"alo 170 Çsgb" , " @csgbfarukcelik " , " @avcin "

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. "ALO 170 ÇSGB" , " @csgbfarukcelik " , " @AvciN " Bombalayalım....

İtirazlar, Şikayetler..

2. yeaxoy : Sınava girmeden önce bu konu ile ilgili başvuruyu yazılı yolla yaptım. Hepimiz İş Güvenliği Uzmanı adaylarıyız. Şunu öğrenmiş olmamız gerekir. Yazılı olmayan, belgesi olmayan bir eylemin hiçbir geçerliliği yoktur. Lütfen, CSGB web sitesi üzerinden, Bimer yolu ile yazılı olarak başvurun.

Önceki mesajım:

Arkadaşlar,

Sınava girmeden önce; Bimer üzerinden başvuru yaparak, İş Güvenliği Uzmanlığı sınavının sadece Ankara'da yapılmasının diğer illerde yaşayanlar için doğurduğu sıkıntıları belirterek, katılımcı sayısına uygun olarak değişik illerde de sınav yapılması için öneride bulundum. Tahmin edeceğiniz gibi, aradan 2 ay geçtikten sonra bakanlık, MEB ile aramızdaki protokol gereği sınav Ankara'da yapılmaktadır gibi anlamsız bir mesaj ile cevap verdi.

Eğer sınavın sadece Ankara'da yapılmasından rahatsızsanız, lütfen üşenmeden siz de bu konuda bakanlığa mesaj gönderin. Para harcamayacaksınız, sadece birkaç dakikanızı ayırıp kendi iyiliğiniz için eylemde bulunun.

Başvurular için : http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bimer&id=bimer

blntkpz bu yazıya teşekkür etti.
  3. çağatayözcan

çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

Birçok önemli sınavda olduğu gibi bu sınavında Ankara' da yapılmasında sakınca yok bence.

4. Ösym nin Türkiye genelinde yaptığı sınavlar önemsiz mi ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

blntkpz bu yazıya teşekkür etti.
  5. blntkpz

blntkpz TÜİSAG Üyesi

Aynen katılıyorum. sınav için rezil olup arkamıza baka baka geri dönüyoruz. Ankara'da olanlar için hiçbir sorun olmuyor tabikide...

6. Ankara Milletvekili Topçu, 26 Haziran'da, Bakanlık personeli, öğrenciler ve veliler tarafından açılan davaların sayısını ve bu davaların kaçını Bakanlığın kazandığını ve kaçını kaybettiğini sormuştu.
    EN ÇOK DAVA 2001 VE 2012 YILLARINDA AÇILDI
    Açıklanan verilere göre Bakanlık aleyhine en çok 2011 ve 2012 yıllarında Dava açılmış görünmektedir.
    BAZI YILLAR AÇILAN HER İKİ DAVADAN BİRİSİ KAYBEDİLMİŞ
    Bakan Avcı'nın verdiği bilgilere göre, Bakanlık bazı yıllarda neredeyse açılan her iki davayı kaybetmiştir. Bu ise vekalet ücretleri düşünüldüğünde çok büyük bir mali zarardır.
    İşte yıl yıl Bakanlık aleyhine açılan dava sayıları ile mahkemelerce verilen red ve iptal sayılarının dökümü...
    2002 yılında açılan dava sayısı 3.014,
    2003 yılında açılan dava sayısı 3.509, red 1.359, iptal 1.231,
    2004 yılında açılan dava sayısı 3.146, red 1.048, iptal 1.027,
    2005 yılında açılan dava sayısı 3.730, red 963, iptal 1.231,
    2006 yılında açılan dava sayısı 5.548, red 1.253, iptal 1,009,
    2007 yılında açılan dava sayısı 3.639, red 1.658, iptal 834,
    2008 yılında açılan dava sayısı 4.870, red 2.411, iptal 1.067,
    2009 yılında açılan dava sayısı 4.291, red 1.355, iptal 781,
    2010 yılında açılan dava sayısı 6.949, red 1.301, iptal 1.751,
    2011 yılında açılan dava sayısı 10.863, red 709, iptal 1.968,
    2012 yılında açılan dava sayısı 10.984, red 79, iptal 243,
    2013 yılında 25.04.2013 tarihi itibariyle açılan dava sayısı 4.198 olup tebliğ edilen karar bulunmamaktadır.
    Açılan dava sayısı ile karar sayıları arasındaki fark, mahkemelerce verilen kararların çeşitliliğinden (karar verilmesine yer olmadığı, kısmen red, kısmen iptal vb.) kaynaklanmaktadır. Ayrıca yukarıda belirtilen kararlardan 2010 yılı ve sonrası kararlar için kanun yolları tüketilmediğinden bu sayılar değişkenlik gösterebilmektedir.

memurlar.net

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Mesajımı alıntılayıp bir hareketlilik başlatma gayretine girmişsiniz. Teşekkür ederim.

Maalesef, bu konuda insanlara olan inancımı yitirdim. Bahsettiğim başvuruyu yaptığımda eğitim kurumundaki sınıfımda kayıtlı bulunan 21 kursiyerden, sadece bir tanesini mesaj yollaması noktasında eyleme geçirebildim. O kadar dil döktüm, anlattım ama insanların kendi faydalarına olacak bir konuda dahi hiçbir şey yapmadıklarına şahit oldum.

Şuna da eminim ki o mesajı yazdığım forum başlığında, mesajımı okuyanlardan bir iki kişi dışında mesaj gönderen olmamıştır. Belki bir kişi bile yoktur....

Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  8. http://dikkatine.com/18agustos-sinavi/

9. sayfaya bakan bin küsür kişi
    cevap yazan 149
    çekinmeye korkmaya gerek yok :D

isim ve mail

başka birşeye gerek yok....

150 kişiye +1 puan veriyoruz...

figen1903 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica