Soru Alo 170 In Bana Yaptığı Açıklamaya Göre Tam Zamanlı Olarak Her( Yani 30 Gün Sigortası Yatan Kişiler)

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında n.nagehan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. n.nagehan

n.nagehan TÜİSAG Üyesi

170 in bana yaptığı açıklamaya göre tam zamanlı olarak herhangi bir iş yerinde çalışanlar( yani 30 gün sigortası yatan kişiler) bireysel olarak iş güvenliği uzmanı olarak çalışamazlar. Çünkü ; çalışmaları için her firmanın - kaç saat çalışması gerekiyorsa- sigortasını yapması gerekiyormuş. ( örn: aylık 3 saat yada 6 saat gibi). bu durumda 30 günlük tam zamanlı sözleşmesini kısmi zamanlı olarak değiştirmesi ve böylece boş gün gün ve saat bırakması gerekiyormuş. Bu şekilde midir? bireysel çalışan arkadaşalar nasıl çalışmaktalar? ben bu yüzden şu anda 10 dan az çalışanı olan tehlikeli sınıftaki bir kaç firma ile çalışmak istediğim halde çalışamıyorum.

uturan bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ersin K

Ersin K TÜİSAG Üyesi

kutucuklar okunmuyor, soru son kısımları okunmuyor

3. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı olarak İSG de 180+37 saat çalışılmıyorsa sorun olmaz.
    İSG dışında herhangi bir sektörde sigortanın tam yatması sizin bireysel İSG yapmanıza engel olamaz ki.ALO 170 hattına fazla itibar etmeyiniz.
    Bize daha ilk başlarda söylenen şuydu 1 ayda sizin için 50 gün de 60 günde sigorta yatabilir.Bunun için hiçbir engel yoktur.
    Siz sadece İSG deki 180+37 saatinizi doldurursanız sistem sizi kabul etmez.

uturan ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  4. celtemen

celtemen TÜİSAG Üyesi

SGK da ayrı firmalardan sigorta yatabiliyor örnek verirsek 1 ay için 90 gün sigorta primi ödenenler var. Emeklilikte hesaba katılıp katılmadığı muamma olsa da SGK kasasına girene bakıyor..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mmtgrcn

mmtgrcn TÜİSAG Üyesi

37 saati paşalar gibi doldurursun

6. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Evet, fazla mesai süreni istediğin gibi kullanırsın (istersen diğer yerlerede sigorta yaptırırsın günlük)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

180+37 yi hala anlayabilmiş değilim.. Biriniz bir zahmet açıklasa..

8. ismailemrem

ismailemrem TÜİSAG Üyesi

İSG katip'te Bakanlık onay verdiği müddetçe yapabilirsiniz arkadaşlar. Sigorta bu konuda belirleyi değil.

9. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ben bir müfettişe sormuştum.. olur bişi olmaz demişti.. arkadaşların da dediği gibi, ayda 37 saat çalışırsın kimse karışamaz.. fazla çalışma sebebi ile ödenen fazla prim varsa senin adına onuda geri alırsın aklında olsun..

10. o.esme

o.esme TÜİSAG Üyesi

sigortalının tam zamanlı çalışma süresi haftada 45 saatx4hafta=180 bize verilen çalışma 217 saat-180=37 saat daha çalışabilirsin

11. PınarKaya

PınarKaya TÜİSAG Üyesi

Nasıl geri alınabiliyor? Ben de bu konuyu araştırıyorum.. Benim ciddi derece de fazla yatmış primim var.. Nasıl geri talep edebiliyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler.

12. Özgür07

Özgür07 TÜİSAG Üyesi

Çalıştığınız tam zamanlı işyerleri başka yerlerde çalışmanıza izin veriyormu.

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bende çok iyi bilmiyorum dostum.. ama muhtemelen sgk ya gibip dilekçe vericen yatıracaklar..

yalnız fazla primden kasıt askari ücretin 6.5 katından sonraki prim farkını alabilirsin..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica