olmak üzere telaşlanmadan bölümler terk edilecektir.
2.5. Mümkünse ihtiyacı olanlara, sakatlara, binayı tanımayan misafir, alt yüklenici firma çalışanlarına yardım edilecektir.
2.6. Tahliyeyi yavaşlatmamak için kesinlikle kişisel eşyalar alınamyacaktır.
2.7. Önceden belirlenmiş ve işaretlenen toplanma yerlerinde sıra olarak görevlinin sayım yapmasına yardımcı olunacaktır.
2.8. Kendi can güvenliğiniz ve çalışmaları engellememek için sakin bir şekilde toplanma yerlerinde beklenecektir.
2.9. Sorumlunun talimatlarına uyulacaktır.

Kaynak : www.umityanardag.com

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
güzel paylaşım

KEZBAN ÇELİK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İşyerinde bulunan ziyaretçiler için hazırlayacağım acil durum panosu görselleri olan varmı? Teşekkür ederim.

fırat aydoğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bu talimatları heryere asmak gerekiyor mu acaba? işleyişi ve dayanağını merak ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.