Soru : Aile Hekimleri Ve Işyeri Hekimliği

makman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kamuda halen aile hekimliği yapan ve işyeri hekimliği sertifikası bulunanlar, işyerlerine işyeri hekimliği hizmeti verebiliyor mu?
Tüm görüştüğüm işyerleri işyeri hekimi arıyor. Toplum sağlığı merkezleriyle görüşün diyorum. Bilen bir kişi bile çıkmadı.

er kal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
osgb lere sordum bende 37 saat bakılabileceğini sölediler ama bende bir belge bulamadım

drmustafa

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Yeni torba yasayla meclisten geçti ayda 30 saat işyeri hekimi olarak görev yapabileceğiz.yasa Resmi gazetede yayınlandıktan sonra

elifnuran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
peki bakanlığa bildirim nasıl olacak bilgisi olan var mıdır acaba ?işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı gibi mi olacak yoksa farklı birşey mi olur merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim teşekkürler

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Elif Hanım, Yeni sağlık torba yasası şöyle diyor:“Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve yöneticilik görevi bulunmayan tabipler ile aile hekimleri,
kurum ve kuruluşlarındaki çalışma saatleri dışında ve kurumlarının izniyle aylık otuz saati geçmemek üzere işyeri
hekimliği yapabilir.”
“Tabipler, işyeri hekimliği eğitimi alma ve işyeri hekimliği belgesine sahip olma şartı aranmaksızın
10’dan az işçi çalıştıran az tehlikeli işyerlerinin işyeri hekimliği görevini yapabilirler... Sizce (çalışma saatleri dışında) cümlesi ve de 30 saat İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri için İşyerlerine (büyük bir çoğunluğu hafta sonları kapalı ) yeterli olabilecekmi ????

zahit akkoyun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
yani belgesi olmayan hekimler sadece 10 dan az işçisi olan yerlerde mi görev yapabilecekler. öyleyse çok saçma olmaz mı 5 tane 10dan az işçisi bulunan işyerlerinde çalışsan bile getirisi ne olacak ki hekime çok saçma bi madde. yoksa ben mi yanlış anladım arkadaşlar

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Sayın Akkoyun,Doğru düşünüyorsunuz.......''Ülkemizde resmi kayıtlara göre her gün 172 iş kazası meydana geliyor ve her gün 4 kişi hayatını kaybediyor ve 6 kişi de sürekli iş göremez durumuyla karşı karşıya kalıyor. ''Türkiye'de 1 milyon 425 bin iş yeri var. Bunun 1 milyon 210 bini 1 ile 9 arasında işçi çalıştıran iş yerleri. Toplam iş yerlerimizin oranı olarak baktığınız zaman 1 ile 9 arasında işçi çalıştıran iş yerlerinin oranı yüzde 85,2'dir. 28 bini 50 üzerinde işçi çalıştıran iş yerleri, geri kalan 180 bini de 10 ile 49 arasında işçi çalıştıran iş yerlerinden oluşmaktadır. İş kazalarının yüzde 56'sı 1 ile 49 arasında işçi çalıştıran yerlerde meydana geliyor. (Çalışma Bakanı Sn Çelikİn Açıklaması) Yorumu sizlere bırakıyorum...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.