Risk D. Akaryakıt İstasyonlarında Risk Analizi

Konu, 'Akaryakıt Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında ozgur_snmz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Aydin_Didem

Aydin_Didem TÜİSAG Üyesi

merhaba ben de bir akaryakıt ve otogaz istasyonunda sorumlu müdürlük yapıyorum..Mayıs sınavına gireceğim..henüz C sınıfı değilim..ancak 3 sene sigortalı olarak bu istasyonda çalıştığımı belgeleyebiliyorum..C sınıfı olduktan sonra o istasyona isg uzmanı olamaz mıyım..

2. cc76

cc76 TÜİSAG Üyesi

bu işletmeler çok tehlikeli sınıfa girdiğinden uzman olarak çalışamıyoruz. Şu anda uzman bulundurma yükümlülüğü başlamadığı için risk analizini c sınıfı uzman yapabiliyor mu, yok onun için de mi a sınıfı olmak lazım?

3. birol güçlü

birol güçlü TÜİSAG Üyesi

Risk Değerlendirmesi ekibinde 6-b maddesi "işyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile iş yeri hekimleri" denmektedir. işyerinde sorumluluğunuz yok ise dökümantasyonu imza altına almamanız gerekli, diye biliyorum.

Ancak, risk değerlendirmesini yaparsınız işveren veya dışarıdan hizmet alıyorsanız İSG uzmanına imzalatırsınız. diye biliyorum.

Kemal Erdal Çelen ve cc76 bu yazıya teşekkür etti.
  4. uzmknn

uzmknn TÜİSAG Üyesi

İşyeri SGK nace kodu ve hizmet dökümünde görünüyor ise ÇSGB dan 7 yıl için bu kola özel izin alabilirsiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

abarking ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  5. atalay.ayaz

atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

akar yakıt istasyonları denetleme raporu

Ekli Dosyalar:

sevgay, alibey, Murat Diker ve 15 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. saitselmanseref

saitselmanseref TÜİSAG Üyesi

C sınıfı belgeni aldıktan sonra, kendi sektöründe yani 3 yıl iş deneyiminin olduğu sektörde 7 yıl süreyle A sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilirsin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Aydin_Didem ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  7. temerkan

temerkan TÜİSAG Üyesi

Ben C sınıfı iş güvenliği uzmanı adayıyım. Eşimin akaryakıt istasyonu var ve suan risk değerlendirmesi yaptırmamız gerekiyor. iş veren olarak risk değerlendirmemizi kendimiz yapabilir miyiz dışardan yardım almadan?

8. silaefe

silaefe TÜİSAG Üyesi

50 kişi altında çalışanınız varsa yapabilirsiniz

Kemal Erdal Çelen ve temerkan bu yazıya teşekkür etti.
  9. Neclamandan

Neclamandan TÜİSAG Üyesi

B sinifi olmadan direk A sinifi nasil oluyor? Ben 6.5 yildir akaryakit sektorundeyim C sinifi belgemi alinca hemen A mi oluyorum tam anlayamadim?

10. semih001

semih001 TÜİSAG Üyesi

risk analizi yapan arkadaslar paylaşırlarsa sevinirim..

11. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Necla hanım yayınlanacak listeye göre bakabileceksizi ama A olamaycaksınız. 3 yıl sonra b olacaksınız 4 yıl sonra A olacaksınız A olabilmek için 7 sene bekleyeceksiniz

12. uzmknn

uzmknn TÜİSAG Üyesi

Necla Hanım; Bakanlığa başvurup 7 yıl boyunca c sınıfı belgenizle çok tehlikeli sınıfa bakma izni alabilirsiniz. 7 yıl boyunca sınava girerek önce B sonra da A sınıfı olacaksınız

13. keopstm

keopstm TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar.LPG-Otogaz sorumlu müdür eğitiminde bize verilen notlardan bir kaçı işinize yarayabilir diye düşündüm.iyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

halit sönmez, MFFF, alibey ve 18 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

yıllığı 2000 tl ye lpg sorumlu müdürlük yapan mühendis var:hayır:

15. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bu işyerine ilişkin SGK il müdürlüğünüzden yazılı başvuru sonucu alacağınız hizmet döküm belgesi ve yapacağınız iş güvenliği sözleşmesini birlikte Nisan ayı içerisinde ilgili bakanlık birime onaylanmak üzere göndermeniz durumunda çok tehlikeli söz konusu işyerinde A sınıfı iş güvenlik uzmanı sıfatı ile çalışabilirsiniz. Kalın Sağlıcakla

kalitek, Neclamandan ve Zemahseri bu yazıya teşekkür etti.
  16. A.Bilgin

A.Bilgin TÜİSAG Üyesi

Akaryakıt ve Lpg satış işlerinin - ÇOK TEHLİKELİ sınıfta olduğunu belirten tebliğ kaldırılmış,
    Sayfanın en üstünde;
    " YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDI. YENİ YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ "< http://www.alomaliye.com/2012/is-sagligi-ve-guvenligine-iliskin-isyeri-tehlike-siniflari.htm > yazıyor.

Yeni Yönetmelikte ise Akaryakıt İstasyonları ile ilgili birşeye rastlayamadım ?
    46.71 Katı, sıvı ve gazlı yakıtlar ile bunlarla ilgili ürünlerin toptan ticareti - ÇOK TEHLİKELİ
    sadece "Toptan Ticaretinden bahseden bu kısım var." Akaryakıt İstasyonlarını da kapsıyor mu bu madde sizce_?

alibey bu yazıya teşekkür etti.
  17. EGE81

EGE81 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar akaryakıt istasyonları ile ilgili elinde risk analizi örneği olan varsa paylaşırsa memnun oluruz...

18. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım akaryakıt istasyonlarını ilgilendiren iş kolu NACE kodu aşağıdadır. Sağlıcakla kalınız.
    47.30.01 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda motorlu kara taşıtı ve motosiklet yakıtının (benzin, mazot, dizel, biodizel, LPG, CNG vb.) perakende ticareti Çok Tehlikeli

19. A.Bilgin

A.Bilgin TÜİSAG Üyesi

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim Kemal Bey. İyi çalışmalar diliyorum.

20. semih001

semih001 TÜİSAG Üyesi

kemal bey elinizde örnek risk analizi var mıdır

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica